הפקת אירועים

איך המקצוענים עושים את זה?
צילום: ששון תירם

נראה כיום שכל דבר שאנחנו עושים זה אירוע. הכול מתועד ברשתות, הכול מגיע לכולם, ולכולם יש מה להגיד. אם אתם חיים את החיים שלכם כאירוע מתמשך, בוודאי תשמחו לדעת כמה דברים – הראשון זה שיש עוד הרבה אנשים כמוכם, השני הוא שאתם כנראה נהנים יותר מהחיים שלכם מאשר האדם הממוצע, והאחרון הוא שיש מקצוע כזה, הפקת אירועים, ושיכול מאוד להיות שהוא יתאים לכם.

עולם הפקת האירועים גדל בעשור האחרון בצורה מרשימה, והפך לאחד השירותים הפופולאריים ביותר, ולא רק בישראל. החיים שלנו הם רצף של אירועים, אבל כולנו נסכים הרי כי יש אירועים שתופסים יותר נפח, אירועים חשובים יותר, שכאשר אנו רוצים לחגוג אותם ולציין אותם, אנחנו רוצים לעשות את זה עם השקעה אחרת, קצת מעל ההשקעה היומיומית ב"אירוע" של להגיע לעבודה, או ב"אירוע" של להזמין לארוחת ערב את כל החברים.

הפקת אירועים – מוכנים להתחיל?

כל אירוע נשען על כמה פרטים עיקריים. זה לא משנה אם זה חתונה או בר מצווה, או אם זה אירוע השקת מוצר או הרמת כוסית במשרד. יש כמה אלמנטים בסיסיים אשר חשוב לשים עליהם את הדעת בכל אירוע, גדול כקטן, המוני או משפחתי, רשמי או יומיומי.

  1. מיקום – המיקום הוא הרקע לאירוע שלכם, וזה בעצם הסביבה בה האירוע יתקיים. האם אתם מתכננים לעשות אירוע בחדר הישיבות במשרד, או על גג הבניין? אולי בכלל כיוונתם לפארק או לחוף הים? כל אחד מהרקעים הללו מגיע עם אתגרים ויתרונות, ולעיתים כדאי להבין את האתגרים והיתרונות קודם לכן, ואפילו את האווירה שאתם מחפשים, ולבחור את המיקום לפי זה.
  2. מוסיקה – חברה מסחרית ענקית שכולכם בוודאי זכיתם להכיר השתמשה במונח "אין מוסיקה, אין חיים" בתור סלוגן שיווקי שהקפיץ את הרווחיות שלה בצורה שקשה לתאר. הם לא רחוקים מהמציאות, ופרט לאירועים מאוד ספציפיים, שברור שאין בהם צורך במוסיקה, כדאי מאוד להבין איזה מוסיקה תלווה את האירוע, בכל שלב ושלב.
  3. כיבוד – ממש כמו עם מוסיקה, ישנם גם אירועים בלי כיבוד בכלל, אך אלו הם המיעוט ולא הרוב. במרבית האירועים המוצלחים יש לערב מזון או משקאות בצורה זו או אחרת. אפילו אם זה כיבוד קל, פירות, קפה, תה, הרי שזה מוסיף לאירוע, אז תשקיעו מחשבה ותגלו יצירתיות, וכך תגיעו לאירוע מוצלח עוד יותר

איך לוודא שהאירוע מוצלח באמת?

מעבר לשלושת האספקטים הטכניים הללו, הרי שיש להפיק כל אירוע לפי התוכן הרעיוני שלו, המטרה שלו, הקונספט. לבנות קונספט נכון לאירוע דורש ניסיון, והקונספט ישפיע על כל האספקטים הטכניים הנ"ל. הרעיון הוא שהפרטים הטכניים יענו על דרישות הקונספט, ולא ליהפך.

הפקת אירועים מקצועית נשענת על היכולת שלכם ליישם בשטח את הרעיונות שלכם, לכדי אירוע שגורם לאנשים לתחושות מסוימות, להתרגשות, לחוויה שנשארת איתם, ואתכם, לאורך זמן.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן