מתקנים את הביוב

איך וכמה עולה להזמין ביובית?
ביובית בעבודה
תמונה: rf123

הביוב לא מפסיק לעלות? אולי זה הזמן להזמין ביובית ולפתח את הסתימה אחת ולתמיד. במדריך שלפניכם נסביר מה זה ביובית, מתי תצטרכו להזמין את השירות וגם, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים? כל התשובות במדריך מקיף שנכתב בשיתוף 'המרכז לשירותי ביובית' שמספקים שירותי ביובית במגוון ישובים בישראל.

ביובית – מה זה בכלל?

ביובית היא למעשה משאית קטנה שעליה יש את כל המכשור המאפשר התמודדות עם סתימות קשות ומורכבות בביוב. על הביובית יש שני סוגים של צינורות שכל אחד מהם יודע לבצע פעולה מסוימת על מנת להתמודד עם הסתימה.

צינור אחד הוא צינור שתפקידו לשטוף את קו הביוב בלחץ מים גבוה ולמעשה לפורר את הגורם לסתימה ולשטוף אותו לכיוון בריכת הביוב. צינור נוסף הוא צינור שמבצע את הפעולה ההפוכה והיא שאיבה של קו הביוב, בדרך כלל במקרים בהם צנרת הביוב מלאה בשומן שגרם לסתימה.

מה גורם לסתימה בביוב?

תתפלאו לשמוע, אבל ברוב המקרים מי שגורם לסתימה בצנרת הביוב הוא אתם, או השכנים שלכם. סתימה בביוב נגרמת ברוב המקרים כתוצאה מהשלכת מגבונים לאסלה בבית, תחבושות היגייניות או כל פסולת לא מתפרקת אחרת. גם שאריות אוכל שחודרות לצנרת הביוב עשויות לגרום לסתימה, במיוחד שמן הבישול שנצמד לדפנות הצנרת, מצר את הקוטר שלה וגורם לסתימה קשה.

במידה ואתם גרים בבית קרקע או דירת גן, סביר להניח שהסתימה בצנרת הביוב נגרמת כתוצאה מחדירת שורשים לצנרת. שורשי העצים מוצאים את דרכם לפתח צנרת הביוב, גדלים בתוכה וגורמים לנזקים גדולים, כמו סתימות קשות ואף סדקים ופיצוצים בצנרת.

מתי תצטרכו להזמין ביובית?

את הביובית תצטרכו להזמין במידה ויש לכם סתימות חוזרות ונשנות בבית, אם הביוב שלכם עולה לעיתים תכופות וכמובן אם כבר הזמנתם כמה פעמים אינסטלטור שלא הצליח לפתוח את הסתימה. במצב כזה תצטרכו להזמין ביובית על מנת למגר את התופעה מהשורש.

את הביובית תצטרכו להזמין במקרים בהם אתם חווית סתימה מורכבת בצנרת הביוב, שנוצרה כתוצאה מפסולת קשה מאד שלא מתפרקת, כמויות שומן אדירות שסותמות את הקו וכמובן חדירת שורשים שפשוט חוסמים את תוואי הצנרת ומונעים ממי השופכין לעבור בהן.

כך בעל מקצוע אמין יבצע את העבודה

לפני שבעל המקצוע ממהר להתחיל בעבודה, עליו לאתר תחילה את הגורם לסתימה ואת המיקום שלו בצנרת. לעתים יהיה עליו להחדיר לקו מצלמה עם סיב אופטי מיוחד, שתפקידו לטייל בתוואי הצנרת ולהעביר וידאו באיכות גבוהה על גבי מסך המצלמה.

בעל המקצוע שנמצא בחוץ יוכל לראות את כל מה שמתרחש בתוך הצנרת ולקבוע האם מדובר בחדירת שורשים לצנרת, פסולת קשה שלא מתפרקת או שומן שסתם את בריכת הביוב.

לאחר מכן, הוא יוכל להציע לכם פתרון הולם המתאים לסוג הסתימה. במידה ומדובר בסתימה שנוצרה כתוצאה מפסולת קשה שחסמה את הקו, הוא יבצע שאיפה בלחץ מים. במידה ויש המון שומן בצנרת ובבריכת הביוב, הוא ישאב אותו באמצעות הצינור היונק ורק לאחר מכן יבצע שטיפה לקו.

במידה ומדובר בחדירת שורשים לצנרת, הוא ינסה לבצע שטיפה של הקו ובמידה וזה לא עוזר, הוא יצטרך להשתמש במכשור מיוחד על מנת לגזום אותה מהשורש.

כל מה שחשוב לדעת לפני שמזמינים

במידה והתקלה סובלת דיחוי, אל תזמינו את הביובית בשעות הלילה או בסוף השבוע, על מנת להימנע מתעריף גבוה יותר על הביקור. בנוסף, בצעו סקר שוק ובדקו מה המחירים המקובלים על העבודה שהולכים לבצע אצלכם, על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות.

קחו מספר הצעות מחיר והשוו בניהן. אל תבחרו דווקא בזו הזולה ביותר, זה עלול לעלות לכם ביוקר. בחרו בהצעת המחיר המפורטת ביותר, זו שגורמת לכם להרגיש רגועים להזמין את בעל המקצוע.

אנו ממליצים לכם לבחור סניף שירות מקומי, על מנת שהצוות יוכל להגיע אליכם כמה שיותר מהר ולפתוח את הסתימה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

מייצג כסאות

רות הישראלית

תובנות אקטואליות מקריאה ישראלית במגילת רות