מה ההבדל בין מצנן אוויר למזגן נייד?

יתרונות משמעותיים
מצנן
תמונה: https://pxhere.com/en/photo/1584449

הקיץ הישראלי ידוע בטמפרטורות הבלתי אפשריות שלו, ואם נוסיף לזה את משבר האקלים, המצב לא הולך ומשתפר. מאוורר הוא אמצעי קירור ותיק וטוב, אך לא מקנה את התחושה המצננת שנותן מזגן. מזגן לעומת זאת הוא בעיה שיוצרת את עצמה, משמע, ככל שנשתמש יותר במזגן, כך התלות שלנו בו תגבר, וזה עוד לפני שדיברנו על עלויות ההתקנה הגבוהות, לצד עלויות השימוש הגבוהות גם כן. למזלנו, הטכנולוגיה ממציאה לנו פתרונות חדשים, ובשנים האחרונות הגיעו לעולמנו שתי המצאות שנועדו לפתור את חוסר האיזון שבין שימוש במאוורר למזגן – מצנן אוויר ומזגן נייד. רבים נוטים להתבלבל בין השניים, ולכן היום נעשה סדר בדברים.

מזגן נייד

המזגן הנייד פועל בטכנולוגיה של אידוי ועיבוי אוויר על ידי מעטפת אשר בתוכה יש אוויר חם וקר, בנוסף לצינור פליטה שמוציא את האוויר החם ואת המים שנוצרו כתוצאה מן האידוי. מזגן נייד דומה באופן הפעולה שלו למזגן רגיל, ולכן הוא מומלץ במיוחד לשימוש בחללים סגורים. מזגן נייד פחות יעיל כאשר מדובר בחלל פתוח, מכיוון שכך גם אופן הקירור שלו פחות אפקטיבי והוא גם מתאמץ יותר ומנצל יותר כוחות סוס. היתרונות של מזגן נייד הם שהוא לא מצריך התקנה כמו מזגן רגיל, והוא, כשמו כן הוא, נייד. הוא קל לאחסון, וגם חסכוני יותר בחשמל.

מצנן אוויר

מצנן אוויר שונה בטכנולוגיה שלו מאופן הפעולה של מזגן נייד, וזו נחשבת טכנולוגיה חדשנית בתחום הקירור; המנגנון של מצנן אוויר מורכב ממאגר מים בחלקו התחתון, פדים במרכז הגוף שלו ומשאבה ומפוחים. באמצעות המשאבה והמפוחים, המים עוברים דרך הפדים ונספגים בהם, ומפוח ייעודי "יונק" את האוויר מן הפדים הספוגים במים, ומפזר את האוויר הצונן בחלל. יתרונותיו של מצנן אוויר הם שהוא נייד ואינו דורש התקנה, בדומה למזגן הנייד, אך להבדיל מן המזגן הנייד הוא יעיל גם כאשר מדובר בחללים סגורים או פתוחים וגם לחללים גדולים, הוא כמעט ואינו דורש תחזוקה, הוא חסכוני מאוד באנרגיה (הרבה יותר ממזגן נייד), וניתן למצוא מצנן אוויר במחירים הנעים החל מ-1,500 ₪, כאשר מזגן נייד מתחיל פחות או יותר מ-2,000 ₪.

אז מה לבחור – מזגן נייד או מצנן אוויר?

השאלה היא מה הם הצרכים שלכם, ומה התקציב שלכם. מזגן נייד יעיל במיוחד לחללים סגורים, אך כאשר מדובר באזורים יבשים הטכנולוגיה שלו היא דווקא חסרון, מכיוון שהוא מצמצם את הלחות בחלל ובכך גורם לתחושה של יובש וחנק. מצנן אוויר לעומת זאת יעיל גם לחללים סגורים וגם לחללים פתוחים, כך שניתן ליהנות ממנו גם במרפסת, בחצר או בגינה. כאמור, מחיריהם של מזגנים ניידים מתחילים מ-2,000 ₪ בדגמים הפשוטים, ויכולים להגיע להרבה יותר, בהתאם לטכנולוגיה ולכוחות הסוס, כאשר מצנן אוויר מתחיל ממחירים זולים יותר (1,500 ₪) ויכול להגיע גבוה יותר בהתאם לגודל ולפונקציות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

שאול אייזנברג

רומן שהצליח

ההצלחה של רובי קין בעונה הראשונה במכבי תל אביב

תמונה של שי

יום הדין

ישראל זקוקה לחזון מדיני אמיץ ולאסטרטגיה לאומית

תמונה של אבי

המתרץ

טיפולוגיה של שחקני ברידג' (5)

דילוג לתוכן