מה ההבדל בין טרמיטים ונמלים

בין הדברת נמלים להדברת טרמיטים
תמונה: Jacob Eckert commons.wikimedia.org

גם טרמיטים וגם נמלים הם מזיקים שלא נעים להיתקל בהם, במיוחד לא באופן חסר שליטה בבית. אבל חשוב להכיר את ההבדלים ביניהם כדי לדעת מהו הטיפול הנכון.

מה ההבדל בין נמלים לטרמיטים?

למרות שרבים נוטים להתבלבל ביניהם, נמלים וטרמיטים הם שני סוגים שונים לגמרי של מזיקים. עם הדמיון ביניהם בכל הקשור לבניית הקן והצורה החיצונית, יש מספר הבדלים שניתן לעמוד עליהם. למשל, הנמלים יותר כהות בצבען מטרמיטים, הכנפיים של הטרמיטים גדולות יותר משל נמלים, וגם האוכל של שני הסוגים אינו זהה – טרמיטים ניזונים מעץ בעוד שנמלים הן למעשה אוכלות כל. גם בנושא הפתרונות, ישנם הבדלים בין הדברה לטרמיטים לבין הדברת נמלים. כעת נבחן אותם:

איך מדבירים נמלים?

הדברת נמלים יכולה להתבצע במספר דרכים ובדרך כלל מתבצעת בכל רחבי הבית – בכל החדרים, הארונות, השבילים וכדומה. למרות שמדובר על זמן הדברה קצר יחסית של שעה, ועל אף העובדה שאין כל ריח לחומר ההדברה, מומלץ שדיירי הבית יצאו ממנו בעת התהליך. כמו כן, מומלץ להניח לחומר להיספג למשך מספר ימים לפני שטיפה כדי שייטמע היטב באריחים והרצפות.

יש שתי שיטות עיקריות שמשתמשים בהן להדברת נמלים:

  • פיתיונות

פיתיונות להדברת נמלים יכולים להגיע בצורה של גרגירים או בג'ל, אותם הנמלים אוספות איתם אל הקן כך שכל המושבה מורעלת. שיטה זו מאפשרת להדביר נמלים בלי לצאת כלל מהבית או להיערך מראש, כיוון שאין כל סכנה שחומר ההדברה משקף לבני אדם.

  • ריסוס

ריסוס מאפשר הדברת נמלים בכל חלקי הבית שבהם ניתן להניח שהנמלים יבחרו בהם כבתי גידול, כמו אזור המטבח, עציצים, ארונות חשמל ועוד. בשיטה זו יש לפנות את הבית למשך שעה בזמן שמתבצע הריסוס.

איך מדבירים טרמיטים?

ההבדל הראשון והעיקרי בין הדברה לטרמיטים לבין הדברה לנמלים, היא שמדביר טרמיטים מחויב להיות בעל ההכשרה המתאימה לפעולה כדי שלא יעשה יותר נזק בבית מאשר תועלת. יש כל מיני שיטות להדברת טרמיטים ואת השיטה המתאימה ביותר למצב יקבע המדביר אחרי סיור במקום ואבחנה מקצועית.

  • קידוח

בשיטת הקידוח, המדביר בוחר נקודות אסטרטגיות בבית בהן הוא קודח חורים בעומק של מילימטרים בודדים, ולתוכם הוא מזריק חומר הדברה שמתפשט בכל חלל האריחים. לאחר מכן החורים נאטמים היטב וכעבור שעה ניתן לחזור לשגרה בבית.

  • ג'ל

ג'ל היא שיטה שבה משתמשים כדי לטפל באופן נקודתי בבעיית טרמיטים. הג'ל הזה מכיל רעל שהטרמיטים נושאים עימם לקן וכך למעשה מרעילים את המושבה. עם זאת, כשמדובר על מושבות גדולות, זהו פתרון זמני בלבד.

  • הדברה לטרמיטים בשיטת נמסיס

הדברה לטרמיטים בשיטת נמסיס הגיעה מספרד והיא נועדה למקרים בהם הטרמיטים התפרשו באופן משמעותי בדירה. המדביר אינו קודח חורים בדירה, לכן זה מתאים גם לבתים פרטיים ונכסים שבהם לא מעוניינים לבצע קידוח.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך