כל מה שחשוב לדעת על תיקון מרזבים בביתכם

יש חשיבות גבוהה לשמירה על תקינות המרזב
מרזב חיצוני
צילום: freepik

מרזב הוא בין הרכיבים הכי חשובים בבית או במבנה שלנו. תפקידו לנקז את המים ולמנוע כניסה שלהם דרך הגג לתוך המבנה. מים שנכנסים למבנה מהגג או מהקירות החיצוניים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך. לכן יש חשיבות גבוהה לשמירה על תקינות המרזב וחובה לבצע בדיקה יסודית של המרזב ובמידת הצורך תיקון שלו או החלפה שלו כדי למנוע חדירה של מים. למעשה, קיימים שני סוגים עיקריים של מערכות מרזבים: חיצוניים ופנימיים. מלבד האסתטיקה, ההבדל העיקרי בין שני הסוגים כולל את מה שקורה כשהמרזבים מתקלקלים.

קלקול מרזבים יכול להתרחש כתוצאה מתרחיש פשוט כמו סתימה או מתרחיש מורכב כמו גשמים קיצוניים שעולים על מה שהמערכת מתוכננת לשאת.

ללא קשר לסיבת התקלה, כשמרזבים חיצוניים מתקלקלים, המים זורמים מחוץ למעטפת הבניין וכשמערכות מרזבים פנימיות מתקלקלות, המים מצטברים בתוך מעטפת הבניין. בכל המקרים האלה, כמו בתרחישים רבים אחרים, כשהמרזבים חדלים לפעול, צריך להזמין שירות תיקון מרזבים מקצועי.

 

טיפים לתחזוקת מרזבים פנימיים

בפרויקטים בהם לא ניתן להימנע מהתקנת מרזב פנימי, חשוב במיוחד לשמור על תקינות המרזב כדי להימנע מהצטברות מים בתוך המבנה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על תקינות המרזב בבניין:

  • במהלך התכנון הראשוני של הבניין, צריך לקחת בחשבון את האפשרות של תיקון מרזבים או החלפתם.
  • מרזבים פנימיים צריכים להיות מיוצרים מחומרים שיש להם תוחלת חיים ארוכה כמו נירוסטה.
  • באזורים גשומים, יש להשתמש במערכת הגנה כדי לאפשר למרזב לנקז מי גשמים בקלות.
  • יש לתכנן מרזבים פנימיים עם מבנה תמיכה רציף כמו דיקט.

 

סיכוני מרזבים שאינם מתוחזקים היטב

ברמה הבסיסית ביותר, מרזבים סתומים מובילים למטרד של מים שמצטבר בדפנות המרזבים. הצטברות המים פוגעת במבנה, והמצב עלול להחמיר. מרזבים סתומים גורמים למים להצטבר מתחת לרעפים, לנדוד במעלה קו הגג, ואולי אפילו לחדור למבנה. מרזבים כבדים, נפוחים מפסולת ספוגה מים הופכים לכבדים כל כך שהם יכולים ליפול.

בטווח הארוך, המים שנוזלים מהמרזבים עלולים לשחוק את האדמה סביב יסודות הבניין ולגרום לשקיעתו. לכן חשוב למצוא חברה שמציעה שירותי תיקון מרזבים במחיר משתלם, באמינות ובאיכות מקצועית.

 

באיזו תדירות יש לנקות מרזבים?

תדירות ניקוי המרזבים תלויה במידה רבה במקום בו אתם גרים, ובעיקר כמה עצים נמצאים בחצר שלכם.

מומלץ להתקשר לשירות שמתמחה בתיקוני מרזבים בסתיו, כשכל העלים של העצים נושרים או כשהם מכסים כמעט אלת כל האדמה. באביב, עצים משירים שפע עלים קטנים שנכנסים לכל מקום, כולל למרזב שלכם.

 

כמה מילים לסיום על תיקוני מרזבים

מרזבים נמצאים בשימוש במשך מאות שנים במבנים ולכן ברור שהם מסוגלים לתפקד היטב, אבל ברור גם שהם מהווים סיכון משמעותי לקלקולים שיכולים להיות להם השלכות של הרס המבנה.

מעוניינים להתייעץ עם המומחים בתחום שבקיאים בשירותי תיקון מרזבים? פשוט צרו קשר עם המקצוענים. הם ישמחו לעזור.

אנחנו באיתור ברור מתמחים בתיקוני כל המרזבים מכל הסוגים: מרזבים בבנייני מגורים משותפים, מרזבים בבנייני משרדים, מרזבים בבתים פרטיים ווילות. כל שנותר לכם הוא לצלצל למספר 055-978-0890 ואנחנו נענה לכם על כל השאלות ונתאם ביחד אתכם מומחה לתיקון המרזב בביתכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך