מה חשוב לדעת לגבי הוספת ג'קוזי לגינה?

ג'קוזי שקוע בגינה - האופציה האסתטית ביותר
ג'קוזי בגינה
תמונה: rawpixel

בית שיש לו גם חצר הוא נכס מבוקש, והסיבה לכך היא כמובן השדרוג המשמעותי לאיכות החיים בזכות הגינה. כשמוסיפים בשטח זה ג'קוזי, התועלת רבה מאוד – בין אם מדובר על ההנאה של בני הבית ובין אם מדובר על צימר שהופך למבוקש יותר וניתן להשכירו בסכומי כסף גבוהים יותר. איך מוסיפים ג'קוזי לגינה בדרך הנכונה ביותר? המידע כאן בעמוד יעזור לכם להבין על מה חשוב להקפיד.

הוספת דק עץ ו/או חיפוי

עוד לפני שמחפשים ג'קוזי לגינה, ובוחרים דגם מתאים, חשוב להחליט איך תיראה החצר. אפשר כמובן "להסתפק" בג'קוזי בלבד, וליהנות ממנו מאוד, אבל במקרים רבים ההתקנה תכלול גם תוספות – דק עץ מסביב לאמבט העיסוי המפנק ו/או חיפוי.

לדק מעץ איכותי שתי תועלות, פרקטית ואסתטית. במישור הפרקטי הגישה אל הג'קוזי שהותקן בגינה נוחה יותר, ומבחינת המראה, כשנבחר עץ בעל חזות מרשימה, החצר זוכה לשדרוג נוסף.

חיפוי לג'קוזי בגינה מאפשר להשתמש במתקן לאורך כל ימות השנה, גם כשהטמפרטורות נמוכות וגם כשהרוחות חזקות. עוד אופציה שכדאי לשקול היא חיפוי שניתן להסירו בקלות, כך שבקיץ, ובעצם גם באביב ואפילו בתחילת הסתיו, לא יהיה חיפוי וניתן יהיה להתרווח באמבט העיסוי מתחת לכיפת השמיים, ולקראת החורף החיפוי יוצב מחדש.

המיקום המדויק של הג'קוזי

עוד החלטה חשובה לקראת הוספת ג'קוזי לגינה היא המיקום המדויק שלו, ולמעשה גם גודל המתקן. הדגש העיקרי הוא מציאת איזון אופטימלי – כך שמצד אחד יוכלו כמה שיותר אנשים להתרווח בג'קוזי, ומצד שני הוא לא ישתלט על החצר יתר על המידה. עוד שיקול הוא הנוף שנשקף מכל מקום בגינה – מיקום חכם יוביל לכך שמעבר להנאה מההשתכשכות בג'קוזי עצמו תתווסף הנחת מהמראות שנשקפים ממנו.

הוספת ג'קוזי לגינה – אופן ההתקנה

התקנת ג'קוזי בגינה יכולה להתבצע ב-3 אופנים שונים: האופציה הראשונה היא ג'קוזי שקוע כולו. במקרים אלה ייחפר בור שעומקו כגובה המתקן, ואמבט העיסוי יונח כולו בתוך אותו בור כשרק הסף שלו בולט לעין. האופציה השנייה היא שיקוע חלקי, כלומר יצירת מצב שבו כ-40 עד 50 ס"מ של הג'קוזי מתבלטים לעין והחלק התחתון מוטמן בקרקע. האופציה השלישית היא שכל הג'קוזי נמצא על פני הקרקע.

באופן טבעי ג'קוזי שקוע בגינה הופך את ההתקנה למורכבת במיוחד בגלל הצורך בחפירות ובדיפון, אבל זוהי גם האופציה האסתטית ביותר. גם ג'קוזי חצי שקוע עשוי לייצר מראה שובה לב לחצר, ואם בוחרים להציב את הג'קוזי על פני הקרקע, כדאי להוסיף מדרגות לכניסה נוחה.

התקנה מקצועית בלבד

בכל מקרה שבו בוחרים להוסיף ג'קוזי לגינה חשוב להקפיד על התקנה מקצועית ומדויקת, כך שאפשר יהיה להפיק ממנו מקסימום תועלת. עוד דגש רלוונטי הוא יצירת תשתית חשמל נפרדת עבור אמבט העיסוי הגדול שצורך כמות חשמל גדולה יחסית – כדי שלא תיווצר מגבלה לגבי השימוש בחשמל בתוך הבית.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן