האמת המלאה על מיטה וחצי

גם עבור מיטה וחצי ניתן למצוא מזרן איכותי
שרטוט מיטה
תמונה: Paul Robinson commons.wikimedia.org

בכל הנוגע למיטה זוגית, למיטת תינוק ולמיטת יחיד, הכל ברור. ברור מהם הרציונל שעומד מאחורי המידות. עם זאת, כאשר עומדים לבחון מיטה וחצי, כבר פחות ברור האם מדובר בטריק שיווקי, או בצורך אמתי. אז אם גם אתם מתלבטים לגבי הגודל של המיטה הנחוצה עבור המתבגר, ליקטנו עבורכם 5 שיקולים שיסייעו לקבל החלטה. שנתחיל?

  • שיקולי נוחות

בטח שמתם לב שככול שהילד גדל, כך יש לו יותר דרישות. אם כן, האם המעבר למיטה וחצי היא עוד דרישה חסרת בסיס? ובכן אין להתעלם מהעובדה שמיטה וחצי יותר גדולה מכל מיטת נוער. אומנם האורך לא משתנה, אך הרוחב כן, כך שאם יש מקום בחדר, אין שום סיבה שלא לתמוך באיכות השינה. לו המתבגר היה מבקש מזרן זוגי (120 ס"מ לעומת 140 ס"מ רוחב לפחות), זה כבר היה סיפור אחר לגמרי.

  • שיקולי איכות

ידוע שבכל הנוגע למיטת יחיד או למיטה זוגית, ניתן למצוא מבחר גדול של מזרונים איכותיים. כאלו שמציעים מספר מוקדי תמיכה, שכבות נוחות (כל שכבה מחומר שונה), מערכת תמיכה היקפית וכדומה. עם זאת, טוב לדעת שגם עבור מיטה וחצי ניתן למצוא מזרן איכותי, וגם אם המיטה מגיעה ביחד עם מזרן מובנה, גם הוא יודע להציע רמה מאוד גבוהה. מסקנה? מבחינת נוחות, הגודל של המזרן אינו משחק תפקיד מרכזי.

  • הבהרת עמדה

הורים רבים לא ששים לרכוש עבור הילד המתבגר מיטה וחצי, מתוך מחשבה שהוא מצדו יפרש זאת כהסכמה להביא פרטנרים לחדר השינה. כאן המקום לציין שאם זהו השיקול המרכזי, הרי שהוא חסר בסיס. תמיד ניתן להסביר לילדים המתבגרים מהם הגבולות, ותמיד יש לקחת בחשבון שבסופו של יום הם יפעלו לפי שיקול דעתם האישי.

  • מעבר הדרגתי

לא פעם הורים לילדים גדולים שעומדים לעזוב את הבית מתלבטים האם לרכוש עבור הילד מיטה זוגית, או מיטה וחצי. כאן נציין שככול הנראה הילד עומד לגור בדירת שותפים, כך שלא בטוח שיהיה לו מקום בחדר גם עבור מיטה גדולה וגם עבור שולחן עבודה, כך שהכי בטוח לרכוש מיטה וחצי. עם זאת, אין לשכוח שהילד גדול, ולכן תתייעצו עמו. גם אם אתם משלמים, אפשרו לו להחליט.

  • משנים סטטוס

לא מעט זוגות שהיו רגילים לישון ביחד במיטה וחצי, מתקשים להבין את הצורך במיטה זוגית. עם זאת, ניתן להיות בטוחים שכאשר יגיעו ילדים למשוואה, אותה מיטה יחסית מרווחת, מהר מאוד תהפוך להיות צפופה. אולי כרגע אתם חושבים שתהיו מאותם הורים שלא מרשים לילדים להיכנס למיטה, אך היו בטוחים שהמציאות חזקה מכל מחשבה.

פרמטרים משלימים

מה עוד מוטב לדעת אודות מיטה וחצי? שהיא מהווה פתרון גם עבור חדרי ילדים יחסית קטנים, כך שבאותה מיטה ניתן להשכיב לישון שני אחים (כל עוד הם לא רבים). מה מבחינת מחיר? לעומת מיטה זוגית, המחיר אינו זול ב25%, אך בהחלט יותר נמוך. שנסכם? מיטה וחצי אינה המצאה שיווקית, אלא פתרון חכם וחסכוני עבור שלל מצבים. עצרו לבחון שיקולי צורך, סטטוס, מקום ומחיר, ותקבלו החלטה נבונה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך