לשים סוף לסתימות

כל מה שצריך לדעת במאמר הבא
ביובית בפעולה
תמונה: freepik.com

הביוב שלך סתום ושום פתרון לא עוזר? כיצד פותחים סתימה מורכבת בביוב? מה כדאי לדעת לפני שמזמינים שירות ביובית?

אין רגע נורא מזה שהביוב מחליט לעלות על גדותיו ואף להציף את הבית. אנו זקוקים למערכת הביוב כדי לנהל חיים תקינים, כי בלעדיה אין לנו אפשרות לעשות שימוש בשירותים והמצב עלול להיות מתסכל, במיוחד אם הוא לא מטופל במהרה. אילו פתרונות יש אם האינסטלטור לא הצליח לפתוח את הסתימה? על הכול נסביר במאמר זה.

סיבות לסתימה בביוב

בין אם מדובר בביוב ביתי ובין אם בביוב של עסק או אפילו מפעל, לרוב הסיבות לסתימה יהיו דומות. ניתן לומר די בביטחון שהסיבה העיקרית לסתימות במערכת הביוב הביתית ובעסק היא זריקה של מוצרי היגיינה לתוך האסלה, בעיקר מגבונים שגורמים לסתימות קשות במערכת הביוב כי הם אינם מתכלים. לא פעם מגיעה הביובית לבצע את השאיבה ודיירי הבית נהיים חיוורים כאשר הם רואים את כמות המגבונים הגדולה שסותמת את המערכת הביתית.

יכולות להיות סיבות נוספות לסתימת הביוב, בין היתר שבר של קו הביוב העירוני או הביתי, כניסה של שורשים או בוצה לאחר סופה, התיישנות והסתיידות המערכת ועוד. לעיתים הסתימה יכולה להיווצר בגלל שינוי טמפרטורה או תזוזה של הקרקע, וגם במקרים אלו יהיה צורך לבצע בדיקה מעמיקה ותיקון של קו הביוב.

כשהאינסטלטור לא מצליח

במרבית המקרים אם יש סתימה בביוב, האינסטלטור הרגיל יכול לפתור אותה. עם זאת, במקרים מסוימים בשל תקלה נרחבת המחייבת בדיקה מעמיקה האינסטלטור ימליץ על שירות פתיחת סתימות מורכבות בתוך הביוב באמצעות הזמנת ביובית כדי לפתור את הסתימה. הביובית היא למעשה מיכל גדול המורכב על גבי משאית, יש לה צינור ארון שעובד על לחץ מים גבוה במיוחד ויחידת שאיבה, והיא כוללת אופציות רבות נוספות המסייעות לאנשי המקצוע לפתור בעיות מורכבות בקו הביוב. לדוגמה, יש בביובית יחידת לחץ וגם יחידת שאיבה, והמומחה בתפעול הביובית יודע היטב מתי כל אחד מהשירותים נחוץ כדי לבצע את העבודה בקלות ובמהירות האפשרות.

מה כדאי לדעת?

סתימה בביוב יכולה להתפתח ולהידרדר אם היא לא מטופלת כראוי ולכן יפה שעה אחת קודם בתיקונה. יש חשיבות רבה לפתיחת הסתימה במהירות גם מבחינה בריאותית – כאשר הביוב עומד ואינו זורם, הוא עלול לזמן חולדות וחיידקים והדבר מהווה סכנה לכל דיירי הבית.

אם הסתימה כבר נגרמה, מומלץ להזמין ביובית כמה שיותר מהר, ולהבא מומלץ לשמור עד כמה שניתן על מערכת הביוב כדי שהיא לא תתרחש בשנית. אין לשפוך לתוך האסלה חומרי אוכל ובישול כמו שמן, הם גורמים לסתימות קשות. אין להכניס מגבונים לאסלה או חלילה חיתולים ומוצרי היגיינה אחרים שאינם מתכלים במהירות. אם ידוע על בעיית שורשים שגורמים לשבר קו הביוב, רצוי לבצע עבודות הכנה והסרה של השורשים מבעוד מועד.

אנשי המקצוע המובילים בתחום

המרכז לביוביות ושאיבות מציעה שירות פתיחת סתימות מורכבות בתוך הביוב, במהירות ובמקצוענות שתסייע לפתור את הבעיה אחת ולתמיד. אנו מציעים שירות מתוך ניסיון רב שנים ועם הציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר בתחום. רוצה לסיים את בעיית הביוב במהרה? אנו זמינים כבר עכשיו לקריאתך, כדאי ליצור קשר ממש עכשיו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן