איך מוכרים כלי רכב לפירוק ביבנה והסביבה?

אילו רכבים קונים לפירוק היום?
דלת של רכב מפורק
תמונה: freepik.com

בכל רחבי הארץ פועלים שירותי רכישה של רכב לפירוק, אך מרבית האנשים לא ממש מכירים את השירות. לרוב, עד לרגע שהרכב שלנו יהיה מושבת לחלוטין או שחלילה נעבור אתו תאונה, לא נכיר את הרעיון, אך לאחריו נצטרך אותו מאוד. השירות מסייע לחסוך כסף, הוא פותר את בעיית פינוי הרכב ההרוס והוא גם מכניס לנו כמה שקלים לכיס ומהר. אז מה אמורים אנשים ביבנה והסביבה לעשות כאשר הם מעוניינים למכור את הרכב שלהם לפירוק? המדריך הזה בשבילך.

אילו רכבים קונים לפירוק היום?

כמעט לא קיים סוג רכב אותו המוכרים לא ירצו לקנות, שכן השימושים השונים ברכבים לפירוק הופכים כמעט כל רכב לשימושי. היום קונים רכבים בלי רישיון, שלא מניעים בכלל, ורכבים שעברו תאונות רשות והם נחשבים לטוטאל לוס מוחלט. כמו כן, רוכשים רכבים שנמצאים עדיין במצב טוב יחסית, שמתניעים ועוד נוסעים.

אז מתי נמכור את הרכב לפירוק?

ברוב המקרים רכבים נמכרים לפירוק כשיש איתם בעיה מהותית. לעיתים קרובות זה יהיה אחרי תאונה קשה שהורסת את הרכב לגמרי ומגדירה אותו טוטאל לוס. לא תמיד ברכב כזה ההרס הוא מוחלט, אם מדובר על רכב חדש יחסית יכולים להיות בו חלקים שונים שלא נפגעו והם שווים לא מעט כסף בשוק החלפים ויש עניין להוציא אותם למכירה. גם כשמדובר על רכב בטוטאל לוס מוחלט, לרוב ניתן יהיה למכור אותו לפחות עבור הברזל שבו.

עוד רכבים שבדרך כלל נמכרים לפירוק הם רכבים שעלות התיקונים שלהם הופכת משמעותית, לדוגמה רכבים ישנים במיוחד שצריכים לעבור טסט פעמיים בשנה ויש להם הרבה מאוד תקלות. גם רכבים שיצאו בכלל משימוש והם עומדים כגרוטאות נמכרות לפירוק, ולעיתים קרובות אלה יהיו שוות גם כן סכומי כסף כיוון שבשוק החלפים מחפשים אחר חלקי רכב ישנים ונדירים גם כן.

אז איך מוכרים רכב לפירוק?

החלטת למכור את הרכב לפירוק? נפלא, הצעד הראשון אותו יש לבצע הוא ביטול רישיון הרכב במשרד הרישוי. לא ניתן למכור את הרכב ללא הליך זה ויש לדעת גם שלאחר ביטול הרישיון ניתן לקבל החזרים כספיים עבור הרישיון ששולם מראש, באופן יחסי לזמן בשנה בו בוטל הרישיון. לאחר שמבצעים הליך זה ניתן לפנות לחברה שקונה רכבים לפירוק ולקבל ממנה הצעת מחיר. כדאי לדעת כי רכב שחלקיו נדירים יהיה שווה יותר כסף מרכב נפוץ יחסית. כמו כן, מצב הרכב והסוג שלו ישפיעו גם כן על המחיר הסופי שיתקבל עבור הרכב, שכן רכב מסוג יקר מאוד יכיל בתוכו חלפים יקרים במיוחד גם כן ולהיפך. עוד כדאי לדעת שעלויות הגרר ולקיחת הרכב מהמקום בו הוא נמצא צריכות להיות על הקונה ולא על המוכר, ובכל עסקה בה אתם מתבקשים להשתתף בעלויות אלה – מומלץ להמשיך הלאה.

באילו סכומים מדובר?

אף אחד לא יתעשר ממכירת הרכב שלו לפירוק. בדרך כלל מדובר על עלויות שעומדות בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים. העלויות יקבעו לאחר בחינת הרכב על ידי הקונה, בדיקת החלפים שבו, בחינת מצבו לאחר תאונה או בשל חוסר שימוש ועוד. במקרים בהם הרכב כלל לא שימושי או במצב של טוטאל לוס מוחלט הוא יכול להימכר גם עבור הברזל שבו, ובכל מקרה העסקה משתלמת כי היא כוללת את פינוי הרכב מהמקום בו הוא נמצא, פינוי שבדרך כלל עולה קרוב ל-500 שקלים.

החלטת למכור, אצל מי עושים זאת?

מי שמעוניין לבצע מכירת כלי רכב לפירוק ביבנה והסביבה לא יצטרך להתאמץ קשה מידי. באזור השפלה והמרכז פועלים עסקים רבים בתחום, וכל שיש לעשות הוא לוודא שהמקום אליו אנו מוכרים את הרכב אמין, ותיק, מקצועי והוגן. איך עושים זאת? קודם כל על פי המלצות, ואם אתם לא מכירים מישהו שמכר את הרכב שלו לפירוק אולי המוסכניק שלכם מכיר, ואם לא – מומלץ לקבל המלצות דרך אתרי אינטרנט אמינים בהם מדרגים שירותים אלו באופן אותנטי. בחרו את המחיר שתוכלו לקבל עבור הרכב על פי מצבו וסוגו, ובדקו האם הצעת המחיר שקיבלתם תואמת את המחיר והאם הפינוי בגרר כלול במחיר. רצוי כמובן לחתום על חוזה מסודר שמסדיר את הנושא בין שני הצדדים כולל העלויות השונות ואפשר לצאת לדרך.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונת דוד

הפריימריסט

חמשיר לקראת הבחירות המוניציפליות