משיח משיח

חילונים היכונו – כך נהפוך לגולים בארצנו
ציור שבתאי צבי שחור לבן
שבתאי צבי he.wikipedia.org

חג עצמאות 69 שמח לכולכם!

לקנות את הדגל ולשמור אותו, עוד 69 שנים הוא יהיה פריט אספנות מבוקש. מי שעשן המנגלים ביום העצמאות אינו מטשטש ראייתו, יוכל להבחין כבר היום בדגל המשיח מתנוסס בגאון בראש חוצות לתפארת עמישראל. ישראל החילונית, ההולכת ונסוגה מפני האימפריה המשיחית המתבצרת בישראל ובבתי חב"ד הפזורים בעולם, תאמץ את הדגל האלטרנטיבי, דגל התנועה המשיחית.

הולך וקרב היום שבו מדינת ישראל, שהייתה ארץ ובית לציבור יהודי שפוי לפרק זמן קצר של עשרות שנים, תניף את הדגל הצהוב. הגברים יעטו זקן ועל ראשי הנשים יתנוססו כיסויי ראש צבעוניים. התנועה המשיחית על זרמיה השונים, שחלחלה בדמיונם הקודח של יהודים הזויים משחר הימים, שבה ותופסת את מקומה בהיסטוריה היהודית, בחיים הריאליים המעשיים של מדינה שניתנה להם על מגש של דם, יזע ודמעות בידי נערים גלוחי לחיים ונערות בחולצות חאקי מיוזעות, ”לובשי חול וחגור וכבדי נעליים […] עייפים עד בלי קץ, נזירים ממרגוע ונוטפים טללי נעורים עבריים…"

בידי פלוגות מעורבות של נערים עבריים ונערות עבריות ניתנה לנו ארצנו, בידי לוחמי ולוחמות אצ"ל, הגנה ולח"י, בידי עולים חדשים שרידי מחנות הריכוז, עולי תימן וצפון אפריקה, גם שומרי מסורת היו ביניהם, מונהגים בידי מש"קים וקצינים עבריים, ולא בידי צבא שמים ולא בידי הרבנות הראשית או הצבאית.

חוסר היכולת להכיל חיים מדיניים בצורה ממשית הנהוגה בעולם הריאלי, אי יכולת לקבל אילוצים פוליטיים, עירוב ענייני הדת והאמונה, שהנם דברים שבלב, עם חיי המדינה – אלו הביאו לחוסר היכולת להגיע להסדר של הציבור היהודי עם אומות העולם, Modus Vivendi עם האימפריה הרומית, ולדחף לבריחה לחיים חלופיים טבולי מיסטיקה.

העם מניח מבטחו במוליכי שולל, בבריחה לצורות חיים חלופיות ולאמונה בנסתר. הראשון שבהם היה היהודי טוב הלב בנו של יוסף הגלילי, האיש שגדל בארץ ישראל ושחסידיו הבטיחו בשמו מלכות שמים במקום מלכות הארץ. לא זה המקום לספר את הידוע בדבר הגזרות הרבות שנפלו על עמנו בידי מאמיניו של המשיח הצלוב מירושלים.

חלפו מאות בשנים של גלות דוויה, של חיים עלובים ללא מדינה לעם ישראל, ומלך משיח חדש צץ לו והבטיח תשועה לעם המוכה רדוף הגזירות והגירושים: שבתי צבי. משיח שקר זה תולדותיו מתועדות טוב יותר מאלו של המשיח הצלוב, שהוא בבחינת אמת היסטורית מפוקפקת ואגדה רליגיוזית ודאית. שבתי צבי הביא לעם היהודי היושב באימפריה העותומאנית ומחוץ לה אך שברון לב, הפסד אמונה וביזוי. כמו במקרה הראשון, כפי שרבים מקהילות ישראל אימצו את תורת הצלוב והלכו בדרכו, כך רבים מהנוהים אחרי משיח השקר שבתי צבי המירו דתם והתאסלמו.

והנה הגענו למאה ה-21. התנועה הציונית שקמה לעם ישראל בשלהי המאה ה-19 קרמה עור וגידים והקימה יישוב מדיני בארץ ישראל. יישוב שקם בידי אנשי מעש וחזון ולא בזכות משיח בן יוסף ולא משיח בן דוד. מקהילות חקלאיות קטנות צמח היישוב לערי מסחר ונמל משגשגות, מיישוב יהודי בא"י-פלשתינה למדינה עצמאית חברה באו"ם.

מחזונו של הרצל, ממעשיהם המדיניים של ז'בוטינסקי, בן-גוריון, דיזנגוף, משירתו של ביאליק, ממשנתו של אחד העם, ממאבקם של מנחם בגין, יצחק שדה ואחרים, טובים וישרי דרך ונטולי אמונה במשיח, ובעיקר בזכות אלפי המהגרים היהודים מערי פולין, אלפי צעירים מרוסיה, אלפי עולי תימן, מרוקו, כולם – בין מרצון בין מכורח, בין שנמלטו לפני השואה הארורה בין שהעפילו בעקבותיה, בין שהגיעו לפני קום המדינה בין שהגיעו אחרי ההכרזה על הקמת מדינה. כולם הסכימו לתקומה של העם היהודי בארץ ישראל במדינה עברית מודרנית על פי חוקי העמים ובמסגרתם.

חזון מדינת ישראל נכתב הפעם מחדש עלי מגילת עצמאות, ולא כציטוט מאגדות חז"ל, אלא כפי שנכתב החזון האמריקני, הסובייטי, הצרפתי. כפי ששחררו עמים אחרים עצמם בעת המודרנית מעריצות פוליטית של מלכים או כובש זר, מאי שוויון חברתי ומעריצות הדת, כך הוקמה מדינת ישראל כאתר לאנשים חופשיים לחיות את חייהם ללא שירדפום וללא שיכפו עליהם אלא את הנחוץ בחברה אזרחית: חובת תשלום מסים ושירות לאומי.

כולנו – חילונים, שומרי מסורת, מאמינים ושאינם מאמינים – הסכמנו לחיות כאן במדינה דמוקרטית, בשוויון זכויות בין זכר לנקבה, בין חילוני לדתי, בין חובבי חוף הים בשבת לבין המעדיפים תפילת שחרית חגיגית.

הבסיס לחיינו המשותפים כאן הוא אימוץ ערכים אוניברסליים בד בבד עם כבוד לחפֵצים לשמור על אמונתם הדתית. לא הסכמנו לחיות במדינה שערכיה הם "ערכים יהודיים על פי ההלכה"; "תורת המלך" אינה מקובל עלי; ערכי השוויון של נביאי ישראל מקובלים עלי; אי-השוויון הנדרש על פי ההנהגה הדתית הנוכחית בין גברים לנשים אינו מקובל עלי; אפליה בין בוגר תיכון לבין חובש ספסלי ישיבה אינה מקובלת עלי; ביזוי הזר, הנכרי והגר אינו מקובל עלי, גם אם העומדים בראש הציבור הדתי סוברים כי כך יש לפרש את תורת משה; שמירת השבת על פי מתכונת שנתקבעה לפני אלפי שנים בגלל סטגנציה של מנהיגי דת יהודיים אינה מקובלת עלי; הפיכת הרוב החילוני לחמורו של משיח ולגוי של שבת אינה מקובלת עלי.

אבל לצערי, קרב היום שבו יתנוסס הדגל הצהוב בראש חוצות ושם ישלטו עושי דברו של מלך המשיח – שלא טרח לבקר בארץ ישראל, שחסידיו לא הקימו את הפלמ"ח או את המחתרות ולא התנדבו ליחידות המסתערבים, לא הקימו את מכון ויצמן ולא את האוניברסיטה העברית, לא את נמלי ישראל ולא את התעשייה הביטחונית.

השולטים בתעשיית הבד"ץ, חסידי המשיח המדירים את ילדינו מלימודים מעשיים לטובת אגדות רליגיוזיות הזויות, שליחי המשיח עוטי שחור, שוחריו הממשיכים להסית כנגד שירות של נערות עבריות בצה"ל, יגרמו לכך שהמקום הזה שהוא ביתנו יהפוך לאתר גלותנו ללא שנצטרך לנדוד מכאן.

יום העצמאות תשע"ז

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

9 תגובות

 1. אתה ואני חיים באותה מדינה?
  האם לא שמת לב שהחילוניות בישראל מתעצמת?
  האם לא שמת לב שמאות בנות דתיות משרתות בצבא?
  האם לא שמת לב שעשרות אחוזים מצעירי החרדים חוזרים בשאלה?
  האם לא שמת לב שאלפי חרדים שפעם לא לבשו מדים החלו לשרת ומספרם הולך ועולה?
  האם אינך יודע שחב"ד היא תנועה שולית ב יהדות העולמית?
  האם אינך יודע שתופעת שבתאי צבי חלה לפני תופעת בן גוריון?
  מאיפה בא לך הפסימיזם הזה?

 2. הרב פרוש:
  "אנחנו נמצאים כיום בפתחו של עידן חדש", "היהדות החרדית בארץ ישראל מונה כבר כיום מאות אלפי נפשות, והיא מכפילה ומשלשת את עצמה פעם אחר פעם. בעתיד הלא רחוק תהיה היהדות החרדית בהיקפים אחרים לגמרי, ואני בכלל לא בטוח שאנחנו ערוכים לכך".
  על פי נתונים נוספים גדלה אוכלוסיה זו בקצב של 7% בשנה.
  כן יש כמה חוזרים בשאלה,כן יש מגמה של עליה בגיוס חרדים: 200 חרדים בשנה מעבר לשנה הקודמת ובסך הכל כ 2000 חרדים מתגייסם…ממש מרשים
  אלה הנתונים מר דגני:
  320 בתי חב"ד, ורק מזרם זה 30,000 בעל זכות בחירה מאורגנים ומצייתים למנהיגותם
  ומטרתם המוצהרת: הכנת ארץ ישראל לביאת המשיח!
  אז אני אולי לא חי באותה מדינה שאתה חי בה,ואני גם לא חסיד שוטה שחושב שאדוני צבאות מוביל את צה"ל כפי שחושב עופר וינטר.
  אבל גם מומחה למדעי מדינה יכול לחיות באמונתו ולא להתבסס על נתונים,כלומר לראות מרחשי ליבו
  בברכת עצמאות מדינית
  ועצמאות מחשבתית
  אבי

  1. תודה על תגובתך לתגובתי ועל דבריך המחזקים את טיעוניי.
   אכן אם לחב"ד 30 אלף מצביעים, הרי הם כ- 0.7% מבעלי זכות הבחירה היהודים. ממש בטל בשישים. אם להם 320 מרכזים ברחבי העולם – מצוין. הם מטפלים בעשרות אלפי תרמילאים וכיו"ב. כל הכבוד להם.
   אם הם מכינים את הארץ לבוא המשיח – שיבושם להם.
   לעניין דברי הרב פורוש – נכון. יש/ בישראל באופן די קבוע כ- 9% חרדים באוכלוסיה. מספר זה קבוע (פחות או יותר)כבר שנים רבות הגם שהם יולדים יותר ילדים. עשרות אחוזים מילדיהם הופכים לדתל"שים. תופעה חיובית ומלבבת ביותר. שיהיו בריאים.
   אתה צודק באומרך שבמדע המדינה יש להסתמך על עובדות. כך אני עושה בעוד שהערכותיך (עם כל הכבוד) מציגים "מימד ספרותי" שבינו לבין המציאות עומדת משאלת לב שאין לה בסיס.
   אל תדאג. לא נהיה מדינת שריעה יהודית.

 3. לא ירחק היום לצערי. המציאות שציירת עלולה להפוך לחלק מחיינו.

  1. תיאור שיש בו הגזמה או תיאור דיסטופי של העתיד
   הינו דרך כתיבה שמטרתה לעורר תגובות ומחשבות
   לגבי נטיית הלב : היא הפוכה . לוואי שנתבדה, אבל הרוח הרעה החולפת בעם ,כמו האיום השבוע על חיי ראש העיר רמת השרון ,על שלא הסכים לבמת בידור נפרדת לחרדים,
   מלמדת על שיטה שקנו להם חוגים ,ועל התפשטותה כאש בשדה קוצים משטחי יו״ש ותושביו המוסלמים אל מרכז הקונצנזוס החילוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

דילוג לתוכן