האידיוטים השימושיים דורשים לבטל את הצהרת בלפור

איפה עובר הקו בין איוולת לבגידה?
תמונה של ד"ר דגני
ד"ר יצחק דגני

אם היה ניגש אליי מאן דהוא ומספר לי שבמלאת 100 שנים להצהרת בלפור, 69 שנים לקיום מדינת ישראל ו-50 שנים למלחמת ששת הימים יבואו ישראלים "נורמטיביים", יודעי היסטוריה וחיים בעולם הזה ויכתבו לממשלה הבריטית מכתב ובו דרישה שממשלת הוד מלכותה תכריז על ביטול הצהרת בלפור ועל הכרה במדינה פלסטינית – הייתי בטוח שהמספר יצא ממוסד פסיכיאטרי או שהוא שכח ליטול את טבליות הבוקר שלו.

והנה, כך היה. אנשי השמאל הרדיקלי הישראלי שלחו מכתב לממשלת בריטניה ובו דרשו "לתקן את הטעות ההיסטורית". כן, לא להאמין, כוונת שולחי המכתב היא שהבריטים יתקנו את אותה "טעות" – הוראת ממשלת הוד מלכותו ללורד בלפור לשלוח מכתב קצר ללורד היהודי המכובד רוטשילד ולהודיע לו שממשלת האימפריה הבריטית הגדולה תומכת בהקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל.

המונח "אידיוטים שימושיים" (Useful Idiots) הוא תרגום חופשי מביטוי עממי המשמש בארצות הברית כאשר מבקשים להתייחס לאנשים שפעולותיהם אבסורדיות ורוויות איוולת אף שהם בני אדם מבוגרים שאמורים להיות נבונים ובעלי היגיון. החותמים על מכתב האידיוטיזם השימושי הלז הם ח"כ מוסי רז, מזכ"ל מרצ, וד"ר אלון ליאל, שהיה מנכ"ל משרד החוץ ואשר רחל רעייתו שימשה כמנכ"לית הקרן לישראל החדשה (זו לא טעות, כך יש לתרגם מאנגלית את השם הרשמי של הקרן THE NEW ISRAEL FUND). חותמים נוספים על המכתב הם השגריר בדימוס אילן ברוך, פרופסור אלי בר נביא ויעל פתיר, נציגת ג'יי סטריט בישראל.

החברים הנכבדים הללו הפגינו בורות ראויה לשמה כאשר טענו שהעם הפלסטיני קופח מכיוון שלא הובטחה לו מדינה כפי שהובטחה ליהודים. העיתונאי בן דרור ימיני מזכיר לנו (במאמרו במוסף "ידיעות אחרונות מיום" 17.11.2017, עמ' 12) שהפלסטינים לא היו צריכים לחכות 100 שנים ועד שכמה תמהונים ישראלים ידרשו מממשלת בריטניה להכיר במדינה פלסטינית. הרי בשנת 1922 הכירו בהם בריטים קולוניאליים בעבר הירדן כישות ערבית חדשה. בשנת 1937, ועדת פיל הבריטית הקצתה באופן רשמי את רוב השטח ממערב לירדן יחד עם עבר הירדן המזרחי למדינה ערבית שתהיה בית לאומי לפלסטינים. בשנת 1947 החליט ארגון האומות המאוחדות לחלק את ארץ ישראל לשני חלקים, כשליש מהשטח ליהודים וכשני שליש מהשטח לערבים.

הבעיה של הערבים אפוא לא הייתה הכרה במדינתם, אלא חוסר רצונם לוותר על שטח כלשהו, קטן ככל שיהיה, לצורך הקמת מדינה ליהודים. מהי אם כן הרבותא שבמכתב של ליאל-רז-בר נביא-פתיר בשנת 2017?

אבירי השמאל הרדיקלי הללו, שכנראה מתפרנסים מ"תעשיית השלום" הממומנת על ידי גורמי חוץ שונאי ישראל, מבינים שהציבור בישראל מאס בהם. הם מבינים שמבחינה פוליטית ציבור התומכים ברעיונות העוועים שלהם הולך ומצטמצם. לכן, אולי על מנת להשפיע בצורה הזויה כלשהי, הם מנסים ליצור לחץ פוליטי מבחוץ על ממשלת ישראל. יש להניח שהם גם מבקשים להצדיק בפני התורמים שלהם את הכסף הזר המושקע בהם. כמו שנאמר במקורות – זה נבלה וזה טריפה.

מהפעילות האנטי-ישראלית בחו"ל של אנשי שמאל רדיקלי ישראלים מתקבל הרושם שפעילות זו מתקרבת למצב של בגידה. כך מרגישים ישראלים רבים באשר לפעילות בחו"ל של ארגונים כדוגמת "בצלם" ו"שוברים שתיקה". כתוצאה מפעילויות אלה גורמים אנטי-ישראליים זוכים ברוח גבית שעלולה לעודד אלימות וטרור נגד ישראלים ויהודים בחו"ל. כך כבר קרה בקמפוסים בבריטניה ובארצות הברית. אלימות זו עלולה לזלוג גם אל תוך ישראל. די אם נזכיר שמות כמו אודי אדיב, אהרון כהן, מרקוס קלינגברג, קורט סיטה, ישראל בר ואחרים שמכרו את נשמתם לשטן. הם גרמו נזק רב מאוד לביטחון ישראל. הבוגדים הללו היו אידיוטים שימושיים. בתמימותם הם האמינו בקומוניזם. הם נמנו עם שורות השמאל הרדיקלי. הם נתפסו, נשפטו והוענשו.

מדינת ישראל היא דמוקרטיה ליברלית, הגם שיהיו כאלה שבתסכול ובזדון יטענו שלא כך הדבר. זכות הדיבור וחופש העיתונות בישראל עומדים בסטנדרטים ליברליים מהחופשיים ביותר בין מדינות העולם. אולם כאשר פעולת ישראלים בחו"ל מתקרבת לבגידה במולדת יש לברר בחקירת משטרה אם הקו האדום לא נחצה. אם כן – יש לבוא חשבון עם האידיוטים השימושיים הללו, שמא ימשיכו במעשיהם וימיטו קלון על עצמם ועלינו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

15 תגובות

 1. מזדהה עם כול מילה
  ועדיין תוהה, איך אפשר להסביר את התופעה הזו? שהרי מדובר באנשים כביכול מן הישוב, משכילים, יודעי קרוא וכתוב, בעלי תפקידים בארגונים שונים, ובכול זאת, אנו עומדים כמעט חסרי אונים מכך שאיננו מסוגלים לרדת לסוף דעתם. הם לא מעטים, והשפעתם התקשורתית לעיתים מדהימה, וקהל חסידיהם לא מתמעט. נבצר ממני

  1. הם אנשים חלשי אופי (וגם רפי דעת ,בניגוד לנראות) כפי שיש בכל חברה- וביחוד בחברות חלשות (כן בניגוד לנראות,בפרספקטיבה רחבה- ועם תמיד נמדד בפרספקטיבה רחבה של מאות שנים- אנחנו מאוד חלשים) יש אנשים במספר רילאטיבי ישיר למידת חולשתה של החברה המצטרפים ברמות כאלה או אחרות לאוייב, וכמובן תמיד במסווה של אידאלים נעלים כאלה ואחרים…

 2. חלק מאנשים אלה כוללים פרופ
  ודיפלומטים.דר אלון ליאל שהיה
  מנכל משרד החוץ,הוא היזם הראשי
  של החבורה המטורללת הזו.הוא החתים עשרות "דיפלומטים" שלנו
  ששלחו אגרת לכל חברי הפרלמנט
  האירופי כדי שיפעילו לחץ על ממשלת ישראל כדי לאלץ אותה
  להכנע לתביעות "השלום" !
  אלה אנשים שיש להם כנראה פגם גנטי בהבנת המציאות בה אנו חיים.בכל ההיסטוריה היהודית
  היו טיפוסים כאלה של"מתקני עולם" שפעלו נגד עמם ! מתי דוד

 3. אבל למה אתה מתבטא בבואות ובזלזול. מותר למישהו לחשוב אחרת ממך. חלק מאלה שאתם קוראים להם בוגדים בטח שירתו ומשרתים ביחידות קרביות יותר מכם. הם יכולים לבקר אתך ואתה אותם אבל בשפה של בן תרבות.

 4. אתחיל מהסוף – אף אחד לא יכול להתחרות אתי על שירות קרבי. אולם זה לא לעניין לכן אין צורך לפרט.
  אינני ימני כפי שברור לך ואינני תומך הממשלה. גם הערה זו שלך איננה ממין העניין.
  א-פריורי אני מכבד את הערתך שצריך לבקר בשפה של בן תרבות – וכך בדיוק נהגתי במאמר זה.
  המונח "אידיוט שימושי" הוא מונח עדין ובהחלט תרבותי לציין עוול, טימטום, רוע לב, ובורות שבה נהג מי שכתב לממשלה הבריטית מכתב ודרש שתבוטל הצהרת בלפור. כותבים אלה גורמים לנו נזק ישיר ויש להוקיע אותם מכל וכל.
  אני אפילו מוכן לקבל את הערתך שמותר לכל אחד לחשוב אחרת ממני. אבל לא להתנכל ולגרום לי נזק ישיר. על זה אין לעבור לסדר היום.

 5. ליצחק דגני היקר. חשוב מאד שהינך מחזיר את הנושא התנהגות השמאל הרדיקלי לסדר היום הציבורי. השמאל הקיצוני נכשל במלחמתו נגד הכיבוש ובעד זכות השיבה, ובחרו בדרך של דה לגיטימציה בישראל בגופים בינלאומיים ובמדינות העולם.שנים רבות פועל באירופה פרופ' אילן פפה,ןעתה אלון ליאל ומוסי רז ואחרים פונים לממשלת בריטניה לשנות את הצהרת בלפור. מאבקם בחו'ל נגד המדינה והנרטיב היראלי כמוהו כבגידה וכמיטוט זכות קיומנו כאן. יואילו נא לנהל את מאבקם בישראל ולא בהסתה ברחבי הגלובוס.

 6. ואין צורך לחזור על כל הדברים שאתה והדוקטןרים האחרים כבר אמרתם

  1. תודה על תגובתך החיובית. לדעתי יש לחזור על הדברים פעם ועוד פעם על מנת לעורר דעת קהל של אנשים שפויים כנגד פעילות האידיוטים השימושיים הללו.

 7. מסכים עם כל מילה, אכן אידיוטים שימושיים.
  גם המניעים לא ברורים משברור לכל בר דעת שכל כוונתו של מכתב כזה אינה פרקטית אלא באה לבטא ולפרסם רעיון קיצוני ששום טוב לא יצמח ממנו לא למדינת ישראל ולא לישראלים באשר הם.
  הקיצוניות אינה טובה, לא כשהיא באה משורות השמאל ולא כשבאה משורות הימין, זו וגם זו מזיקות למדינת ישראל כל אחת בדרכה.
  יחד עם זאת, המסקנה שאולי יש לערב משטרה בעניין מעין זה הינה מרחיקת לכת, הזויים היו ויהיו בכל מקום ובכל עת , בדמוקרטיה בריאה שמורה להם הזכות להביע את דעתם.

  1. תודה על דבריך הנכונים. יש לקבל בהחלט זכותם של הכול להביע דעתם – בתוך המחנה. אולם אין לנהל את הוויכוח מעבר לים, בייחוד לא לשלוח לממשלת בריטניה מכתב אידיוטי הדורש לשנות את הצהרת בלפור, כמו גם שאין לקבל נאומים אנטי ישראלים של נציגים של ארגונים ישראליים באו"מ. קיימים בספר החוקים של מדינת ישראל הגדרות למעשי בגידה במולדת. כתבתי והתכוונתי שיש לבדוק אם אידיוטים שימושיים אלו עברו על החוק. אם כן יש להעמידם לדין. ומי שמסוגל לבדוק זאת היא המשטרה. לא מעבר לכך.

   1. כנראה שהמשטרה צריכה לעשות עבודתה אבל הרושם המתקבל הוא שידיה מלאות בעבודה שמספקים לה דגים שמנים יותר שהולכים ומתרבים בבריכה העכורה היום ליום ושהסכנה שהמעשים שלהם מייצרים למדינת ישראל היא לדעתי סכנה קיומית הרבה יותר מהפלסתינאים או האירניםאו איש שמאל כזה או אחר
    שבוע טוב

    1. סכנה קיומית אינה מאיימת כיום על מדינת ישראל.
     אני לחלוטין מקבל את דעתך שהעבודה שמספקים למשטרה הדגים השמנים מהווה מכשלה משמעותית להתנהלות המדינה.
     הנה, כיום מתפרסמת חקירת משטרה על מר דוד ביטן כאשר ראש העיר של ראשון לציו נעצר.
     השחיתות מכה בנו ללא רחם. אולם שמץ של תקווה גם כן מנצנץ כיוון שהחברה האזרחית בישראל, יותר מאשר במדינות אחרות במערב, הנה בעלת כוח לבער את השחיתות. לראייה – נשיא, ראש ממשלה, רב ראשי ושר אוצר הוכנסו לכלא.
     זה לא מספיק – אבל זו הדרך הנכונה.
     לכל אלו אין קשר עם מעשי האידיוטים השימושיים. להערכתי המשטרה יכולה להקצות חוקרים אחדים לטפל גם במכשלה זו, הגם שבסופו של דבר היא איננה בבחינת סכנה קיומית.

     1. יצחק שלום,
      תמיד ראיתי את האיום הפנימי על מדינת ישראל כאיום הכי מסוכן, שחיתות , שנאה ופילוג מאיימים לדעתי על מדינת ישראל יותר מכל אויב חצוני עד כדי שנראה לפעמים שמלחמת אחים ( אזרחים) הינה כמעט בלתי נמנעת.
      אתה אופטימיסט נצחי, נקווה שאתה אכן צודק.
      גבריאל

      1. אני מבין את השקפתך על החברה הישראלית. אתה לא היחיד שמחזיק בדעה זו. אתה גם צודק שאני אופטימיסט. לדעתי יש לי על מה להתבסס. לגבי מלחמת אזרחים – אם תהיה – הסבירות היא שהיא תפרוץ בין יהודים לערבים. זה כבר קרה ויכול לחזור עוד פעם. ואז אתה בוודאי מנחש באיזה צד בהחלט לא יהיה כדאי להיות.
       יש לי הצעה – כיוון שאני רואה שהנושא מעוגן חזק אצלך אולי תוכל לכתוב מאמר שמבאר את דעתך כדי שנפרסמו ב- JOKOPOST ?
       ברוך תהיה,
       יצחק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן