ימין ושמאל רק אספלט ובטון

דברים על סדר יומנו – תחבורה וחקלאות
פקק הבקר בכביש 4 צילום: ד"ר אבישי טייכר he.wikipedia.org

בימים מהבילים אלה, כאשר יוקר הדיור וחיידקים במזון הם הנושאים העיקריים על סדר יומנו, אני מוצא לנכון להעלות שני נושאים שלדעתי לא זוכים להתייחסות מתאימה: תחבורה וחקלאות.

תחבורה – השבתה היא צו השעה

בחודשים האחרונים העיתונות מדווחת על עלייה במספר תאונות הדרכים בכלל ותאונות דרכים קטלניות בפרט. ההסברים לתופעה הם מחסור בשוטרים ובניידות, מצלמות שלא עובדות, בתי משפט שמקלים בעונשים ועוד ועוד. כל ההסברים נכונים אך חסר ההסבר העיקרי והוא הצפיפות על הכבישים.

הפער בין כמות הכבישים שנסללים לכמות כלי הרכב החדשים שעולים על הכביש הולך וגדל בקצב בלתי נתפס. בשנת 2015 עלו על כבישי הארץ כ-250,000 כלי רכב חדשים, והתחזיות לשנת 2016 הן כ-300,000 כלי רכב חדשים, דהיינו תוספת של כ-500,000 כלי רכב בשנתיים. כמות הכבישים שנסללים אינה מתקרבת ולו במעט להיקפים אלה. הצפיפות בכבישים הגיעה לממדים בלתי אפשריים.

בצפיפות כזאת, שהולכת וגדלה כל שנה, שום אמצעי אכיפה לא יעזרו. הדרך היחידה והמיידית לצמצום הבעיה היא השבתת כלי רכב פרטיים ליום בשבוע. פעילות כזאת כבר נעשתה בארץ בשנות השבעים, בעקבות משבר הנפט העולמי.

כל בעל רכב פרטי יבחר יום בשבוע שבו רכבו יושבת, ויקבל מדבקה מתאימה ממשרד התחבורה. ביום שבו הרכב מושבת הוא לא יהיה מבוטח פרט לנזקים שייגרמו לו כשהוא נייח. במקרה שביום ההשבתה יגרום הרכב לתאונה, הנהג או בעל הרכב ישאו בנזקים באופן אישי, הן בנזקי רכוש והן בנזקי גוף. לאור זאת יוזלו הביטוחים – מקיף וחובה – בכ-15%. העונש על כל מי שייתפס נוסע ברכב ביום שבו הוא אמור להיות מושבת יהיה השבתה מנהלית (על ידי קצין משטרה) לתקופה של שבועיים ומעלה.

נוסף לכך, בעלי רכב יהיו זכאים להשבית את רכבם מרצון יום נוסף בשבוע. במקרה כזה הם ייהנו מהנחה של כ-30% בביטוחים והנחה של 30% באגרת רישוי. במסגרת הסדר זה אפשרית גם השבתה של הרכב מ-7 בבוקר עד 7 בערב.

להסדרים אלה יתרונות גם בתחום חיסכון באנרגיה, גם בתחום איכות האוויר וגם בצמצום מסוים של הפקקים, דהיינו בקיצור זמן ההגעה ממקום למקום.

מה יקרה אם הסדרים אלה לא יבוצעו – את זה תרגישו על הכביש, ובמהרה.

חקלאות – חקלאות כערך טבע

בתקופה האחרונה דווח בעיתונות על מאבקם של מגדלי הדגים נגד יבוא דגים. מבלי להתייחס לצדדים הכלכליים, יש לזכור כי חקלאות היא גם ערך טבע. מדינה ללא פרדסים, מטעים, גידולי שדה למיניהם ובריכות דגים תיראה כמו מדבר יבש וצחיח. גם כך שטחים רבים – בעיקר באזור המרכז בין חדרה לגדרה – שהיו פעם שטחי חקלאות (בעיקר פרדסים) הפכו, כמאמר השיר, לשלמת בטון ומלט. שמירה על שטחים ירוקים, כולל בריכות דגים, היא חובה לאומית. את בעיית המחיר של מוצרי החקלאות למיניהם יש לפתור בדרכים אחרות.

ואם כבר מדברים על חקלאות, פנייה לחקלאים: החזירו לעגבניה את הטעם. חיי מדף ארוכים זה יתרון, אבל טעם של פלסטיק זה חיסרון בלתי נסלח.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

3 תגובות

  1. אלא שיש דברים הרבה יותר גורליים למדינה וכולם אדישים וטומנים את הראש בחול

  2. הכבישים, הרכבת, קווי האוטובוס, הרכבת התחתית וכן הלאה
    מאד מרגיש שאדון ישראל כץ מרוצה מעצמו
    עוד יותר מרגיז שהזרחים מרוצים ממנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אהרון

בין בוגי לטיבי

לאור האירועים האחרונים – הייתכן דו-קיום בישראל?

צילום של אייזנברג

נורת אזהרה

הפסד העלבון בליסבון

תמונה של אבי

מגדלור של תקווה

הנאום המכונן של הגנרל הצרפתי שארל דה גול