הר הגעש של משפחת נתניהו

מצעד ההאשמות הולך וגואה
בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו

שערו בנפשכם כי רק לפני כשבע שנים היה ניסיון לחוקק חוק שיאסור על חקירת ראש ממשלה מכהן. פרשה זו אירעה בשנת 2011, כאשר ראש הממשלה המכהן היה בנימין נתניהו. כבר אז נמצאו רבים שלא קלטו כי מדובר בתרגיל בואש שנועד לאפשר לנתניהו, זוגתו וצאצאיהם לפרש מהות חייהם – כרצון יצריהם המשולחים לפרא.

דומה והיו אלה ימים מכוננים לקראת הבאות, כמו שוב התחדדו חושיו של נתניהו וחששותיו מהצפוי בהתנשא מעליו אותה רכבת עוצמתית של חקירות הרומסת אותנו מבוקר עד ערב, ואינני מסתכן אם אומר שלרכבת זאת יתווספו עוד ועוד קרונות. מעולם לא עלה בדעת מי מאתנו לאילו מחוזות אפלים ומבישים תיקלע מדינת ישראל.

גם אלה שחשבו כי הם כבר מודעים לעומק תיבת פנדורה של בני נתניהו, לא היו מסוגלים לשער לעצמם כיצד בבת אחת, בלב הארץ, יתפרץ הר הגעש תאומו של וזוב הזועף והתוסס בהתזת לבה אוכלת ששיתקה את פומפיי העיר הרומית העשירה במחוז קמפניה שבאיטליה. העיר היפהפייה כמו נקברה מתחת לשכבה עבה של לבה ואפר בשנת 79 לספירה.

אנחנו עדיין רחוקים מהשיא. מראש הר געש שהתפרץ כאן מוטחים פעם אחר פעם בעיקר גיצים מאיימים, מעורבים לעיתים בתמרות עשן קודר מהלבה, שכבר מגיעה מבעבעת לשפתי ההר המתגעש. עד עתה רק רמזי לבה רותחת נישאו מהר געש זה לעברנו. אך דומה כי תכלה רעה בעוד בנימין נתניהו נאחז בכל-כוח בכיסאו ואינו מראה סימן אחד שיעיד כי הוא מחובר למציאות העכורה. דווקא אנחנו הם אלה העומדים חפויי-ראש על שהגענו למריטת שערות ראשינו, על שזוג המחוברים האלה, האיש ורעייתו, התעללו בתדמיתנו, בערכינו, במוסרנו עד השחתה שאין עמה סליחה.

חובה להזכיר ליועץ המשפטי כי אנחנו עוקבים בלב חרד אחר התנהלותו בתיקי נתניהו. התנהלות בלתי נתפסת כשהוא נאלץ מדי שבוע לבלות שעות עם נתניהו בגלל כובעו הכפול כראש התביעה וכיועץ המשפטי לממשלה. זו כמעט משימה סיזיפית אימתנית. וראינו כבר כיצד הוא ממסמס, בלשון המעטה, את חומרת המלצות המשטרה בעניין "תיק המעונות" של שרה נתניהו. לפיכך, למרות נאומו הנמרץ והנסער לגבי היחסים הטובים בין הפרקליטות לבין המשטרה, נשארנו מוטרדים עד מאוד.

אחד הסעיפים שנחקרו בתיק של שרה נתניהו, הוא סעיף המתמקד בתעלול רהיטי גן חדשים שנרכשו על פי דרישתה לבית ראש הממשלה בירושלים, אך לפתע התגלה כי מישהו שיטה בה, ואולי בכולנו, כיוון שהרהיטים שהגיעו לבית ראש הממשלה היו ישנים ואחוזי חלודה האופיינית לא לירושלים אלא ליישובים סמוכי-ים, כגון קיסריה.

למרבה הפלא, ממש באותה עת הגיעו לבית הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה רהיטי גן חדשים ומבריקים שנרכשו בעצם למעון ראש הממשלה בירושלים. ואכן חוקרי המשטרה מצאו כי הגברת עשתה תרגיל שהגינותו מוטלת בספק, וקיים לדעתי חשש שהוא מצביע על שיטה שעלולה גם להתפרש בפשטות כעבירה ואף ניתן להגדירו כגניבה. ברם, היועץ המשפטי מחק כלאחר יד את הסעיף המוכח הזה כמו לא היה ולא נברא בטיעון כי זה כלול בתיקון החוק באשר לתחזוקת בית ראש הממשלה הפרטי, המשמש אותו מעת לעת גם לאירוח לרגל תפקידו הממלכתי.

המושג תחזוקה מתייחס לשמירת מצבו התקין של הבית הפרטי של בני משפחת נתניהו, והתיקון הזה בא לעולם אך ורק למענם. מחירם של רהיטי הגן הגיע על-פי הפרסומים לעשרות אלפי שקלים, שמגוללים אותם על כולנו, בסופו של תהליך שערורייתי זה של "שיפור" חוק התחזוקה שבא לעולם על-פי דרישת המשפחה למיטב זיכרוני. האומנם לזאת ייקרא תחזוקה? ומרהיטי גן אלה ניתן לעבור לרהיטי יוקרה בתוך הבית עצמו (!), והיכן זה ייגמר? וגם השאלות והתמיהות הקשות אינן מסתיימות כאן.

בפרשיות המתגלגלות לפתחנו כמעט מדי יום ביומו לא יקרו נסים, גם לא כאשר בפניותיו של נתניהו לאומה הוא, החילוני הגמור, מרבה לדבר על "בעזרת השם". אולי הוא מקווה כי מכאן יתחיל שינוי ממשי במצב המדמנה הממלאת את הארץ בצחנתה, שהוא טובע בה. דומה שהוא יכול גם להתפלל יום ולילה ולא יקרע את השמיים ויגלה עד כמה הם אטומים כחשרה לא נקובה כגבינה שוויצרית, כשמדובר במעשים חורגים שלא ראוי למנהיג לעשותם.

מתיחת יריעת זמן שליטתו של הרודן בהתהוות במדינה שבכל רגע עלול להתרחש בה אירוע בעל-משמעות קיומית, תאפשר את המשך התופעה המשפילה הזאת ברוח שרי הממשלה כי "זכות החפות" עומדת לנתניהו כל עוד לא נגזר דינו. תפישת עולם מעוותת זו של השרים כולם היא עדות כי לא ידעה הארץ שחיתות מסוכנת ברמה כזאת בקרבנו; מעולם לא היו לנו "מדינאים" כה עלובי-נפש. מדובר במגפת שחיתות מקלקלת-מידות המזהמת את חיינו, ואין להשלים איתה עד הבסתה המוחלטת.

והאפסים הולכים ומתגברים לאשד המטביע את הארץ המיוסרת הזאת. 3000, 4000, 5000, ויהיו אלה 6000 וכו'. ועדיין לא קם שר אחד בממשלת ישראל לזעוק באולם הישיבות, בגלוי, מתוך נהמת-לב אמיתית: "לך מכאן איש רע מעללים!"

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

  1. כל נאמר והשיירה עוברת זה לא שאוהדי נתניהו לא מבינים מה קרה. הם פשוט לא מבינים מה לא בסדר בכך.

  2. להשמיע קול ואפילו להפגין. אסור שכל הפרשיות הנוראיות שנחשפות יעברו סתם כך

  3. אולי לדעתכם לא צריך יועץ משפטי ולא צריך בית משפט וכל אחד שלא מכיר את כל העובדות וההוכחות יחליט אם ראש המדינה הנבחר צריך ללכת הביתה

  4. אולי לדעתכם לא צריך יועץ משפטי ולא צריך בית משפט וכל אחד שלא מכיר את כל העובדות וההוכחות יחליט אם ראש המדינה הנבחר צריך ללכת הביתה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן