מצבר לרכב עד הבית

איש שירות מגיע עם מבחר מצברים
מצבר בהתנעה
צילום: pixabay.com

מצבר זוהי סוללה המספקת את האנרגיה החשמלית לרכב, אורך החיים של מצבר הוא כארבע שנים ואם לא תדאגו להחליפו בזמן סביר להניח שיום אחד תנסו להתניע את הרכב והוא לא יניע. כשזה קורה אין צורך להיכנס לפאניקה, אנחנו בעידן חדש בנושא החלפת מצברים, אין צורך להזמין גרר ולהוביל את הרכב למוסך, כל שצריך זה להתקשר לאחד ממוקדי השירות של מצבר לרכב עד הבית והמצבר יגיע אליכם.

 

כיצד זה עובד?

היום כמעט כל מוסך שמספק מצברים הקים מערך שירות של החלפת מצבר עד הבית. אם לקוח נתקע עם רכב שאינו מניע הוא מתקשר למוקד, עליו למסור את מיקום הרכב, בית, עבודה או כל מקום אחר ואת סוג הרכב, איש שירות של המוסך ייצא תוך דקות ספורות עם מספר דגמי מצברים שמתאימים לסוג הרכב.

 

כשמגיע איש השירות למקום האירוע ראשית הוא מוודא שאכן הבעיה היא במצבר, אם אכן הבעיה במצבר הוא מציג בפני הלקוח את האופציות השונות לבחירת מצבר, מציין את היתרונות ואת החסרונות של כל אופציה, וממליץ ללקוח על הבחירה שלדעתו הכי מתאימה לרכב. הבחירה הסופית היא כמובן של הלקוח. לאחר בחירת המצבר איש השירות מפרק את המצבר הישן ומרכיב את החדש, כל הסיפר אורך פחות משעה.

 

אחריות למצבר

 בארץ יש מבחר גדול של מצברים, מתוצרת מקומית ומיבוא. כל המצברים מקבלים לפחות 12 חודשי אחריות. ישנן חברות שנותנות אחריות לתקופה ארוכה יותר. בעת רכישת מצבר חדש קחו בחשבון את תקופת האחריות כמדד בחירה.

 

כיצד אפשר לשמור על המצבר?

 כל מצבר סופו להיגמר, לא נמצא מצבר שיעבוד יותר ממספר שנים אבל כדאי לעשות כמה פעולות בסיסיות, כדי לשמור על המצבר ולא לקצר את אורך חייו. אם הרכב משמש אתכם לנסיעות בתוך העיר כדאי מאד מידי פעם לנסוע נסיעה מחוץ לעיר. נסיעה מחוץ לעיר במהירות גבוהה ממלאה את המצבר ומונעת את התרוקנותו טרם עת.

אם אתם מתכננים נסיעה ארוכה ואתם יודעים שהרכב יעמוד כל תקופת היעדרותכם בקשו מחבר, שכן או בן משפחה שיתניעו את הרכב כל כמה ימים ויתנו למצבר להתמלא, או פרקו את המצבר מהרכב ואחסנו אותו במקום מוצל וקריר.

 

התאמת מצבר לרכב

 איש השירות של מצבר עד הבית הוא איש מקצועי שיודע איזה מצבר מתאים לרכבכם. אך בכל זאת כדאי שתדעו גם אתם אילו מצברים מתאימים לרכב שלכם. את האינפורמציה תוכלו למצוא בספר הרכב שנמצא בכל רכב. קראו את המלצות היצרן, הקשיבו להמלצות איש השירות, הפעילו שיקול דעת ובחרו מצבר.

זכרו, כדאי לרכוש מצבר מחברה ידועה שמצבריה הוכיחו את עצמם מאשר מצבר זול, מחברה לא מוכרת . הפרשי המחירים אינו כל כך גדול וחבל לקחת סיכון.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך