התקנת רשת צל

דגשים עיקריים
סוכך
תמונה: pemsl from Pixabay

גם מי שאינו חוקר מטאורולוגיה יודע שישראל היא מדינה שטופת שמש, בעיקר לאורך הקיץ שבמהלכו במשך שעות רבות מדי יום אנחנו חשופים לקרינה, ואפילו בחורף ישנם לא מעט ימים שמשיים, לטוב ולרע. הנתונים היבשים כמובן מוכיחים זאת: אם בברלין יש בערך 1,600 שעות שמש בשנה, באיסטנבול בערך 2,200 ובאתונה כ-2,850 – אצלנו יש יותר מ-3,300 שעות כאלה בכל שנה. הנתונים, והמודעות לנזקי חשיפת היתר לשמש, מחייבים מציאת פתרונות שיגנו עלינו במשך כל אותן שעות שמש.

הפתרון הטוב ביותר הוא התקנת רשתות צל, ויש בו צורך במגוון רחב של מקומות: בבתי הספר שבהם הילדים שלנו מבלים גם בשעות החמות ביותר, בגינות המשחקים ההומות במהלך החופש הגדול, בבריכות השחייה, במרחב הציבורי, במוסדות ציבור וגם בבתים פרטיים.

איך בוחרים רשת הצללה?

התקנת רשת צל מחייבת קודם כל בחירה מדויקת של דגם מתאים – מתאים לצרכים שלכם ולמסגרת התקציב.

הפרמטר הראשון לבחירת רשת הצל שתותקן אצלכם הוא הצפיפות. ככל שהחורים קטנים יותר, כך רמת ההצללה גבוהה יותר וההגנה מפני השמש אפקטיבית יותר. כדאי לדעת שגם הצבע של הרשת משפיע על מידת ההצללה וההגנה.

על-מנת לקבוע באופן המדויק ביותר את רמת ההצללה, שמצידה משפיעה גם על זרימת האוויר ועל כמות האור הטבעי במרחב המוצל, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום. כמו כן יש לקחת בחשבון את זהות האנשים שעבורם מתבצעת אותה התקנת רשת צל – ילדים קטנים, בגלל הרגישות המובנת, זקוקים להגנה מרבית. גם כשמדובר על מקום שנמצאים בו שעות רבות נדרשת מקסימום הגנה מפני השמש.

התקנת רשת צל – לבד או בעזרת איש מקצוע?

התקנת רשת צל היא פעולה שאולי נתפשת כפשוטה (גם אם כרוכה במאמץ פיזי רב) – אבל בפועל נדרשת לא "רק" מיומנות טכנית אלא גם הבנה של מאפייני הרשת והמקום שבו היא מוצבת. עוד כדאי לזכור שרק עיגון מושלם מעניק את רמת הבטיחות הרצויה, ולכן תמיד כדאי לשקול הזמנת אנשי מקצוע שיבצעו את הפעולה.

בכל מקרה, עוד לפני ההתקנה של רשת ההצללה נבחרות נקודות העיגון – לאורך קירות שסובבים את האזור שרוצים להגן מפני השמש או על עמודים.

השלב הראשון בהתקנה עצמה הוא פריסת הרשת על האדמה. בשלב השני מועבר חבל בתוך כל אותן לולאות שנמצאות על ההיקף של רשת הצל. חשוב לבצע שלב זה בתשומת לב מרבית על-מנת לא לפספס לולאות. דילוג על לולאה, או יותר, לא מאפשר מתיחה מקסימלית של הרשת ועל כן אי אפשר יהיה להפיק ממנה את מלוא התועלת האפשרית.

השלב הבא של התקנת רשת צל הוא קשירת כל הקצוות לנקודות העיגון – ואז מתיחת הרשת. לאחר מכן יתבצע חיזוק של כל החיבורים והפעולה האחרונה היא מתיחת הרשת פעם נוספת.

מה עוד חשוב לבחון כשמתקינים רשת צל?

כל מי שמתקין רשת צל בשטח ששייך לו, או שנמצא באחריותו, חייב לוודא שהרשת עומדת בתקן הישראלי העדכני מבחינת בטיחות אש – ת"י 5093. המלצה נוספת היא לבחון את עמידות המרכיבים השונים של הרשת, לרבות הטבעות, ובכל מקרה את הקנייה יש לבצע אך ורק דרך חברה ותיקה ואמינה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך