מראות פנורמיות

אביזר בטיחות שמפחית תאונות
מראה ברחוב
מראה פנורמית צילום: ארבל שטראוס

צמתים עלולים להיות מקום מסוכן ביותר, בייחוד כאשר אנחנו מדברים על צמתים שאין בהם רמזורים, או שהן בעיקול חד מאוד שלא ניתן לראות את הדרך שאליה נרצה לפנות. בתור נהגים חשוב מאוד שננהג במשנה זהירות במקומות כאלו, שזה אומר לנסוע לאט, להבחין בשילוט שקיים ומורה על זכות קדימה או עצור, ובמידה וקיים, להסתכל על מראות לצומת ולהיעזר בהן על מנת לראות מה קורה מעבר לפניה. לאחר מכן, להתקדם לאט ובזהירות לתוך הצומת ולהשתלב בדרך. אז כן, מה שאנחנו אומרים בעצם, הוא שישנו אביזר בטיחות שממש יכול לסייע לנו בצמתים המסוכנים האלו ולהפחית את תאונות הדרכים והוא מראה פנורמית.

מה היא מראה פנורמית

מראה פנורמית היא אביזר בטיחות חשוב ביותר שקיים בהמון צמתים בארץ, אבל לא רק. תוכלו להיתקל במראות פנורמיות גם בכניסות או יציאות מחניונים פרטיים או ציבוריים, במפעלים, מרכזי קניות ואפילו בחנויות! בסופו של דבר, מדובר במראה עגולה עם חזית קמורה המאפשרת בעצם להגדיל את שדה הראייה ואף לגלות לנו שטחים מתים שלולא המראה, לא היינו מבחינים בהם.

השימוש במראות פנורמיות לצומת

השימוש במראות פנורמיות לצומת הינו שימוש מוכר וחשוב מאוד. כפי שהזכרנו בהתחלה, צמתים עלולים להיות מסוכנים ביותר. לצערנו, לא בכל צומת מתקינים מערכת רמזורים, וזה לרוב בגלל עלות מול תועלת, מה הכוונה? הכוונה, שלא בכל צומת צריך לשים רמזור מכיוון ומדובר בצומת לא סואנת במיוחד ושלא עוברים בה הרבה רכבים ביום, לכן, אין טעם כביכול, להשקיע במערכת רמזורים שכמובן עולה המון כסף. אז מה הפתרון הזול יותר? מראות פנורמיות לצומת. מדובר בפתרון זול יותר, נגיש יותר וכמובן שניתן לבצע ממש מהיום למחר. בזכות מראות פנורמיות, הנהג בתוך הרכב יוכל לראות מה שקורה מעבר לעיקול, לפניה החדה, לקיר, צמחייה או כל דבר אחר שמפריע לו לראות את הדרך, ובכך יוכל לראות אם מגיע רכב מהכיוון הנגדי, האם הצומת פנוי, והאם הוא יכול להשתלב בדרך בבטחה ובזהירות, מה שבלי המראה, היה לו מאוד קשה ואף מסוכן לבצע.

לסיכום

כמו שכבר הבנתם ישנה חשיבות רבה בהתקנת מראות פנורמיות. הן פתרון יעיל ומהיר לבעיה מסוכנת מאוד שעלולה לגבות קורבנות נוספים בתאונות הדרכים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מייצג כסאות

רות הישראלית

תובנות אקטואליות מקריאה ישראלית במגילת רות