מדריך לפתיחת קיוסק

תכנית עסקית
מבט מבחוץ על קיוסק
תמונה: https://www.freepik.com/free-photo/blurred-city-lights_4323485.htm#query=kiosk&position=34&from_view=search&track=sph

'קיוסק' או 'פיצוציה' אלו הם עסקים שכולנו מכירים ופוגשים בהם כאשר הם פזורים ברחובות ראשיים, מרכזים מסחריים ואפילו באזורי מגורים מרוחקים. הקיוסק מבוסס בראש ובראשונה על נוחות, והוא מאפשר לכל החפץ בכך, לרכוש מוצרים בסיסיים באופן מהיר כאשר החנות ממוקמת 'ממש מעבר לפינה'.

עבור הצרכנים הרי שמדובר בנוחות כמעט מובנית מאליה, אך עבור בעלי הקיוסק? הרי שכאן נדרשת מלאכת מחשבת אשר נכונה לכל עסק הנמצא בהקמתו.

יצירת תכנית עסקית

עוד בטרם השכרתם שטח מסחרי, הרי שיש לבחון היטב את המיקום הנבחר, התחרות הקיימת וכן ליצור תכנית עסקית שלמה.

יצירתה של תכנית עסקית משמעה לבסס את הדרך על נתונים, ולא על ניחושים. מה תהיה מצבת העובדים? מהו צפי ההכנסות הראשוני? ומהו רף ההכנסות אליו אנו נדרשים כדי לכסות את ההוצאות? אלו אמצעים ישמשו אותנו לצרכי שיווק? ואילו הוצאות נלוות יתקיימו, מעבר לתשלומי חשבונות.

את התוכנית העסקית מומלץ לערוך עם יועץ עסקי המוסמך בנושא זה, וזאת כדי לאפשר תחזית מדויקת ומפה אשר תכווין אותנו היטב בדרך להצלחה עסקית ראשונית.

בדיקת האזור המדובר

לאזור שבו הקיוסק נפתח ישנה משמעות אדירה על הצלחתו. מהו אחוז הצעירים שבמקום? ומהו אחוז המבוגרים? האם מדובר בשכונה עם משפחות, אז רבים מן הרוכשים יבקשו למצוא פתרונות מהירים גם בשעות לא שעות.

הנתונים מצביעים על כך ששתייה קלה וארטיקים ושלגונים, מובילות בראש במרבית הפיצוציות; נתון שכזה בהחלט יכול לתת את אותותיו כאשר בית העסק ממוקם באזור מרובה משפחות עם ילדים צעירים.

לאחר מכן מוצרי העישון למיניהם ואחריהם שלל אביזרים נלווים מפריטים קטנים ועד לטפסי טוטו ולוטו.

מומלץ גם לבדוק אם מדובר באזור ובו נוהגים לעבור עוברי אורח שאינם תושבים קבועים. במרכזים מסחריים או בסמוך אליהם, כמו גם באזורים עסקיים וכלכליים, הרי שתעבורת הצרכנים היא גבוהה יותר.

בדיקת ספקים

קיוסק הוא עסק לכל דבר ועניין, והנתונים במדינת ישראל מצביעים על מצב עגום בקרב עסקים, ובעיקר בשנתיים הראשונות לקיומם.

תכנית עסקית ובדיקת מיקום אטרקטיבי זהו דבר אחד, אך אל לנו לפסוח על סקר שוק קפדני אשר יסייע לנו לאתר את הספקים המשתלמים ביותר.

ספקים כגון 'היבואן' לשתייה קלה במחירים סיטונאיים, מיסטר סמוק לממכר מוצרי עישון בסיסיים ועד לספקים מובילים עבור קרטיבים, שלגונים ופריטים נוספים. בדיקה דקדקנית בין הספקים, תעלה תמונת מצב תחרותית ובה כולם ככולם נלחמים על לבם של בעלי הקיוסקים בישראל.

הוצאות חד פעמיות

לצד ההוצאות הקבועות על ספקים ומלאי, הרי שחשוב לקחת בחשבון הוצאות חד-פעמיות על ציוד לעסק כגון קופה, מקפיאים ומקררים, מוצרי מידוף לעסקים ועד לשיפוץ השטח המסחרי והתאמתו כקיוסק.

הוצאות שכאלו יכולות להגיע לכ-60 אלף שקלים, וזאת מבלי להחשיב את ההוצאות השוטפות הצפויות כגון גודל השטח המסחרי, מלאי וכן היבטים של שיווק ופרסום.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

בקבוק בושם

STORY PHARM בישראל

סיפור ההצלחה של מותגי העל בשמים ואיפור

מיטה

חדר השינה "כמקדש"

מהי הפרעת שינה כרונית וכיצד אפשר לשפר את השינה

דילוג לתוכן