הכל על קבלן הריסות

לפעמים צריך לדעת גם להרוס
בנין לפני שיפוץ
תמונה: matan lantsiano Pikiwiki Israel

אין מרגש יותר מתהליך של שיפוץ או בנייה של מבנה חדש! ממש בקרוב יתחילו להגיע רהיטים חדשים, צבעים מרעננים וייתכן שאפילו המרחב כולו ישתנה בהתאם לתוכנית שהוגדרה מראש. ובכן, לא לפני שיגיע קבלן הריסות מקצועי שיהיה אחראי על אחת המשימות שנחשבות למסוכנות ביותר בעולם הבנייה, שבלעדיה לא יהיה ניתן לבצע את התהליכים השונים בתחום הבנייה.

אז איך בוחרים קבלן הריסות מקצועי?

כשעוברים תהליך של שיפוץ ובנייה, שקט נפשי הוא מצרך נדיר. כל טעות קטנה יכולה להפוך לאסון של ממש, כך שבחירת קבלן הריסות מקצועי ומעולה, היא קריטית. איך עושים את זה? הרי זהו איש מקצוע שסביר להניח שמעולם לא שמעתם על קיומו. ובכן, הנה כמה מהפרמטרים החשובים למציאת איש מקצוע:

  • במה הוא התמחה? – קבלנים שונים עוסקים בעבודות שונות; בניית בריכות, גימור, הרחבת מבנים ועוד. לכן, מומלץ שלא להסס לשאול את הקבלן שמצאתם, מהן ההתמחויות שהוא עבר? בהתאם לכך, תוודאו שהוא בקיא בתחום ההריסה וכמובן, פינוי הפסולת לאחר ההריסה. ממש כפי שלא בוחרים באיש מקצוע שהתמחה במקצוע מסוים, לעבודה במקצוע אחר – כך אין לפעול כשמדובר בקבלן הריסות.
  • קבלן רשום – טיפ לחיים; כשצריך לבחור קבלן, לא משנה באיזה תחום מדובר, יש לבחור באדם הרשום בפנקס הקבלנים וכך עומד בחוק רישום הקבלנים לעבודה הנדסית בנאית. קבלן רשום, הוא קבלן שעבר הכשרה מקצועית במוסד מוכר ומפוקח, והוא מחזיק כנראה בכל הרישיונות הנדרשים.
  • כימיה היא שם המשחק – הקבלן שייבחר, יעבוד מולכם באופן צמוד לאורך תקופה ארוכה. לכן, ההמלצה היא לבחור באדם שאתם מרגישים בנוח איתו, שאתם יודעים שזמין לכם גם מעבר לשעות העבודה במידה ועולה שאלה מידי פעם. רק כשאדם כזה נמצא לצידכם, תוכלו להיות בטוחים בכך שיש לכם על מי לסמוך.
  • מה הניסיון שלו? – אין ספק, קבלן הריסות שילווה אתכם חייב להיות רשום ומומחה בתחומו, אבל מה לגבי הניסיון שלו? ההעדפה היא באופן טבעי, תהיה לבחור באיש מקצוע שנמצא כבר שנים רבות בתחום, שראה דבר או שניים במהלך הקריירה שלו ושפתר אי אלו סיטואציות שונות ומסובכות. כרגיל, נמליץ שלא להסס לשאול על ניסיונו של הקבלן כדי להיות בטוחים.

הכל מתחיל מתכנון נכון

הריסת מבנה היא לא עניין של מה בכך; היא דורשת תכנון רב והבנה של תנאי השטח, ושל אלמנטים שעלולים להוות סיבוך כגון שכונת מגורים, תנועת רכבים ועוד. נעים מאוד, אני יוסי נשיא וברשותי שנים של ניסיון ו-וותק בעולם הריסת המבנים. בעיניי, קבלן הריסות הוא גורם שלא רק מבנים קמים ונופלים על החלטותיו, אלא גם בטיחותם של כל הסובבים את הפרויקט, בעיקר פיזית, שנמצאים בסביבה. אני מזמין אתכם להתייעץ איתי לגבי הפרויקט הבא שלכם, ולהפקיד בידיי את המשימה – שמתחילתה ועד סופה תתבצע ברמה הגבוהה ביותר, בהתאם לתקני בטיחות מהמחמירים ביותר.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן