משפצים את תשתיות המבנה?

כך תבחרו קבלן אינסטלציה
אינסטלטורים בעבודה
צילום: https://www.freepik.com/premium-photo/two-workers-fixing-pipes_29411340.htm#query=plumbing&position=9&from_view=search&track=sph

בכל הנוגע לתחום תשתיות וצנרת הביוב והמים, הרי שמרביתנו יודעים להצביע מיד על בעל המקצוע העונה לשם אינסטלטור. אולם לצדו, ישנו תחום מקצועי נרחב יותר העונה על אתגרים הנדסיים ופרויקטים מורכבים ותשתיתיים.

בעוד שאינסטלטור אחראי על הצנרת המצויה אצלנו בין קירות הבית, ומספק שירות מקצועי לפתיחת סתימות והתקנת מוצרים סניטריים שונים, הרי שקבלנות אינסטלציה מנצחת בגאון על ההיבט התשתיתי, חיבורה של אותה הצנרת אל התשתית העירונית, תיקונה, תחזוקתה והתקנתה במעמקי האדמה.

החל מחיבור מבנה חדיש אל התשתית העירונית, דרך איתור ומיפוי תשתיות מים המצריכות תיקון ותחזוקה ועד לשירותים נלווים כגון בדיקת מז"ח וחיטוי מאגרי מים; בחיפושכם אחר קבלן אינסטלציה, אלו הם הפרמטרים המרכזיים לבדיקה.

ראשית, מי מוסמך לביצוע עבודות תשתית?

עבודות תשתיתיות מצריכות את מעורבותו של איש מקצוע הרשום בפנקס הקבלנים. המדובר בפנקס מטעם משרד הבינוי והשיכון, ובו מצוינים כלל הקבלנים המספקים את שירותיהם, לרבות מספר רישיון.

בחיפושכם אחר איש מקצוע או חברה מקצועית לביצוע עבודת תשתית, הרי שמומלץ לחפש את שמו של הקבלן ולוודא כי הוא אכן מצוי שם. פנקס הקבלנים מונה פרטים מלאים לרבות שם, מספר רישיון, מיקום גיאוגרפי, תחום ענף ועיסוק, סיווג ועוד.

כדאי לדעת: החוק במדינת ישראל קובע כי אדם העוסק בביצוען של עבודות הנדסיות או עבודות בניה, מוכרח להימצא ולהירשם תחת פנקס הקבלנים. בנוסף, חשוב לדעת כי אצל קבלן אשר מופיעה לצדו ההערה 'מוקפא', משמעות הדבר היא כי הוא לא רשאי בביצוע העבודה.

אופי הפרויקט המדובר

ישנן חברות קבלנות אינסטלציה רבות, אך חלקן מתאפיינות בשירותים שונים; בעוד שחלק מחברות הקבלנות עוסקות באופן ניכר בעבודות תשתית נרחבות, הרי שאחרות מספקות שירותי תשתית פרטיים כגון תשתיות לבריכות, תשתית לבניית בית פרטי או שירותי בדיקת מז"ח, צילום קווי ביוב וחיטוי מאגרים.

עוד כדאי לדעת, כי חלק מן השירותים מצריכים רישוי מטעם גורמים נלווים נוספים; דוגמה לכך הינה חיטוי מאגרי מים, שירות המצריך הסכמה ייחודית מטעמו של משרד הבריאות. בהזמנתכם שירות מבעל מקצוע, הקפידו לבקש את הצגת הרישיון הנדרש.

בחינת פרויקטים קודמים

בדומה למגוון רחב של נותני שירות, כך גם מלאכת האיתור של קבלן האינסטלציה מוכרחה להיות מבוססת על תיק עבודות קודם, המלצות ורשמים מפרויקטים קודמים.

מרבית החברות שמחות להציג את עבודותיהן ברחבי האתר, לרבות חברות וגופים עמם הן שתפו פעולה והעניקו שירות.

באותה הנשימה, מומלץ לערוך סקר קצרצר ולחפש אחר שמה של חברת הקבלנות ברשת. לעתים, בדיקה קצרה יכולה להעלות רשמים, ביקורות חיוביות וכן ביקורות שליליות מצדם של לקוחות קודמים, כמו גם הליכים משפטיים.

כתבה זו נכתבה בשיתוף עם חברת ישראל ידין – פתרונות אינסטלציה. לביקור באתר החברה לחצו כאן.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן