מידע מלא על אזרחות אירופאית

למה כדאי להוציא ואיך עושים זאת
רישום דרכון
תמונה: freepik.com

לא מעט ישראלים עובדים קשה בשביל להוציא דרכון אירופאי. דרכון שיאפשר להם לחיות, ללמוד ולעבוד באירופה, בכך ייפתחו בפניהם אופציות שונות, וכן הם יוכלו בעתיד לעזור לילדיהם להשיג דרכון דומה.

הוצאת דרכון אירופאי הפכה להיות דבר משמעותי עבור ישראלים רבים, בזכות העובדה שדרכון כזה יכול לשרת אותם לא רק במדינה לה שייך הדרכון אלא גם במדינות אחרות השייכות לאיחוד האירופי. כל מדינה השייכת לאיחוד, מאפשרת בחסות אמנת שנגן, מעבר חופשי בין המדינות, ללא מגבלות. מעבר לכך, כל מי שמחזיק ברשותו דרכון אירופאי, יכול להתגורר, לעבוד וללמוד במדינות האיחוד באופן חופשי. אין ספק שזה יכול לפתוח להם הרבה מאוד דלתות וכיוונים חדשים.

עם השנים, זה נהיה הרבה יותר פשוט להוציא דרכון זר, כגון דרכון אירופאי. מדינות רבות הקלו על התנאים וגורמים רבים החלו להיכנס לתחום ולעזור לכל מי שמעוניין בכך. ישראלים שהוריהם או סבים וסבתות שלהם נולדו באירופה ויש להם הוכחות לכך, יכולים להוציא דרכון במדינות מסוימות. ישנם מקרים אחרים, דוגמא פורטוגל אשר הציגה רשימה של שמות משפחה יהודיות שגורשו מספרד ב-1492, ואיפשרה לכל מי שיכול להציג אישור מהקהילה היהודית במקום שהוא קשור אליהן, להוציא אזרחות ולקבל דרכון מקומי. לאחר מכן, אפשר ליהנות מכל היתרונות בכל היבשת. 

איך זה מתבצע בפועל?

בשביל להוציא אזרחות אירופאית, יש לבדוק האם אתם משתייכים לאחת המדינות המציעות דרכון למי שאיננו חי במדינה. בין אם זה בגלל צאצאים למי שחי במדינה בעבר ובין אם אתם צאצאים למגורשי ספרד.

במידה וכן, אז אתם יכולים להיעזר בשירותיהם של גורמים מקצועיים שידעו להציג בפניכם את הדרישות השונות ולבקש מכם את המסמכים המתאימים בשביל שתוכלו לקדם את העניין ולקבל אזרחות ודרכון. התהליך הזה יכול לקחת קצת זמן אך הוא משתלם. צריך לציין שבכל שלב בתהליך תוכלו לראות באיזה סטטוס דרכון אתם נמצאים וכמה שלבים עוד נותרו לכם.

אופציה אחרת בשביל לקבל אזרחות אירופאית היא במידה ואתם מתגוררים ביבשת ועברה תקופה של חמש שנים. בין אם זה בזכות לימודים או עבודה, אזי שאתם יכולים לבקש אשרת קבע ולקבל תנאים של תושב. אופציה נוספת היא איחוד משפחות. אם יש לכם בן או בת זוג תושבי המקום, אזי שאחרי תקופה מסוימת, תוכלו להגיש בקשה לאזרחות.

מה חשוב לדעת על התהליך?

הליך בקשת אזרחות אירופאית הוא לא מסובך אך חשוב לדעת שהוא לא נעשה מהיום להיום. יש צורך להציג מסמכים שונים, לעיתים כאלה שלוקח זמן להשיג אותם (למשל, במסלול הפורטוגלי, תצטרכו להשיג אישורים מהקהילה היהודית בפורטוגל, שאכן יש קשר בין המשפחה שלכם למגורשי ספרד). אתם תצטרכו הרבה סבלנות ולבצע פעולות שונות, בשביל שבסופו של דבר, תוכלו לקבל את האזרחות, דרכון ולהשתמש בו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

תגובה אחת

  1. ראו הוזהרתם, אזרחות היא גם חובות אזרחיות, מס ועוד, ואזרחות נוספת גם יכולה, לבטל לאזרח זכויות, שכבר יש לו במדינתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך