בריכות גינה

איך מעצבים את הגינה סביב הבריכה
מיים כחולים
צילום: Julie Aagaard from Pexels

ישראלים רבים החלו בשנים האחרונות להתקין בריכות בחצר הבית. כל מי שיש לו שטח פנוי בבית קרקע, בוחן את האפשרות ומחליט האם נכון מבחינתו לנצל חלק ממנו לבניית בריכה אשר תשרת אותו ואת משפחתו.

התקנת בריכות גינה חוסכת את הצורך ללכת לבריכה ציבורית או אפילו לחוף ים, מי שאיננו גר בישוב שיש בו בריכה ציבורית או קירבה לים, נהנה מפתרון פשוט, זמין ונוח. מעבר לכך, עלות הבריכות והתקנתן היום, היא מאוד נמוכה ולכן זה משתלם. בפרט כשעלויות התחזוקה לאורך זמן אינן גבוהות והיעילות של שימוש בבריכות מסוג זה, מאוד גבוהה.

הסיבה שעלות התקנת בריכות גינה היא מאוד נמוכה זה בזכות כך שהיום לא צריך לחפור בור ולבנות תשתית לשימוש בבריכה, אלא אפשר לרכוש בריכה אשר מותקנת על גבי האדמה. מדובר בבריכה בנויה שכל מה שנדרש, זה להתקין אותה ולחבר אותה אל מערכות המים ומערכות אחרות. מדובר בתהליך מאוד פשוט וקל, ומעבר לזה, אפשר גם לנייד את הבריכה אל מקומות שונים, אם רוצים בכך.

אך זה לא מספיק רק להתקין בריכת גינה. על מנת שנוכל להפיק ממנה תועלת וליהנות מהשימוש בה, יש צורך שהאזור כולו יהיה מעוצב ובנוי בהתאם. זאת בשביל שהאזור יהיה יפה ומיוחד מצד אחד, וכן בטוח לשימוש מצד שני. צריך לזכור גם, הבריכה עצמה צריכה להשתלב בגינה בצורה ברורה, ולא להיראות כפיל לבן באמצע השטח.

לפני שנציג כמה נקודות שיכולות לעזור בנושא, חשוב לומר, ניתן להתקין בריכה בגינה בכל שלב. כלומר, אפשר לעשות את זה אחרי סיום בניית הבית ועיצוב הגינה או אחרי רכישתו, אפשר לעשות זאת גם בשלבים מתקדמים יותר, כשמתאפשר מבחינה כלכלית או מבחינות אחרות.

כיצד מעצבים את האזור סביב הבריכה

ראשית, צריך לבחון היטב מה השטח מאפשר לנו. בין אם זה מבחינת גודל, בין אם זה מבחינת סוג, מבנה וכל דבר אחר שיכול להשפיע על תהליך התכנון והעיצוב. אפשר להיעזר באנשי מקצוע, ניתן להשתמש במקורות השראה שונים, וכן אפשר למצוא רעיונות באמצעים וכלים חיצוניים.

שנית, רצוי לבחון תחילה, כיצד פריטים מסוימים שיספקו לנו תחושת בטיחות בעת שימוש בבריכה, יכולים להשתלב במקום. למשל, התקנה של דקים סביב הבריכה, התקנת ידיות ומעקים, התקנה של פרגולה או מתקן אחר להצללה ועוד.

שלישית, יש לבחון איזו צמחייה נרצה שתהיה במקום. היא גם תוכל לספק תפאורה יפה ומעניינת, אך מעבר לכך, נרצה להשתמש בצמחייה שלא תלכלך את הבריכה ואת האזור מסביב.

ארבע, אנחנו צריכים לבחון באיזה צבעים נשתמש, וכן איזה פריטי ריהוט נרצה להציב מסביב לבריכה. אנחנו יכולים לבחור בריהוט גן קלאסי ואנחנו יכולים גם לבחור ריהוט חוף שמתאים לבריכות באופן כללי

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

כדורגל

מחזיקים אצבעות

ההישג חסר התקדים של נבחרת הנוער במונדיאליטו