התמורה לקרבה למלכות

מדוע לדעתי יש להגיש תביעה כנגד נתניהו
בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו

ישראלים רבים משתתפים כבר זמן-רב ב"משחק חברתי" מסוגו של זה הידוע עוד מהמאה הקודמת "מצא את המטמון". כולם מבקשים לאתר מה מקבלים בתמורה אלה שנחשדים במתן שוחד לראש ממשלת ישראל. התהייה נוקבת: באיזו תמורה מדובר? ואם קיימת כזאת כי אז נשאלת השאלה היכן באמת נמצא אותו אקדח מעשן שישמש הוכחה ב"תיק אלף" כי ראש ממשלתנו ורעייתו מהנים ומענגים את יצריהם באמצעות תעשיית קבלת שוחד, וניתן לשער כי שניים אלה מודעים היטב לשווי ולערך התמורה שהם מחזירים למשחדיהם, לכאורה.

הגיע זמן לעשות סדר ברור בפרשת "תיק אלף", או בשמו האחר "תיק המתנות", שזוכה במשקל של מהפכה לאור הצהרתו הפומבית של נתניהו בכנסת כי "מותר לקבל מתנות מחברים". הצהרה שהיא עדות ניצחת מפי החשוד הזה שנאמרה במו פיו והונצחה. מאזיק זה בלבד אני מסופק אם נתניהו ייחלץ מהתיק המביש הזה.

סוד גלוי הוא כי עצם הקרבה לראש הממשלה שווה הון שקשה למדוד אותו, כי עצם הידיעה שפלוני מקורב לראש הממשלה מסייעת למשחד בעסקיו השונים ובחיזוק מעמדו. ניקח לדוגמה את מילצ'ן. משלוחי השמפניה, הסיגרים והתכשיטים ששלח "מרוב ידידות עמוקה" למשפחת נתניהו במשך שנים על שנים. לכאורה הוא זכה בתמורה ברורה וחדה כשיכול היה להציג לפני בעלי קשריו המקצועיים והחברתיים כי דלתו של ראש ממשלת ישראל פתוחה לפניו כל אימת שירצה בכך. מה גם שנתניהו עצמו הציג את החברות הזאת כ"קרבת אחים".

אכן מילצ'ן היטיב בדרכו להפוך את קרבת "הבשרים" הזאת לזרקור המטיל אור יקרות נוסף על מעמדו המסתורי כאחד מגדולי יצרני הסרטים שנודע כ"ג'יימס בונד הישראלי". הנה אפילו ראש הממשלה הנוכחי, המוכר גם בכינוי "סנטור אמריקני" (תשאלו את עו"ד וינרוט!), מתארח אצלו בהוליווד כהוכחה שמילצ'ן השתמש היטב בקרבה מושחתת זאת. אכן, לכאורה קרבה זו של משחד ומקבל שוחד באמצעות מתנות בשווי של מאות אלפי שקלים עלולה להתברר כשווה לאחד כמילצ'ן הרבה מעבר לכסף. הכוח האדיר שמקנה קרבה כזאת אין לו ערוך. שכן מדובר שוב בהוכחה ברורה של מעמדו המסתורי הרם והנישא של מילצ'ן בעולמו המקצועי והחברתי כ"ג'יימס בונד הישראלי".

אולם בשלב מאוחר גם מילצ'ן פקח עיניו כשהבין את גודל עליבותו בהיותו לא בעמדת גיבור בונדי אפס-אפס-שבע, אלא בעמדת עלוב-נפש המשחד דרכו ללבו הרגיש של נתניהו. הנה מיליארדר, "פרודיוסר" בעל-שם בין-לאומי, אוהב ישראל בכל לבו ונפשו, מתנהג כחגב בפני שרה ובנימין נתניהו. לשם כך עמל כל חייו? להיות במצב פחות כל כך? והנה, כאשר מילצ'ן מאס בדרך שבה כנראה התוודע לעובדה כי לכאורה הוא נסחט בציניות ובגסות-נפש, הוא ניסה להיחלץ מביצת הגועל הזה בעזרת חברו ג'יימס פאקר, המיליארדר האוסטרלי, שנזקק להפיק כמה וכמה טובות מקרבה לראש הממשלה ורעייתו. כך הפכה מערכת שוחד זו למעשה העלול להיתפש גם חלילה כקשירת קשר לביצוע מעשה פלילי מובהק אף מבחיל. כך הפך תוך ימים אחדים גם ג'יימס פאקר לידיד מהחוג הכי מקורב של נתניהו, ממש "ידיד נפש", והתחבר מיד גם לצאצא של בני נתניהו, יאיר מצד אחד, ומצד שני – לא תאמינו: נמצא ראש המוסד, יוסף מאיר כהן, שנתניהו ורעייתו אימצו אל חיקם, בדיוק כפי שאימצו בזמנו גם את משפחת מימרן הפריזאית והמקורבת לחוגי עבריינים מסוכנים; משפחה שבקלי-קלות לא התקשתה לפלס דרך לפתיחת דלתותיו של נתניהו לרווחה, כל אימת שיידרש.

זאת התמורה שאין ערוך לה שמקבלים נותני השוחד לבית נתניהו, שאותו הגדיר פרקליטו יעקב וינרוט לפני ימים אחדים ב"עובדה" כ"בעל חולשה לכסף"!

לדעתי המסקנה המתחייבת ממכירת "קרבת מלכותית" מחוספסת ופראית כל כך היא להגיש ללא היסוס כתב אישום נגד נתניהו הכולל מסכת ארוכה של קבלת שוחד כשיטה היונקת ממקורות שונים ומתקיימת שנים על-גבי שנים. לסיום הערה אישית: לא פעם אני טועה בהערכותיי. אך לעיתים אני קולע. הפעם דומה לי כי נתניהו עוד יגיע למקום שאליו הגיע אולמרט.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

  1. אלא אם כן מישהו מנסה ואולי יצליח לטרפד את ההעמדה לדין. הרי הכל ברור.

  2. מאוד חבל שמנהיג נוהג כך
    אבל מה שבאמת כואב זה שהעם אומר: אז מה?

  3. אפשר להתנגד אבל מותר לאחרים לחשוב אחרת ומי צודק?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

הזהו ניצחון?

מתי שחרור חטופים על ידי תשלום כופר נחשב "ניצחון?"

דילוג לתוכן