דרוש שיפוץ: מה כדאי לדעת רגע לפני שמשפצים את הבית

תוכן ממומן ע"י ישראכרט
תכנון שיפוץ
צילום: shutterstock.com

מאת: אביבה טנא

איך מוצאים אנשי מקצוע טובים, איך להקל על התקציב המשפחתי בזמן השיפוץ ומה חשוב לדעת כשבונים את לוח הזמנים: המדריך השלם למשפצים

 בשעה טובה, הגעתם למסקנה שזה הזמן לשפץ את הבית או את הדירה שלכם – בין אם אתם רוצים ליהנות משדרוג אמיתי באיכות החיים, ובין אם המטרה היא למכור או להשכיר אותם בשווי גבוה יותר מזה הנוכחי. שיפוץ הוא כידוע אירוע מתמשך אשר תובע משאבים רבים: לא רק סכומי כסף ניכרים, אלא גם שעות ארוכות של תכנון, חיפוש אנשי מקצוע, איתור חומרים וכלים מתאימים, התמודדות עם הפתעות בלתי צפויות ועוד. לפניכם כמה כללי אצבע שיעזרו לכם לעשות סדר בראש – ולהגיע לשיפוץ מאורגנים ומוכנים יותר.

 

תכנון כלכלי נכון

אבן היסוד בכל שיפוץ היא התכנון הפיננסי שלו – התקציב. בעניין זה, העצה החשובה ביותר שנוכל לתת לכם היא להימנע ככל האפשר מאופטימיות יתרה בעת תכנון התקציב. כמו כן, כדאי ואף מומלץ להתייעץ עם חברים ומכרים שכבר ערכו שיפוץ דומה בעבר הלא רחוק, ולהתרשם מהם עד כמה הם עמדו ביעדי התקציב שנקבעו מראש.

ככל הנראה, רובם יספרו לכם שחרגו מהתקציב, במקרה הטוב באחוזים בודדים, ובמקרה הגרוע יותר, בעשרות אחוזים ואף יותר. אי לכך, הביאו בחשבון מראש חריגות וכללו אותן בתוך התקציב, כמו כן, אפשר גם לקבוע רף הוצאה מרבי עבור כל סעיף בשיפוץ, כשאתם מתחייבים לעצור כאשר תגיעו אליו. לחלופין, ניתן לקבוע סדר עדיפויות לחלקי השיפוץ השונים, עם אלמנטים שיבוצעו רק אם יישאר עבורם תקציב.

סוד גלוי הוא ששיפוץ, במיוחד אם הוא מקיף וכולל יותר מחדר אחד בבית, הוא עסק יקר מאוד, עם הוצאות כלכליות רבות. פרט לתשלומים לאנשי מקצוע, חומרים, רהיטים וכלים סניטריים, לעתים יש גם צורך בתקציב למגורים בשכירות בזמן שהשיפוץ מתבצע בדירת המגורים. כל ההוצאות הללו יחד גורמות לעומס רב על חשבון הבנק של משק הבית, ובמקרים כאלו, מסגרת אשראי נוספת יכולה לסייע. בתוך כן, ניתן לשקול הזמנת כרטיס אשראי חוץ בנקאי* שיכול להקל עליכם במהלך תקופת השיפוץ וגם לאחריה, בעיקר בשל יתרונות כרטיס האשראי החוץ בנקאי, אשר כוללים את העובדה שמדובר במסגרת נוספת לצד זו שבחשבון הבנק שלכם, אליה ניתן להפנות חלק מההוצאות.

 

בחירת אנשי המקצוע המתאימים

אנשי המקצוע הם אלה שיקבעו אם השיפוץ שלכם יתבצע לפי לוח הזמנים או יתארך, יעמוד בתקציב או יחרוג ממנו, יהיה מלווה ברוח טובה ובאופטימיות או ברגשות נעימים פחות, והחשוב ביותר – האם התוצאות יעמדו בציפיות שלכם, והבית המשופץ יהיה כל מה שחלמתם עליו.

גם כאן, העצה שלנו היא להסתייע בקרובי משפחה וחברים שביצעו שיפוץ בעצמם, ויכולים להמליץ (או לא להמליץ) על אנשי המקצוע שליוו אותם לאורך הדרך. עם זאת, אל תסתפקו בהמלצה קצרה, בקשו פרטים נוספים על סוג העבודה שבוצעה, על המחיר והתמורה לו, על העמידה בלוח הזמנים, והחשובים מכל – איכות העבודה שבוצעה לאורך זמן, ותגובת איש המקצוע במקרה של צורך בשירות או תיקונים.

 

הצבת לוחות זמנים

לאחר קביעת התקציב ובחירת אנשי מקצוע, הגענו לגורם חשוב נוסף – לוחות הזמנים לשיפוץ. נכון שכל תכנון הוא בסיס לשינוי, אבל במקרה הזה, חשוב להקדיש זמן לתכנון ריאלי שמביא בחשבון את כל הצרכים בשיפוץ, לצד ימי חופש ידועים מראש, כמו גם אירועים שלא ידועים מראש. למשל, ימים גשומים שעלולים לעצור שיפוצים מסוימים, מחסור בחומרי גלם עשוי להאט את העבודה, ועוד. לאחר שנקבע לוח הזמנים, ודאו שכל המעורבים בשיפוץ מודעים לתאריכים ומתחייבים לפעול בהתאם.

 

השראה ועיצוב

האתר פינטרסט נהפך בשנים האחרונות לפלטפורמה המועדפת בה ניתן למצוא השראה ויזואלית, גם כאשר מדובר בשיפוץ. עם זאת, היות ומדובר באתר בינלאומי ובכל זאת, לישראל סגנון מקומי משלה, אפשר גם להתוודע לאתרי עיצוב מקומיים ולמדורי עיצוב באתרים ובעיתונים. כך תוכלו לקבל רעיונות בניחוח מקומי ומוכר יותר, וכבונוס, גם להתוודע למעצבים ואדריכלים ישראלים מובילים בתחום.

 

לסיכומו של עניין, שיפוץ נכס הוא עניין מורכב ויקר, וכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, חשוב להקדיש לתהליך זמן ומשאבים לתכנון מראש – בלי לייפות את המציאות, ותוך שקלול של הוצאות ועיכובים בלתי צפויים.

 

*הנפקת הכרטיס וגובה המסגרת נתונים לשיקול דעתה הבלעדי של המנפיקה ישראכרט בע"מ ו/או ישראכרט מימון בע"מ. בכפוף לתנאי החברה ולתנאים המפורטים באתר, ההטבות עשויות להשתנות מעת לעת. אי עמידה בפירעון ההלוואה או האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

** הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה/אשראי.

*** מידע כללי בלבד. אין לראות באמור משום המלצה ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

פסוקו של יום

שימוש באמירות מחץ כדי להסביר את המצב שנקלענו אליו

דילוג לתוכן