מקדחה או פטישון?

המדריך שיפשט את הנושא
לוגו החברה

עבור בעלי מקצוע הרי שהשיקול בין מקדחה או פטישון הוא ברור ומובן מאליו. אולם עבור המשתמש הפרטי, לעתים השוני בין שני המוצרים איננו כה נהיר.

במדריך הבא נבקש לעשות סדר בנושא. לא תמצאו כאן מילים מבלבלות או תיאורים שיכולים לגעת בהיגיון של איש מקצוע בלבד. אם אתם חובבי עבודות יד, מתחזקים את הבית כבדרך קבע ותוהים על ההבדל שבין שני המוצרים, הרי שכאן בשיתוף עם SKIL כלי עבודה נטענים נעשה סדר בנושא.

עיקרון המטרה הוא דומה

אם נחדד את העניין, הרי שפטישון דומה בעיקרו אל מקדחה רוטטת. המקדחה הרוטטת בשונה מן המקדחות הסטנדרטיות, מביאה עמה פונקציה נוספת הקודחת בתוך חומר הגלם תוך שהיא נוקשת בו ומבצעת פעולה ההולכת לקדימה ולאחור פעם אחר פעם.

אותן נקישות הקנו לה את השם 'מקדחה רוטטת' והן מאפשרות לה לפלס את דרכה גם בחומרי גלם קשים ומאתגרים לרבות בטון.

כאן גם נכנס הפטישון המשחק על אותה המטרה ושנועד אף הוא לקדוח דרך חומרי גלם קשיחים דוגמת בטון. גם הפטישון עצמו מביא עמו מנגנון רטיטה המגבה את אותה המטרה. ואם כך הדבר, למה שנשקול לקנות פטישון המתאפיין בעלויות גבוהות יותר ממקדחה?

הכל עניין של צורך ותכיפות השימוש

רגע לפני שאתם פוסעים אל עבר החנות ורוכשים לעצמכם פטישון, שאלו את עצמכם את השאלה הבאה: מהי מידת התכיפות בה תידרשו לקדוח? ובאילו חומרי גלם תידרשו לקדוח?

כאשר מדובר בשימוש ביתי ושאיננו תכוף, הרי שמקדחה ונדייק זאת – מקדחה רוטטת, בהחלט תעשה את עבודתה נאמנה.

אולם אם אתם בעלי מקצוע הנדרשים לעבודה תכופה וכל שכן עבודה המתאפיינת בחומרי גלם קשיחים ומאתגרים דוגמת בטון, הרי ששימוש בפטישון יוכל בהחלט להקל עליכם באופן משמעותי, לקצר את זמני העבודה ולשפר באופן דרמטי את יעילותכם.

ונעמיק אף יותר בנושא

עד כה הבאנו את התשובה המלאה, אך אנו לא יכולים להתאפק ומעוניינים להוסיף עוד פסקה אחת נוספת בנושא. אינכם מוכרחים לקרוא אותה, אך היא תעשה סדר מופתי.

שני המכשירים, מקדחה רוטטת ופטישון, אמנם מבוססים על מנגנון רטיטה, אך אופי פעילותו הוא שונה.

בעוד שהמקדחה הרוטטת מספקת את עבודת הרטיטה באמצעות דיסקיות משוננות האחת על השנייה, הרי שהפטישון מבוסס על בוכנה. מנגנון הדיסקיות של המקדחה מצריך מן המשתמש להפעיל לחץ בעת שהוא קודח, זאת בעוד שפטישון מבוסס על בוכנה ואיננו מצריך כל שימוש בכוח.

אלמנט זה בהחלט מסיר מבעל המקצוע את הצורך להפעיל מאמץ מיוחד, ומונע את התשתו.

התייעצו איתנו

ובכל שאלה והתייעצות הרי שבאפשרותכם להיוועץ עם הצוות הטכני המקצועי של חברת סקיל.

למידע נוסף ולקבלת פרטים מטעם איש מקצוע טכני, הקליקו כאן, השאירו פניה ונציגי סקיל ישובו אליכם בהקדם האפשרי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך