אילו הייתי מנהיג אסלמיסט מתעב הציונות

להבין את האויב כדי להתגבר עליו
תמונה של יוסי
יוסי עמיר

תנוח דעתכם. אני יהודי-חילוני ציוני המתעב אסלמיסטים קיצוניים. אז מה גורם לי לכתוב מאמר ולבחור לו שם כל כך לא סימפטי?

הסיבה הפשוטה היא ההכרה הברורה שאכן קיימים אסלמיסטים רבים המתעבים את ישראל. אך את זאת יודע כמעט כל ילד. הסיבה החשובה יותר היא שכדי לזכות במאבק נגד האסלמיסטים המתעבים את ישראל והמייחלים להשמדתה, צריך לרגע לנסות לשחק את משחק החיים, וכמו במשחק השחמט להביא בחשבון את מטרות היריב ולצפות את צעדיו.

אולם משחק החיים שונה ממשחק השחמט במובנים רבים, והעיקרי שבהם הוא שבמשחק השחמט חלים חוקים זהים על שני הצדדים, ואילו במשחק החיים לכל צד חוקים משלו. הדבר דומה למשחק בין קבוצה המשחקת כדורסל לקבוצה המשחקת רוגבי. להדגמה בלבד: במערכות אשר בינינו לבין חמאס, חמאס עושה כל שביכולתו לפגוע בכמה שיותר אזרחים ואילו אנו עושים כמעט כל שביכולתנו לפגוע בכמה שפחות אזרחים. האם זה משפיע על התקשורת העולמית?

ובמשחק בין קבוצת כדורסל נגד קבוצת רוגבי – איזו קבוצה תנצח? אפילו לשאלה בסיסית זו אין תשובה פשוטה, מכיוון שאף הגדרת המושג "ניצחון" שונה בין המשחקים במשחק החיים. להדגמה בלבד: במושגינו אנו, הגוף שיפעל להפסקת האש והגוף שחלק גדול מכוחו הלוחם נפגע – הוא שהפסיד במערכה. לתפיסת חמאס הגוף שספג חבטות אך מנהיגותו לא נפגעה והתקשורת העולמית תומכת בו – הוא הגוף המנצח…

ובכל זאת איך מנצחים? כדי לענות על שאלה עיקרית זו אשאל תחילה: אילו הייתי מנהיג אסלמיסט המתעב את הציונות, מהי האסטרטגיה שהייתי נוקט?

אילו הייתי מנהיג אסלמיסט מתעב הציונות הייתי נוקט אסטרטגיה הנסמכת על שלושה ראשי חץ:

ראש החץ האחד מופנה פנימה: הסתה מתמשכת, בלתי נלאית וחסרת גבולות של המוסלמים בגדה ובישראל – בעיקר בחינוך הילדים והנוער – כנגד הציונות, אם כל חטאת ורוע.

ראש החץ השני מופנה לעולם מסביב: תעמולה מתמשכת המציגה לעולם את הפלסטינים כאומללים בשל הכיבוש הישראלי ב-1948 ובעיקר ב-1967, שהוא אבי כל חטאת (את העובדה שמלחמות אלו היו מלחמות מגן של ישראל הייתי מסתיר כמובן). את האומללות הייתי מנציח, שכן השילוב של אומללות מזה וכיבוש מזה – מניב הסברה מצוינת.

ראש החץ השלישי מופנה לישראלים: טרור, רצח ופגיעה באזרחים ישראלים רבים ככל האפשר בכל מקום, כדי לשכנע את הישראלים ש"עם הרוצחים האלו אי אפשר לעשות שלום", שאי אפשר לעשות הסכמים ושאסור בשום פנים ואופן לפנות שטחים או לסגת משום פיסת קרקע שנכבשה במלחמת מגן.

תוצאת האסטרטגיה התלת-ראשית: העמקת השנאה – משני הצדדים, העצמת הביקורת הבין-לאומית על "הכיבוש הישראלי הבלתי מתפשר" והנצחת הכיבוש וההתנחלויות עד שאי אפשר להגיע לשום הסכם היפרדות ושלום… אסטרטגיה תלת-ראשית זו תביא לרוב מוסלמי ב"ישראל השלמה"– יש שיאמרו תוך 15 שנים, יש שיאמרו תוך 30 שנה ויש שיאמרו תוך 60 שנה, זו רק שאלה של זמן. בבוא היום, העולם יכפה על ישראל מתן זכות הצבעה לכול והציונות תגיע לסופה. הישראלים יטענו לאנטישמיות, אבל עובדה היא שבדרום אפריקה הלבנים היו ברובם נוצרים, ובכל זאת העולם שם קץ לאפרטהייד. אילו הייתי מנהיג אסלמיסט מתעב הציונות הייתי אומר לשותפיי: סבלנות, הכול עניין של זמן, ומחכך את ידיי בסיפוק רב, שכן האסטרטגיה אכן עובדת בהצלחה רבה בכל שלושת ראשיה.

יש ישראלים שיאמרו: אם כך יהיה אזי ברור כי הפתרון הוא מלחמת גוג ומגוג… לאלו אזכיר שהעולם המוסלמי לא הסכים אפילו להצבת מגנומטרים בכניסה להר הבית. האם יסכים לנכבה נוספת? האם רוצים הישראלים להילחם בכל העולם המוסלמי? האם יפקירו הישראלים את היהודים בכל התפוצות? יש ישראלים שיאמרו: באלוהי ישראל מבטחנו! על פי המסורת היהודית, אלוהי ישראל אכן חולל נסים במצרַים ועשה שפטים במצרִים, אך הסתיר פניו בגלות בבל, הסתיר פניו במרד בר כוכבא והסתיר פניו בשואה. האם ודאי שהפעם תוכל ישראל לבטוח בו?

נחזור למשחק החיים ואל עבדכם הנאמן: יהודי-חילוני וציוני המתעב אסלמיסטים קיצוניים. צריך להודות: אנו אמנם חזקים ולתפיסתנו אנו מנצחים בכל המלחמות, אך האסטרטגיה התלת-ראשית של המנהיגים האסלמיסטים הקיצוניים מתעבי הציונות המתוארת כאן עובדת בהצלחה: השנאה מונצחת יותר ויותר, הביקורת הבין-לאומית גדלה ובין המבקרים גדל מספרם של היהודים בתפוצות (יהיו אשר יהיו הכינויים המוצמדים להם) וההתנחלויות מתחזקות ומתעצמות עד שביום מן הימים יהיה כמעט בלתי אפשרי להגדיר שתי מדינות לשני עמים. הראש היהודי הגאוני והיצירתי מוצא עצמו נגרר ומתכופף בפני האסטרטגיה של המנהיגים האסלמיסטים הקיצוניים מתעבי הציונות.

אם כך האם ניתן לנצח במשחק החיים? לעניות דעתי – עדיין כן, אך לא באמצעות נסיגה חד-צדדית ללא הסכם ואף לא באמצעות המתנה להסדר כפוי מבחוץ, שכן מבחינת אויבינו שני הפתרונות האלו יעידו על חולשה ויעודדו את המשך מאבקם והחרפתו. ניצחון ראוי במשחק החיים יכול לבוא רק באמצעות נטילת יוזמה חיובית לידנו, באומץ ובאמינות:

ממשלת אחדות לאומית של המרכז עם מתונים מהימין ומהשמאל יכולה וצריכה להכריז שישראל תומכת בפתרון שתי מדינות לשני עמים ותהיה מוכנה להסדר שיכלול ויתורים מרחיקי לכת, אך תאפשר זאת רק בחתימה על הסכם שלום מלא בחסות הגופים בעלי ההשפעה הגדולה בעולמנו המורכב. תישאר בעיה קטנה לפתרון: מי יחתום על ההסכם בשם הפלסטינים? העולם הרעב להסדר יפעיל את שיטת המקל והגזר, ובאמצעותה יוכל לכופף הן את הראשות הפלסטינית הן את ישראל להסדר שיכלול הסכם שלום.

אך יום לאחר החתימה חמאס עלול להפיל את הרשות שבגדה, לכאורה בשם האינטרסים של הפלסטינים… על כן חמאס חייב להיות חתום אף הוא על הסכם השלום! וכיצד מביאים את חמאס לחתום על הסכם הנוגד את כל מהותו? את הפתרון לכך יש ללמוד מעולם הילדים, אשר לעתים נאבקים ללא נשק: בשתי ידיים מכופפים להם יד מאחורי הגב ובשתי הידיים הנותרות חונקים עד שיקרה אחת מן השתיים – שיחתמו על הסכם שלום או שתיפח נשמתם. יש לנו מספיק ידיים לבצע זאת, ובשתי האפשרויות כולם מסביב ימחאו כפיים!

כיהודי (חילוני) ציוני אני רואה את חזון ישעיהו "וגר זאב עם כבש" כחזון עולם. גם המשכו – "לא יישא גוי אל גוי חרב" – מתאים לי. אך החצי השני – "ולא ילמדו עוד מלחמה" – אמנם יפה, אך לא מתאים למציאות שלנו. לנצח נצטרך ללמוד מלחמה ולהבטיח את יכולתנו לנצח בה, ובכך לדחות אותה עד קץ הימים.

הסופר הרומאי פּוּבְּלִיוּס פְלַבְיוּס וֶגֶטְיוּס רֶנָאטוּס כתב: "הרוצה בשלום ייכון למלחמה". גם לאחר הסכם שלום – כבסיס למדינה הפלסטינית שתקום, נצטרך לנהוג כך.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

  1. לפפלגת אופוזיציה
    בסך הכל גם אצלנו יש מפלגות יותר ופחות קיצוניות

  2. בין כל הבעיות הגדולות בעולם. יש את צפון קוריאה. יש את רוסיה שרו ה לחזור לשלוט בשכנותיה.יש את בעית סוריה. גם עם אירן לא חסרות בעיות.יש את ארדואן וההתנגשות שלו עם מערב אירפה. ועוד ועוד. אם הבעיה שלנו תדחק למטה ברשימה היא לא תפתר.

  3. ל"ריאליסט": להערכתי רק כ 30 – 40 אחוזים מן השוליים מימין ומשמאל גם יחד, לא מסכימים עם חלק זה או אחר מהניתוח כאן ועל כן גם לא עם חלק זה או אחר מהפתרון. לצערי רק ממשלת אחדות תוכל ליישם את הפתרון הסביר. לצערי ממשלת אחדות תוכל לקום רק אם המרכז יזכה בבחירות. לצערי המרכז יזכה בבחירות (בוודאות ולא בהימור) רק אם יתאחד. לדעתי זה לא בשמיים זה בהישג יד! פשוט אסור לנו לוותר למנהיגי המרכז!

  4. בין מטרות טקטיות לבין מטרות אסטרטגיות. אתה לדעתי מתמקד יותר בטקטיות אבל העיקר זה האסטרטגיות.

  5. צריך לפנות, יפנו עם חילופי שטחים. שיתוף הפעולה הבטחוני, יימשך והוא יקבל את מלוא העזרה בהקמת אנרגיה חשמלית או סולרית בהטפלת מים ובמערכת ביוב. אנחנו ניתן לו את כל היעוץ והמדינות יתרמו את הכסף. בכך נפסיק להיות אחראים לאספקת חשמל ומים. הרעיון של השר ישראל כץ להקמת אי לנמל ולשדה תעופה ניראה לי מצויין, בפיקוח שלנו כמובן. ככה אנחנו גם נפרדים וגם מפקחים וכולם מרגישים בטוחים. עד שזה יקרה, טוב שיחילו את החוק על הישובים, כי בני אדם לא יכולים לחיות ללא מערכת חוקים. לי זה ניראה הפתרון הטוב ביותר בתנאים הקיימים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

סיבות לדאגה

סקירה כללית על חברת "אפל" (Apple)

תמונה של מיקי

את כולם, עכשיו!

ממשלת ישראל חייבת לשחרר את החטופים ללא דיחוי

דילוג לתוכן