התקנתם מערכת סולארית בבית?

אל תשכחו לנקות את הפאנלים!
ציור סמלי
פאנל סולארי תמונה: publicdomainvectors.org

למה בכלל להתקין פאנלים סולאריים בבית?

התקנת פאנלים סולאריים בבית היא אחד מהצעדים הכלכליים והסביבתיים האידיאליים שניתן לעשות בימינו. יש לפאנלים סולאריים יתרונות נהדרים שמיטיבים הן עם איכות הסביבה והן עם משק הבית. ייצור החשמל במסגרת המערכת הסולארית מבוסס על אנרגיית השמש – אנרגיה שתמיד מתחדשת וזמינה עבורנו, ההתקנה של המערכת היא יחסית פשוטה, ויותר מהכל – זהו צעד שחוסך הן בעלויות החשמל והן בפליטת החומרים המזהמים לאוויר במסגרת ייצור חשמל רגיל. יתרה מכך, אם נותרים עודפים של חשמל שנוצרו על ידי הפאנלים הסולאריים שלכם, תוכלו למכור אותם לחברת החשמל ולייצר הכנסה נוספת.

לא רק בבית – גם בעסק!

פאנלים סולאריים לא מוכרחים להיות מותקנים רק על גגות של בתים פרטיים. הם יכולים להיות מוצבים על גגות בניינים, מעל בתי עסק, בחצר או בשטח שבבעלותכם. חשבו עד כמה תוכלו לחסוך על ידי חיבור העסק שלכם לחשמל המיוצר על ידי מערכת סולארית. בדיוק כמו בבית, ואפילו יותר – חשבון החשמל שלכם יקטן משמעותית ואולי אפילו לא יהיה רלוונטי יותר.

למה חשוב להקפיד על ניקוי פאנלים סולאריים?

הסיבה העיקרית שבגינה חשוב להקפיד לבצע ניקוי פאנלים סולאריים, אם כבר התקנתם כאלו, היא שפאנלים נקיים הם פאנלים שקולטים את קרינת השמש ביעילות גבוהה יותר, וכתוצאה מכך עובדים טוב יותר ומייצרים יותר חשמל. ההסבר לכך הוא שתפוקתה של מערכת סולארית מבוססת על שטח הפנים שקולט את קרינת השמש, ככל שיהיה יותר שטח פנים זמין לקליטה – כך המערכת תפיק יותר חשמל. בנוסף, ניקוי פאנלים סולאריים הכרחי כדי לשמור על עמידות המערכת ולהגן עליה מבלאי מתמשך לאורך זמן, שעשוי להפוך אותה לפחות ופחות יעילה עם השנים, בדיוק כמו מכשירים אחרים שכדי לנקות אחת לתקופה.

איך אפשר לנקות פאנלים סולאריים?

כאמור, מומלץ מאוד להקפיד על שגרת ניקוי למערכת, אמנם כדי לבצע ניקוי פאנלים סולאריים ישנן שתי אפשרויות עיקריות:

הזמנת איש מקצוע

ישנם אנשי מקצוע שתפקידם הוא לנקות באופן יסודי, מקצועי ואחראי מערכות סולאריות פרטיות. חלקם אף עשויים להזהיר שלא מומלץ לעשות זאת לבד. לחלק מהאנשים זה עשוי להיות מאוד נוח, אך מדובר על הוצאה משמעותית על שירות שבהחלט ניתן לבצע באופן עצמאי.

ניקוי פאנלים סולאריים באופן עצמאי

מי שלא מעוניין לשלם לאיש מקצוע ורוצה להיות בטוח שהוא מקפיד על ניקוי פאנלים סולאריים מצוין באופן אישי, יכול להיעזר בערכת ניקוי מקצועית שניתן להשיג במחירים משתלמים. כך גם איכות הניקיון כפופה לרצונכם, גם התדירות וגם ההקפדה על ניקיון מתאים. ערכות כאלו הן לרוב קלות לשימוש ומגיעות עם אחריות יצרן, אבל היתרון הגדול ביותר שלהן הוא הרווח הכלכלי שבלקיחת המשימה לידיים שלכם במקום לשלם לבעל מקצוע חיצוני.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך