קורס הכנה לשיפוץ

דברים שחשוב לדעת
כלי לשיפוץ
https://www.pexels.com/photo/floor-plan-on-table-834892/

שיפוץ הבית הוא משימה הדורשת תכנון רב וסגירה של פרטים רבים מראש. בתחילה משימה זו נראית כל כך גדולה ומורכבת שקשה לדעת היכן להתחיל. הרשו לנו להציג בפניכם קורס הכנה קצר לשיפוץ, שיציג בפניכם את כל השלבים שאותם אתם צריכים לעבור לפני שתצאו לדרך.

 

התחילו מהתקציב קודם כל

תחילת ההכנה לשיפוץ חייבת להיעשות בראש ובראשונה עם תקציב ברור. מאחר ומדובר בהוצאה גדולה למדי, מומלץ לתכנן את התקציב לפרטים כדי להימנע מהוצאות מיותרות. אם הזמן לצאת לדרך הוא מושלם, אך סכום הכסף אינו בידכם עדיין, מומלץ לשקול לקחת הלוואות לכל מטרה שיסייעו לכם.

בתכנון התקציב חשוב לקחת בחשבון שהדברים אינם מתנהלים תמיד כצפוי. כדי להתכונן לכך, מומלץ להגדיר סכום נמוך מזה העומד לרשותכם וכך יהיה לכם אוויר לנשימה במצב של חריגה. במהלך השיפוצים עצמם, כדאי לתעד כל הוצאה והוצאה בצורה מפורטת כדי שתמונת התקציב תהיה ברורה בכל עת. אל תחסירו אף לא פרט אחד בתכנון ותוכלו לצאת לדרך בראש שקט.

 

המידות חייבות להיות מדויקות

עוד לפני שיהיה ניתן לתכנן תוכנית שיפוצים מדויקת צריך לדעת במדויק את מידות הבית. אם ברצונכם להיות בטוחים כפליים תוכלו לשכור את שירותיו של מודד מקצועי. אם אתם אוהבים להיות עצמאיים יותר, תוכלו להיעזר בתוכניות הבנייה של הבית ולמדוד ללא סיוע מקצועי.

 

תהליך תכנון השיפוץ

עכשיו כשיש לכם תקציב מפורט ומידות מדויקות, אפשר לתכנן את השיפוץ שעליו חלמתם. בעת העבודה עם איש המקצוע האחראי על המבצע חשוב שתסבירו בבהירות את הרצונות שלכם. כדי שתוכלו לקבל את התוצאות הרצויות יש לשקף לצד השני על אילו שינויים אינכם מוכנים לוותר, האם יש דווקא דברים שעליהם תרצו לשמור ואילו צרכים חייבים לקבל מקום לביטוי.

רק לאחר שהבהרתם את בקשותיכם, יוכל איש המקצוע לתכנן באופן מפורט את תוכנית השיפוץ. מומלץ שלא לקפוץ מיד על התוכנית הראשונה אלא לבקש לראות מספר גרסאות. זה יאפשר לכם לבחור תוכנית המתאימה לתקציב שלכם, אך כזו המשלבת את כל מה שאתם צריכים בצורה הטובה ביותר.

 

סגירת מחירים

לאחר שנקבעה תוכנית השיפוצים ניתן לחשב את כמויות החומרים והעבודות הנדרשות לביצוע העבודה. באמצעות המידע הזה יוכל הקבלן שיהיה אחראי על עבודת השיפוץ לתת לכם הצעת מחיר מדויקת. לצד הצעת המחיר הזו יש גם לקחת בחשבון את התשלום על עיצוב הפנים. את תמחור העבודה של המעצב ערכו בצורה מפורטת ככל הניתן וקחו בחשבון גם עבודה בשעות נוספות. אם תכסו בהסכם גם פרטים החורגים מהשגרה, תהיו מוכנים לכל מצב.

 

כך תבחרו את קבלן השיפוצים הטוב ביותר

שיפוץ דורש משאבים רבים וזמן, לכן אנו רוצים להיות בטוחים במאת האחוזים שאנו נמצאים בידיים טובות. בחירת קבלן השיפוצים צריכה להיעשות תוך הצלבה של מספר קריטריונים. קודם כל תמיד טוב לשמוע המלצות של חברים ובני משפחה שראו את העבודה נעשית ממקור ראשון. שנית, מומלץ לבדוק מידע על הקבלן גם באינטרנט. באתרים רבים תוכלו לראות ביקורות על איש המקצוע, דירוגים וחוות דעת.

אם יש לכם אפשרות לראות בעצמכם עבודות שנעשו בידי הקבלן, זו כנראה האינדיקציה הטובה ביותר. בדקו את איכות העבודה, את הגימורים ואפילו את עמידותה עם חלוף הזמן. הקריטריון האחרון שאינו חשוב פחות מהאחרים זה החיבור עם הקבלן. זכרו שמדובר באיש מקצוע שילווה אתכם לזמן מה, לכן חשוב שתחושו ביטחון בתקשורת איתו. אם התקשורת נעשית בכבוד וברגישות, תחושו שיש לכם כתובת לפנות אליה לכל אורך השיפוצים.

 

*כתבה זו אינה מהווה הצעה ו/או התחייבות להעמדת האשראי. העמדת ההלוואה באמצעות בנק לאומי לישראל בע"מ וכפופה לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפרעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן