בדיקה וגילוי של נזילות מים

איך לעשות את זה נכון?
צינור ומפתח
צילום: freepik

הצבע המתקלף, חשבון המים המנופח, ריח של עובש – כל אלו הם סימנים לכך שקיימת נזילת מים. בעבר גילוי נזילות מים בצנרת שמאחורי קירות ורצפות היה כרוך בניסיונות וניחושים לאתר את מקור הטיפה החמקמקה. קידוחים חפירות והרמת מרצפות היו חלק בלתי נפרד מגילוי נזילות מים והעולה הזו הייתה מורכבת ויוצרת בגלן גדול שרבים היו נרתעים ממנה, מזניחים ולבסוף משלמים על זה ביוקר (הן מבחינת נזק והן מבחינת עלויות).

היום, קיימות טכנולוגיות חדשות לגילוי נזילות מים ללא צורך בהרס מאסיבי במבנה. בדיקת נזילות מים באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם מאפשר לאנשי המקצוע לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה באופן נקודתי.

קיימות מספר דרכים נפוצות לגילוי נזילות מים

 גילוי באמצעות מצלמה טרמית – באמצעות אור אינפרא אדום מצליחה המצלמה לזהות אזורים קרים וחמים על פי הפרשי הטמפרטורה באזור החשוד. כאשר המצלמה מזהה פערים בטמפרטורות ניתן להסיק כי זהו מיקום מקור הנזילה וכך להרים באופן נקודתי את הריצוף שמעל התקלה.

גילוי נזילות מים באמצעות גז – על פי שיטה זו מחדירים גז ידידותי לסביבה לצנרת ובאמצעות מכשור טכנולוגי מתאים, כאשר חיישני המכשיר יזהו את ריח הגז נוכל לזהות את מקור הנזילה.

בדיקות נזילות מים נוספות קיימות בשוק, ניתן לבצע בדיקת נזילות באמצעות מד לחות דיגיטלי, ניתן לבצע צילום פנים צנרת, שיטה נוספת היא הצפת מערכת הניקוז.

לאחר ביצוע בדיקת נזילות מים יתקבל דוח מפורט של הבדיקה הכולל הסבר לבעיה והמלצה להמשך טיפולה.

בדיקת נזילות מים – מחיר

בדיקת נזילות מים מחיר תלוי בשיטה הנדרשת לביצוע הגילוי. יש מקרים בהם אנשי המקצוע ישלבו מספר שיטות שונות לגילוי נזילות ולעתים גם בדיקה אחת תספיק. הכול תלוי במורכבות המקרה ובהתאם לכך ישתנה מחיר בדיקת נזילות מים. מחיר הבדיקה המקיפה לגילוי נזילות מים כולל בדרך כלל את כל המערכות העלולות לגרום לנזילה ואת הדוח המפורט שלאחריה. באם מדובר בבדיקת נזילות מים ביותר ממוקד אחד קחו בחשבון שמחיר הבדיקה ינוע בין 1,500-2,500 שח.

מחיר בדיקת נזילות מים עלולה להיות עניין לא זול, אך לבטח הוא זול יותר מאשר לחפש את הנזילה בכל צנרת תוך הרמת רצפות ושבירת קירות הבית, ואחר כך לשלם גם על שיפוץ. חשוב לדעת כי מחיר בדיקת נזילות מים אינו כולל את תיקון התקלה אלא רק את איתורה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך