הֲיִי המאפרת של עצמך (3)

שלבי האיפור המומלצים
Flickr en.wikipedia.org

בשני המאמרים הקודמים שהתפרסמו באתר המלצתי כיצד יש לטפח את עור הפנים והצוואר טרום איפור, וכיצד יש לעצב ולאפר את הגבות. במאמר זה אפרט את שלבי האיפור המומלצים.

חלק א: עור נקי, מטופל ומטופח הוא כדף נקי ליצירת האמנות – האיפור שעל פנייך. שימוש נכון באיפור יפה ובריא מתאים גם לנוער ולגברים, באופן אפקטיבי וללא נראות.

גם הפעם, כפי שהסברתי בשלבים הקודמים במאמרים "היי המאפרת של עצמך" (1,2), תוכלי לבחור בין המסלול המהיר למסלול המושקע.

המסלול המהיר (2–5 דקות): שלב בניית האיפור הראשון הוא שלב מכונן בגימור האיפור שעל פנייך. מריחת שכבת הבסיס מהווה תשתית אחידה לאיפור (תנועות המריחה דומות לתנועות ניקוי הפנים). בחרי אחת מהאפשרויות הנוחות לך:

פריימר – (המקנה לעור פתיחה טובה יותר עם תחילת האיפור, קל ונוח לתפעול) קיים גם בתוספת גוון ואף קרם הגנה המקצר תהליכים.

מייק אפ נוזלי – אפשר להשתמש בספוגית או למזגו עם הלחות שלך.

מייק אפ אבקתי – בצורתו הטבעית או הלחה.

סומק – מדגיש את עצם הלחי. ממליצה לבחור שני גוונים, בהיר וכהה, ולמזגם בהדרגה. ליפ גלוס – מדגיש את השפתיים ומעניק ברק. רצוי להשתמש בצורתו המקורית, או לערבבו עם גוון הסומק. מסקרה/רימל – מדגיש את הריסים ואת העין. המריחה תעשה משורש הריסים כלפי חוץ, בשכבה דקה, עם דגש על סוף הריסים.

חלק ב: המסלול המושקע. בחלק זה כמה שלבים להכנת העור לאיפור. מניסיוני בעבודה ובהוראת מקצועות האיפור המקצועי, בסיס האיפור – הקונסילר ו/או המייק אפ – תורמים ומסייעים לעור ולאור פנייך. אל תוותרי על אף שלב. שלב ראשון: קונסילר – לשים קונסילר בטפיחות ו/או הנחה (ללא מריחה) תוך השתהות קלה עד למיזוגו בעור. רצוי עם מברשת לקונסילר, אולם קיימות אפשרויות נוספות כמו מכחול, ספוגית ועוד. יש להניח את הקונסילר על אזורים שאותם את מעוניינת להסתיר, לכסות או להסוות כמו כתם בעור, כלי דם הנראים לעין וכל פגם אחר.   מקרים מאתגרים בעלי כהויות חזקות, כתמים אדומים בחלקים ניכרים בפנים, צלקות ועוד מצריכים עבודת הכנה מראש. יש להשתמש במוצרים בעלי טקסטורה שונה ואופי העבודה עמם שונה.

שלב שני: מייק אפ – ישנן כמה אפשרויות למריחת מייק אפ: מריחת מייק אפ נוזלי – כיסוי סביר וקליל; מריחת מייק אפ סטיק/קרם – כיסוי טוב יותר בעזרת מברשת למייק אפ. אם השתמשת במייק אפ נוזלי או סטיק/קרם רצוי לפדר באמצעות מברשת ולא באמצעות מפדרת; מייק אפ אבקתי (לח או יבש) – כיסוי טוב למראה טבעי יותר. לאחר מייק אפ זה אין צורך בפידור.

כאן המקום להעיר, כי זהו בסיס האיפור, ניתן ורצוי לשנותו על פי התנאים בשטח. צלליות לעיניים – מומלץ להשתמש בשתי צלליות,כהה ובהירה. את הצללית הבהירה יש למרוח על כל העפעף העליון. ואילו את הצללית הכהה יש למרוח בזווית/קצה העין.

אייליינר – למרוח צמוד לקו הריסים ולעבות אותו בהתאם. יש להניחו בגמר איפור העין. מסקרה/רימל – חשוב מאוד לסרק את הריסים בעזרת מברשת/מסרק ריסים. מריחת מסקרה שקופה מחזקת ריסים טרום פעולה הבאה. המריחה תעשה משורש הריסים בשכבה דקה, יש לעבות את המסקרה במריחה נוספת, וכן לבצע מריחה נוספת בקצות הריסים להדגשתם.

סומק – מדגיש את עצם הלחי. ממליצה לבחור שני גוונים, בהיר וכהה, ולמזגם בהדרגה.

למראה בריא וזוהר ניתן להוסיף שימר.

שפתון – תחילה הדגישי את קו מתאר השפתיים בעיפרון זהה לצבע השפתון שבחרת. אם יש צורך לעבות, להקטין או ליצור סימטריה טובה יותר, עשי זאת בצמוד לקו השפה. ניתן למרוח את העיפרון על כל השפה. וכעת מרחי את השפתון הנבחר, מרחי ליפגלוס ללא פיגמנט (צבע), הספיגי בעזרת טישו ו/או תכשיר מיוחד לקיבוע השפתון, ולבסוף מרחי את השפתון פעם נוספת – לקבלת מראה שפתיים בשרניות וחושניות.

וכך, ממש כבמעשה קסמים, הסתיימה יצירת האומנות באיפור להנאתך, וזוהי יצירת האומנות של עצמך.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

4 תגובות

  1. תודה רבה
   ורדי היופי שבך טיפולים וקורסים אישיים בגישה ואוירה אחרת.
   ט.ל. 054-7907917
   www .pc-sod.co.il

  1. איפור הנו מעשה קסמים כאשר מבינים ופועלים בצורה מדויקת כפי שהגדרת – תודה רבה
   ורדי היופי שבך טיפולים וקורסים אישיים בגישה ואוירה אחרת.
   ט.ל. 054-7907917
   www .pc-sod.co.ilו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של יורם

הידד למשתמט!

הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על חוק הגיוס

דילוג לתוכן