מחיצות אקוסטיות דקורטיביות

הפרדה בין חללים בצורה שנעימה לעין ושמדירה כל רעש
חדר מחיצה
תמונה: רז רוגבסקי

מחיצות אקוסטיות דקורטיביות מטרתן בראש ובראשונה יהיה ליצור הפרדה בין חללים בצורה שנעימה לעין ושמדירה כל רעש. הן מסייעות לנו במיסוך רעשים ומאפשרות סדר בחלל עצמו ובין החללים שנמצאים במשרד, בבית או בחברה. אנו נחשף אליהן בעיקר במקומות ציבוריים כמו אולם אירועים, ספא, מתנסים, מוסדות לימוד, מכוני כושר, בתי כנסת ועוד, כשהן משמשות כמחיצה דקורטיבית יעילה ובעלת אלמנט עיצובי. מחיצות אקוסטיות מעוצבות מעץ בעלות מראה מיוחד מושכות את העין ומהוות פריט דקורטיבי בחלל שמכתיב את האווירה. בעלי עסקים רבים שמעוניינים ליישם בחללים שלהם מחיצות ירוויחו באמצעותן רווח כפול, ראשית, החלל של העסק יהיה תחום ומוגדר וינוצל עד תום והנוכחים יתרשמו ממראה מעוצב ומרהיב, ודבר שני, כל חלל כשלעצמו ייהנה מאינטימיות אקוסטית מלאה.

כיצד הן מסייעות לנו במרחב הפרטי?

מחיצות עושות סדר כשהן מעמעמות רעשים ומאפשרות אינטימיות מרחבית. במידה והמשרד שלנו נמצא בחלל הביתי כמו המטבח אנו עלולים להיות כל הזמן נגישים למקרר או לארונות, מה שיכול להוציא אותנו מריכוז ומיקוד בעבודה. מחיצה תאפשר לנו להרגיש שאנחנו בתוך חלל ממוקד בהיעדר הסחות. כך גם לגבי חדר השינה שלנו – במידה ונעבוד בחדר השינה, המיטה עשויה לקרוץ לנו מדי פעם ולהוריד לנו את רמת הערנות ואת תשומת הלב ממה שחשוב – מחיצה שתסייע לנו לתחום חלל מוגדר בהתאם להעדפות ולרצונות שלנו וכך לאפשר לנו להיות ממוקדים בצורה נכונה ויעילה גם בתוך החלל הפרטי.

מה היתרון של חלוקה אקוסטית?

תנאי חלל אקוסטיים הינם נחוצים בחללים רבים שבהם נמצאים כמה וכמה אנשים בו זמנית. כידוע רעש יכול להסב את תשומת ליבנו ולא לאפשר לנו להתרכז ובמקרים רבים גם לגרום לתחושת עצבנות. לעיתים חלוקה של חלל בתוך המשרד או בחברה הינה ברמת ההכרח, בפרט אם העובדים נוהגים לבצע שיחות רבות – באגף שירות לקוחות או במחלקה של מכירות וכן הלאה.

בחללי עבודה גדולים שבהם נימצא שעות רבות, לא פעם נחפש אחר מענה אקוסטי על מנת שנוכל להתרכז ולחוות כמה שפחות רעשי רקע בזמן פגישה עם לקוח, פגישות אישיות עם עובדים, ישיבת צוות וכולי. מחיצות למשרדים הינן למעשה מעין לוח קיר עם יכולת בלימת רעשים גבוהה, שיספקו עבורנו את הפרטיות הנדרשת וכך יגדילו את התפוקה והרווחיות בעבודתם בקרב העובדים. כדאי לזכור שהעובי של המחיצה ואיכות חומר הגלם הם אלה שיקבעו את רמת האפקטיביות שלה ואת החסימה שלה מפני רעש. גם לאולמות אירועים, ניתן להשיג מחיצה דקורטיבית על מנת להפריד בין האירועים השונים, הן נחשבות למרהיבות ביופיין ומשתלבות בצורה הרמונית בחלל.

חלוקה דקורטיבית בבית ובמשרד – מגוון של אופציות

אפשר למצוא מגוון של מוצרים שמיועדים להפרדה בין החללים, אולם אין יעילות ונוחות כמו מחיצות אקוסטיות דקורטיביות למתחם הבית או המשרד. תכנון וייצור מחיצות אקוסטיות ניידות דקורטיביות מטרתו לחלק חללים גדולים בעלות נמוכה יותר מאשר שיפוץ כללי שמאלץ הריסה של קיר, בניית קיר גבס וכולי. הן מעצבות למשעי במגוון דגמים, מידות, עוביים, מרקמים וגוונים בהתאם לבקשת הלקוח או לפי בחירה מההיצע הקיים. ניתן לרכוש גם כאלה שהן מתקפלות, עם דלת אקורדיון שניתן להזיזן הצידה, יש כאלה שהן ניידות, יש מקבועות כשכל בחירה תהייה כפופה לתנאי החלל והצרכים של כל אחד. יתרון נוסף שהן, שהן יכולות להיות מחיצות עשויות פורמייקה יצוקה/מלמין או פורניר בעוד שחלקן יכולות להגיע שקופות ומחומרי גלם אחרים בהתאם לטעמו של כל אחד.

המאמר נכתב באדיבות חב’ ש.א טכנולוגיות טלפון: 03-5535153  info@mehizot.co.il

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ליד מסך מחשב

אתריום

כיצד רוכשים