רוצים להתקין ג'קוזי בבית?

על מה חשוב להקפיד
dweuzh cshrv
ג'קוזי בדירה Svetlana Klaise pixabay.com

אם בעבר מערכות ג'קוזי התאפיינו במחיר גבוה מאוד כך שרק המאיון העליון יכול היה להרשות אותן לעצמו, היום מדובר בסיפור שונה לגמרי. טכנולוגיות הייצור השתכללו ולכן העלויות פחתו, ובמקביל העלייה ברמת החיים מובילה לכך שהתקנת ג'קוזי בבית הפכה לאופציה נגישה הרבה יותר. כשרוצים להתקין ג'קוזי בבית ישנם מספר דגשים שחשוב להתייחס אליהם לעומק עוד לפני הרכישה – ובפרט כדאי לקחת בחשבון את הסוגיות הבאות:

מיקום

באופן טבעי הבחירה הראשונה לקראת התקנת ג'קוזי בתוך בית היא המיקום המדויק שלו. בחלק מהבתים ההתקנה היא על גג ובמקרים כאלה חשוב לוודא שהמתקן לא גורם לעומס יתר על הגג. בנוסף חשוב לוודא שהשטח במקום המיועד לג'קוזי מאפשר להכיל את המתקן וגם להשאיר מרווח מספיק כדי שאפשר יהיה להיכנס אליו בבטחה ובנוחות. כמו כן חשוב לקחת בחשבון גם את הובלת הג'קוזי לנקודה הנבחרת – נדרש מעבר פנוי ברוחב של לפחות 120 ס"מ וגובה של 250 ס"מ ומעלה כך שאפשר יהיה להעביר את הג'קוזי מפתח הבית ואל המיקום המיועד.

סוג ההתקנה

החלטה נוספת שחשוב להקדיש לה תשומת לב כשרוצים להתקין ג'קוזי בבית היא אופן ההתקנה. למעשה יש 3 אפשרויות: התקנה שקועה, חצי שקועה וחיצונית.

התקנת ג'קוזי חיצונית פירושה שהמתקן ניצב במלוא הגובה שלו על המשטח. היתרון העיקרי של שיטה זו הוא שאין צורך בהיערכות מיוחדת, אבל כן כדאי להוסיף מדרגות כדי שהכניסה לג'קוזי תהיה נוחה. אפשר לבחור בין סוגים שונים של מדרגות כדי שההתאמה לאמבט העיסוי תהיה אופטימלית.

התקנה שקועה פירושה שהג'קוזי נמצא בתוך המשטח עד לסף האקריל שלו, כך שרק סנטימטרים בודדים מתבלטים לעין. במקרה כזה יש צורך בעבודות הכנה נרחבות יחסית, כשחשוב להקפיד על שקע מדויק לחלוטין.

כשהבחירה היא להתקין ג'קוזי בבית כך שהוא יהיה חצי שקוע התוצאה גם פרקטית (משום שנוח מאוד להיכנס אל האמבט ולצאת ממנו) וגם אסתטית מאוד. ניתן לבחור את מידת הבולטות של הג'קוזי, כשבדרך כלל מדובר על כ-45 ס"מ (גובה של כיסא סטנדרטי).

תשתיות החשמל והמים

עוד דגש חשוב לקראת התקנת ג'קוזי בבית הוא לדאוג לתשתיות החשמל והמים. מומלץ בחום להתקין עם הג'קוזי גם שקע תלת פאזי שיבטיח הפרדה בין צריכת החשמל של הג'קוזי לצריכת החשמל של שאר המרכיבים בבית, וכמובן שרק חשמלאי מוסמך יכול לעשות זאת. מבחינת תשתיות המים חשוב לוודא שאין מכשולים בדרך של הצינורות.

להתקין ג'קוזי בבית – רק עם מומחים מיומנים

המלצה נוספת למי שרוצה להתקין ג'קוזי בבית ורוצה לדעת בוודאות שההתקנה לא תגרום לנזקים ושבנוסף הג'קוזי ימלא את ייעודו באופן אופטימלי היא להפקיד את המלאכה בידיים מנוסות ומקצועיות בלבד. התקנת ג'קוזי בבית שלא ע"י אנשי מקצוע מיומנים עלולה להתבצע באופן רשלני ולמנוע מכם ליהנות מהתוספת המבורכת לבית.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן