מלגזה החשמלית

כיצד הגדילה את תפוקת המחסן שלי בעשרה אחוזים?
מלגזה עם מטען
צילום: https://depositphotos.com/

כל מחסנאי יודע כמה קשה לשנות דפוסי עבודה במחסן. כשסוף סוף החלטתי לרכוש מלגזה ולשלב אותה בשגרת העבודה של המחסן, התוצאות לא איחרו לבוא. במדריך הבא אספר לכם על השינוי שעשיתי במחסן, על הקשיים, השינויים, וכמובן על התוצאות.

 

על ההחלטה לשלב מלגזה חשמלית במחסן

העסק שלנו התחיל כעסק משפחתי במחסן קטן. בתקופה האחרונה, התחלנו לעשות משלוחים, העסק הגיע מפה לאוזן, כמות העבודה גדלה וגדלה, ועברנו ממחסן קטן למחסן תעשייתי. בהתחלה שמחנו על ההזדמנות להגדיל את העסק, אך לבסוף מצאנו את עצמנו עובדים מותשים מסביב לשעון. אחד החברים הטובים שלי שהוא גם קולגה, המליץ לשלב במחסן מלגזה חשמלית שתחסוך לנו זמן ועבודה, ולאחר הרבה התלבטויות החלטתי לשמוע בעצתו.

 

איך לבחור מלגזה?

קיימים בשוק שני סוגים עיקריים של מלגזה – מלגזת דיזל ומלגזה חשמלית. מלגזת דיזל פולטת גזים רעילים, והמחסן שלנו נמצא במקום סגור ויחסית לא מאוורר. לא הייתה התלבטות ובחרנו במלגזה החשמלית, על מנת לשמור על בריאות העובדים ועל איכות האוויר.

 

מגבלות המחסן

לפני שרכשנו את המלגזה הראשונה שלנו, היינו צריכים לעשות מיפוי של הצרכים ולתכנן את המשך העבודה. תחילה חישבנו את טווח ההרמה של המלגזה החשמלית שיהפוך את העבודה ליעילה ביותר. בדקנו כמה שוקל כל משלוח, ובכמה נגלות נרצה לפרוק אותו. לאחר מכן, בדקנו את גובה המדפים הגבוהים ביותר, על מנת להתאים את התורן של המלגזה. חשוב לשים לב שאם רוצים להאריך את התורן מעבר לתורן הסטנדרטי הדבר כרוך בעלויות נוספות.

 

אחסון בגובה

המלגזה פתחה עבורנו אופציה לנצל את כל שטח המחסן, עד התקרה. אחסון בגובה חוסך המון מקום במחסן, ובכך מוזיל את עלויות האחסון. עם הוספת המלגזה שינינו במעט את המדפים במחסן כדי שיגיעו עד התקרה. בחרנו במדפים ממתכת שיכולים לשאת בעומס של הסחורה על מנת לשמור על הבטיחות ולמנוע קריסות של המדפים.

 

תמרון במרווחים צרים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר במלגזה החשמלית שבחרנו הוא יכולת התמרון. מלגזה חשמלית ידועה בהיותה קומפקטית יחסית, ונוחה לתמרון בין המעברים הצרים של המחסן. כאשר נדרשים להסתובב עם המלגזה או לעשות רוורס, המלגזה נוחה לתפעול, ומאוד ידידותית למשתמש. חשוב לציין שהמלגזה החשמלית בטיחותית לשימוש, ובעלת מנגנונים משוכללים שמטרתם להבטיח שהעבודה תהיה בטוחה ככל האפשר.

 

זמן שווה כסף

זה לא היה פשוט, לקח זמן לסיים את הטמעת המלגזה החשמלית במחסן. נדרשנו להעסיק עובדים בעלי רישיון להפעלת מלגזה, שינינו את צורת העבודה הישנה, וזנחנו דפוסי עבודה ישנים ואיטיים. אחרי שעלינו על הגל, יכולנו לראות שיפור משמעותי בתפוקת המחסן. משך פריקת הסחורה וההעמסה התקצרו באופן משמעותי, ספירת מלאי הפכה פשוטה יותר עם הסדר החדש, והמלגזות הפכו לחלק בלתי נפרד מהמחסן. בסופו של דבר, הזמנים שקיצרנו התרגמנו באופן ישיר להספק רב יותר, תפוקת המחסן עלתה, עלויות התחזוקה ירדו, והרווחים גדלו.

 

בסופו של דבר, רכישת מלגזה חשמלית עבור המחסן היא השקעה, אך בטווח הארוך היא משתלמת מאוד. ניתן להתייעץ עם מומחים בטרם הרכישה, על מנת לוודא שבחרתם במלגזה הטובה ביותר עבורכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

קידום אתרים אורגני וממומן

אתר אינטרנט לעסק זה כבר מזמן לא מהלך שחשוב לעשות כי מצפים מכם. כיום, כאשר לכל המתחרים שלכם יש אתר אינטרנט, העובדה שגם לכם יש

שרטוט סמלי בית

מהי חברת ניהול נכסים?

שירותים נרחבים לבניינים על מנת שהמבנה יישאר מטופח וישמור על ערכו

שאול אייזנברג

שכונה

פיטורי המאמן במכבי תל אביב

פיצוץ אטומי

על הסף

חידוש הסכם הגרעין עם איראן – תרחישים אפשריים