הֲיִי המאפרת של עצמך (2)

עיצוב ואיפור הגבות
pixabay.com

במאמר הקודם שפורסם באתר, המלצתי כיצד יש לנקות ולטפח את העור עוד בטרם שלב האיפור. מאמר זה מוקדש לעיצוב ולאיפור הגבות, שגם הן, למעשה, חלק מאיפור יפה ונכון.

אני ממליצה לנשים, אך גם לגברים, לעצב את הגבות מראש או באופן שוטף, אם בעצמכם אם בעזרת בעלת מקצוע, תוך תכנון והתאמה אישיים. שכן לאמנות עיצוב הגבות יש טכניקות רבות, ואפשר לבחור ולעצב בשיטה הנכונה והמתאימה. עיצוב גבות נכון ומדויק מעניק מראה מחמיא ומאיר עיניים.

שלב א: כדאי לשים לב לכמה דגשים כלליים. לכל אחת מבנה פנים שונה, ואלמנטים שונים בפנים, כמו מבנה העיניים, האף, הסנטר והשילוב ביניהם היוצר תווי פנים מגוונים. לדוגמה: עיניים קטנות, אף נשרי, סנטר מודגש, וכדומה.

מומלץ לעצב את הגבות כך שלא תיצורנה מראה זועף או מופתע מדי, שהמרחק בין הגבות לא יהיה גדול מדי אלא שיתקבל מראה פנים הרמוני וזורם. ישנה חשיבות רבה לרצף, לאחידות, לעובי, לאורך ורוחב הגבה, על מנת שתיווצר הרמוניה וזרימה בפנים בכלל ובסביבת העין בפרט. כמו כן יש להתייחס לצבע שיער הגבות, לסוגו ולכיוון הצמיחה. אם יש צורך לגזור את הגבות, יש לעשות זאת בזהירות מרבית – גזירה לא נכונה ומוגזמת עלולה ליצור חללים בגבות. גבה בעלת תלתלים קטנים או שערות ארוכות רצוי לגזור את עודף אורך השיער בגבה בלבד ובהדרגה. מומלץ לא למרוט שיער עודף בגבה בדקה ה-90, אך אם אין ברירה, יש לשמור על בריאות העור ואיזונו באמצעות חיטוי והרגעה, ואולי אף להניח רטיות קרות בגמר ביצוע הפעולה.

שלב ב: איפור יפה ונכון כולל גם את איפור הגבה. לאחר שהגדרת ועיצבת את הגבה עלייך לבחור בגוון הרצוי על פי העדפותייך האישיות, לדוגמה: מראה גבה צפוף, כהה, בהיר, רך ומלטף, מראה בשרני ועוד. בחירה זו חשובה היות והיא מגדירה את התוצאה שאליה תרצי להגיע – מראה פנים רך, מראה פנים מחוטב, מבנה עין מודגש ומחמיא.

גם כאן, כמו בשלב ניקוי העור טרום איפור, תוכלי לבחור בין המסלול המהיר למסלול המושקע. המסלול המהיר: סירוק קל של הגבה, מילוי הגבה (עם כיוון השיער) באמצעות עיפרון, צללית אבקתית, צללית דחוסה ועוד. הצמדת שיער הגבה עם ג'ל גבות, עדיפות לג'ל ללא צבע כדי לשמור על הצבע הנבחר. המסלול המושקע: הקדישי מזמך עוד חמש דקות ותזכי לתוצאות נאות ומרשימות. לאחר הסירוק, ניתן לצבוע את הגבות בצבע מיוחד המיועד לכך, התהליך אורך כדקה או שתיים בלבד. לאחר השטיפה של עודפי הצבע: מרחי צללית גבות אבקתית לחה, לאחר מכן מרחי צללית גבות אבקתית יבשה, ולבסוף מרחי ג'ל לגבות (רצוי נטול פיגמנט) בנגיעות קלות. או מרחי צללית דחוסה לגבות, במשיכה אחידה ביד קלה.

הערות והמלצות כלליות: ג'ל לגבות מעניק לשיער הגבה ברק ומראה יותר מסודר ונקי. אם את מעוניינת במראה גבות "פרוע" מומלץ להשתמש בג'ל גבות ביד חופשית. איפור קבוע יאפשר חיסכון בזמן ובתהליך.

כעת, לאחר שהכנת את עורך טרום איפור, עיצבת והדגשת את הגבות, אפשר להתחיל במלאכת האיפור באהבה, בחדווה וביצירתיות. במאמר הבא אפרט את שלבי האיפור המומלצים למראה יפה וזוהר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

14 תגובות

 1. צ. תודה רבה

  ורדי – היופי שבך. קורסים אישיים בגישה ואווירה אחרת.
  בטלפון 054-7907917
  נ.ב. עם מי יש לי הכבוד להתכתב?

  1. חגית את כבר בחרת -נפלא
   ורדי היופי שבך טיפולים וקורסים אישיים בגישה ואוירה אחרת.
   ט.ל. 054-7907917

  1. מגיעים לעצב גבות המותאמות לגברים
   רדי – היופי שבך. קורסים אישיים בגישה ואווירה אחרת.
   בטלפון 054-7907917

 2. מה דעצך על שתי גבות בעיצוב ובצבעים שונים
  כנו שני חלקי ראש בצבעים דונים שרואים יותר ויותר
  או שתי נעלים שונות

  1. חניתה היי
   שאפו על המעוף והיצירתיות – רעיון מטורף, לדברייך כדאי ליישם בפורים, בהפקות, פרסומות ועוד שהיוו עבורי כחלק נכבד מהעבודה. לשימוש ביום יום רצוי להתייחס לכל מקרה לגופו ולהתאימו
   ורדי – היופי שבך. טיפולים ולימוד אישי בגישה ואווירה אחרת.
   בטלפון 054-7907917

  1. תודה
   ורדי – היופי שבך. קורסים אישיים בגישה ואווירה אחרת.
   בטלפון 054-7907917

 3. אם תוכלי בפרקים על הטיפול בעור ומתחת לעיניים להתייחס גם לנשים מעבר לגילים של 65
  אנחנו זקוקות עוד יותר לטיפול ולאיפור בגלל הבעיות של ההזדקנות
  אבל אולי זה לא אותו סוג טיפול

  1. נחמה שלום,
   אני אפרסם מאמרים נוספים עם מיקוד בנושא גילאי הזהב.
   תהיי איתי בקשר טלפוני ואנסה לסייע.
   ורדי – היופי שבך. קורסים אישיים בגישה ואווירה אחרת.
   בטלפון 054-7907917

 4. שערה שתולשים מהגבה צומחת מחדש או שמה שצומח אלה שערות אחרות בלי קשר?

  1. בינה הי,
   עשוי להיות מצב שהשערה לא תצמח מחדש, אך בדרך כלל היא צומחת מחדש באותו מקום.
   ורדי – היופי שבך. קורסים אישיים בגישה ואווירה אחרת.
   בטלפון 054-7907917

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של קימל

אולי אנחנו טועים?

חמאס והג'יהאד האסלאמי מנהלים את המערכה מעל לראשינו