מצלמות פולארויד – הקאמבק של הלהיט מפעם

על מה כל ההתלהבות?
צילום: pixabay.com

המבוגרות והמבוגרים יותר שבינינו לבטח זוכרים את התקופה של מצלמות הפולארויד, אשר כיכבו אי אז בשנות התשעים (ומעט לפני כן). אותן מצלמות אשר מדפיסות ומוציאות מיידית את התמונה שזה עתה צילמנו, ומספקות את האפשרות המושלמת לתמונה ספונטנית (אך בניגוד לדיגיטלית – גם מחייבת…), אשר תופסת את הרגע. לאחרונה, עושות מצלמות אלו קאמבק מסחרר

מה כל כך מיוחד ומהנה במצלמות פולארויד אשר גורם להן להיות שוב להיט מסחרר כמו שהיו בעבר והיכן בא לכדי ביטוי הקאמבק של מצלמות אלו כיום?

מצלמות פולארויד – על מה כל ההתלהבות?

על מנת להבין את ההתלהבות ממצלמות פולארויד בעבר, ושוב כיום, לא מספיק רק לתאר את המאפיינים הטכניים שלהן. אך זה בהחלט חלק מההסבר – בניגוד לכל סוג אחר של מצלמה הזמינה עבורנו, מצלמות אלו גם מדפיסות עבורנו את התמונה ואף עושות זאת באופן מיידי. מתעדים את הרגע, ובו במקום מקבלים את התמונה. את סוג התמונה הקלאסי הזה כולנו ראינו בעבר, וכיום ניתן למצוא על מקררים רבים בבתים בארץ, למשל, תמונות פולארויד המתעדות רגע מיוחד זה או אחר, לרוב עם חברים טובים. מדובר בסוג תמונה ייחודי, גם מבחינת האיכות הייחודית של התמונה וגם מבחינת איך שהתמונה עצמה נראית, כולל המסגרת הלבנה הייחודית והמוכרת.

הספונטניות והחד פעמיות של כל תמונה שמצלמים (חד פעמיות במובן של מצלמת פילם, שאינה מאפשרת אינספור ניסיונות כמו מצלמה דיגיטלית), הן חלק ממה שקוסם כל כך לרבים מאיתנו במצלמות פולארויד כיום. יש משהו מיוחד בצילום שעושים פעם אחת, בסיטואציה שנתפסת בצורה הטבעית והפשוטה ביותר, בלי לנסות ולצלם שוב ושוב עד שתופסים את התמונה ה"מושלמת". זה חלק ממה שהופך את השימוש בפולארויד לאטרקטיבי ומהנה כל כך.

כמתנה מקורית, באירועים חגיגיים ועוד – היכן מוצאים כיום מצלמות פולארויד?

בשנים האחרונות עושות כאמור מצלמות הפולארויד קאמבק של ממש, וניתן למצוא מהן יותר ויותר במקומות שונים.

בתור התחלה, ניתן למצוא כיום מצלמות פיתוח מיידי פולארויד צבעוניות בעיצובים מודרניים לקנייה כמו למשל מצלמת פולארויד Fujifilm Instax mini 11, ואלו מהוות מתנה מקורית, מהנה ומצוינת עבור כל גיל ועבור כל סיטואציה או אירוע. בהחלט רעיון מקורי ומעניין למתנה משמחת. מלבד לכך, ניתן למצוא כיום שימוש במצלמות פולארויד באירועים חגיגיים רבים. במובן מסוים, הקאמבק הנוכחי של מצלמות אלו החל מאירועים חגיגיים, כאשר לצד (או במקום) צלמי המגנטים התחילו אנשים רבים להזמין צלמי פיתוח מיידי לאירועים שלהם. כאמור, מצלמת פיתוח מיידי מאפשרת מידה רבה של ספונטאניות והנצחת הייחודיות של הסיטואציה, וזה מושלם כמובן לאירוע חגיגי אותו אנו מעוניינים לתעד בצורה שתספק לאורחים מזכרת מתוקה במיוחד מהאירוע.

בכל מקרה, ניתן למצוא כיום שימוש הולך וגובר במצלמות פולארויד, במסגרת קאמבק של ממש של מצלמות מסוג זה. בין אם אתם מכירים וחושבים על מתנה מקורית ומהנה לאדם הקרוב אליכם, עורכים אירוע חגיגי בקרוב או לא ממש מכירים סוג זה של מצלמה אך מסתקרנים ממה שיש לה להציע – מומלץ בחום לבחון את מצלמות הפולארויד שניתן למצוא בשוק היום.

להזמנה אונליין הכנסו לאתר 2קליק המציע מגוון מצלמות ואביזרי צילום משלימים

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן