מה צריך לקחת בחשבון כאשר מאמצים כלב חדש למשפחה

כלב, זו המתנה הכי טובה ומיוחדת
צילום: freepik.com

כלב, זו המתנה הכי טובה ומיוחדת שאנחנו יכולים להביא לנו ולבני ביתנו. מהרגע בו נכניס אותנו לביתנו אנחנו נרגיש את השינוי לטובה באווירה ובתחושה. גם אם בתחילה זה יהיה שינוי איטי ועדין, הרי שאם הזמן אנחנו לא נבין כיצד הסתדרנו כל החיים שלנו בלי כלב. לא לחינם טוענים שהוא החבר הכי טוב של האדם, שכן השמחה, האושר, האור והאהבה שהוא מכניס לבית שלנו, אינם ניתנים לתחליף.

אך עלינו לקחת בחשבון שאימוץ כלב חדש במשפחה הוא דבר שדורש תכנון והכנה מראש. ישנם דברים שאנחנו נוכל ללמוד תוך כדי תנועה, בהתאם לסוג ואופי הכלב, ולא נוכל להתכונן אליהם קודם לכן, אך ישנם דברים שאנחנו יכולים וצריכים לדעת ולהכין את עצמנו מבעוד מועד, על מנת שלא נהיה מופתעים. זה יהיה נכון לנו וזה יהיה נכון לחבר החדש בבית.

להלן מספק נקודות שחשוב לדעת כשמתכננים לאמץ כלב חדש

מהיכן מאמצים אותו  – יש הבדל בין אימוץ גור שזה עתה נולד בבית מסודר לבין אימוץ כלב, אפילו אם הוא בן כמה חודשים, מעמותה כזו או אחר. יש הבדל שכן, בהחלט ייתכן שהכלב אשר נאמץ מעמותה הגיע אליה אחרי שעבר התעללות והזנחה. זאת אומרת שתהליך הטיפול בו יהיה שונה וההסתגלות שלו אלינו תהיה אחרת.

באיזה סוג כלב מדובר – כפי שאנחנו יודעים, ישנם עשרות סוגי כלבים, הם נבדלים אחד מהשני באופי, בהתנהגות, הרגלים, תחביבים ועוד. בין אם אנחנו מחליטים לאמץ כלב קטן או כלב גדול, צעיר או מבוגר, אזי שעלינו לדעת באיזה סוג כלב מדובר ומה תכונות האופי שלו (בהווה וכיצד הוא צפוי להתנהג בעתיד)

גודל צפוי – אם לקחנו כלב צעיר, חשוב שנדע לאיזה גודל הוא אמור לגדול והאם זה מתאים לנו ולמבנה הבית שלנו. רצוי מאוד שנאמץ כלב שיתאים למבנה הבית, על מנת שהוא ייהנה אצלנו ואנחנו נהנה ממנו. יש מקרים בהם שאלת הגודל משפיעה גם על היכולת שלכם ושל אורחים שמגיעים אליכם להתמודד איתו.

מצב רפואי – באופן טבעי, אנחנו צריכים לברר על מצבו הרפואי של הכלב, אם יש לו מחלות, אם הוא עבר ניתוחים, אם המערכות הפנימיות שלו תקינות, אם יש לו בעיות כרוניות ועוד. אנחנו צריכים גם לברר האם הוא מחוסן, וכמובן מה אופי הטיפול שנצטרך לתת לו בעתיד.

רצוי מאוד לרכוש ביטוח חיות מחמד ברגע שאנחנו מאמצים אותו. כך לא נצטרך להתמודד עם עלויות הטיפול בו לבדנו. במידת הצורך, נוכל להפעיל את הפוליסה וחברת הביטוח תעזור לנו בהשתתפות בעלויות. כמובן שזה תלוי בתנאי הפוליסה ובמצבו של הכלב. בכל מקרה, ביטוח כלבים יכול לעזור לנו לספק לכלב טיפול איכותי ונכון.

צרכים וטיפול – לפני שאנחנו מאמצים כלב, לא משנה מאיזה סוג ובאיזה גיל, עלינו לקחת בחשבון שכלב הוא כמו ילד וזקוק לטיפול קבוע, יש לו צרכים, ועלינו להיות שם בשבילו כל הזמן. זה אומר שנצטרך להוציא אותו פעמיים-שלוש ביום, לקחת אותו לטיולים ארוכים, לשחק איתו, לספק לו מזון ושתייה על בסיס יומיומי, חיסונים, טיפולים וכמובן תשומת לב. אם יש לנו ילדים בבית, עליהם לדעת שהם צריכים לקחת חלק בטיפול בכלב. עלינו לשאול את עצמנו אם יש לנו את הזמן ואת הרצון בכך.

לפי סיום חשוב לזכור, כלב יכול להיות החבר הכי טוב שלנו והוא ייתן לנו אהבה ללא תנאי, אם אנחנו נטפל בו וניתן לו אהבה בחזרה. אומנם זה ירגיש לפעמים שזה דורש השקעה וזמן, אך תהיו בטוחים שהכלב מרגיש בכך, מודע למה שאתם עושים, ומודה לכם שאימצתם אותו לביתכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך