מרכז סמלים – מרכז לתקשורת לא מילולית

ייעוץ אישי, פרטי, ותעסוקתי
תמונה של זאב
זאב קולר

מרכז סמלים הוקם על ידי דר. רפאל רוזנר בשנת 1993. המרכז מתמחה בתקשורת לא מילולית. התקשורת הלא מילולית כוללת בתוכה כל מה שמעבר למילים: שפת גוף, תווי פנים (מורפולוגיה של הגוף), חלומות, סימבוליקה של הגוף ומחלות, המגע והמיניות, יצירה אישית ואמנותית, דרכי התנהגות ואכילה ועוד… המרכז מכשיר את הלומדים בתקשורת לא מילולית ומקנה "כלים" חיוניים להעצמה ולשיפור התקשורת האישית והבין אישית.

במרכז סמלים לומדים בין היתר, לפענח אנשים על פי מבנה הפנים. מיומנות זו מאפשרת לזהות את אפיוניו של האדם [שכלי, רגשי, הישרדותי ועוד…] ולהגיע באמצעות כלים אלה לתקשורת נכונה יותר עם האחר.

למרכז סמלים הצלחות מוכחות ובין בוגריו לדוגמא:

מועמדת התקבלה לתפקיד בכיר בשרות המדינה שעשתה שימוש ב"כלים " מול ועדת בוחנים.

איש עסקים בוגר מרכז סמלים התלבט בגיוס שותף עסקי ועשה שימוש בכלים שלמד והחליט שלא לגייסו.

קבוצת עובדים מהשרות הציבורי שיפרה את רמת התקשורת הבין מחלקתית.

אחת התלמידות עשתה שימוש בארגז הכלים "לעמוד מול" והיום היא מרצה בפני אלפי משתתפים ומצליחה לקשר את שפת הגוף עם השפה הוורבאלית ולספר את סיפור חייה שמתקבל בציבור באופן האמין ביותר.

מרכז סמלים מכשיר עובדים של חברות פרטיות וציבוריות הבאים במגע עם לקוחות וקהל מגוון.

שפת גוף וסמלים:

נושאים רבים נלמדים בקורס שפת הגוף, כמו עמידה מול קהל, ופענוח אופיים של אנשים. מחקרים סוציולוגיים ופסיכולוגיים מוכיחים שאנו מגיבים לתנועות הגוף והפנים ורק לאחר מכן מפרשים את הנאמר וכשם שנכתב במאמר שפורסם ע"י מריו כהנא ב JOKOPOST  ביום 16.2.18 "משקל שפת הגוף בהבנת התקשורת גובר באופן מובהק על משקל התקשורת המילולית".

חלומות וסמלים:

מרכז סמלים בהדרכתו של ד"ר רפאל רוזנר מלמד ומעמיק את נושא הסמיולוגיה – תורת הסימנים והסימבולים – ממעמקי האמוציות אל מעמקי הרגש והשכל.

בקורס פותח ד"ר רוזנר צוהר לממד הלא מודע שבאדם. הוא מקנה למשתתפים את הכלים היסודיים לפענוח חלומות. פענוח זה חושף את ההתנהגויות והמחשבות הלא מודעות שמכוונות את האדם בחייו. קורס זה עוזר מאוד לחזק את התקשורת הבין אישית.

 

הכוונה תעסוקתית – שיטת 7 שלבים

אוסי יפה – מרכזת במרכז סמלים את נושא ההתאמה של אנשים לקריירה שנייה או ראשונה באמצעות "שיטת 7 השלבים" שפותחה על ידי מרכז סמלים.

השיטה מבוססת על מיטב הידע והנסיון שנרכש על ידה במהלך שנות פעילותה בצה"ל ובמגזר האזרחי.

ייחודיות השיטה בשילוב מספר מומחים מתחומים שונים אשר "סיעור המוחות" מהדיסציפלינות השונות מייצר את המענה המיטבי לצורכי המשתתף.

האינטגרציה של צרכי המשתתף בשיטת 7 השלבים מבוצעת על ידי פגישות אישיות עם דר. רפאל רוזנר, מריו כהנא ואוסי יפה הנעזרים בשאלוני אבחון, פענוח מבנה הפנים, שפת הגוף.

בדרך זו מאבחנים באופן אינטגרטיבי ונכון את התכונות והנטיות המקצועיות האישיות בדרך להתאמה התעסוקתית האופטימלית.

הלומדים במרכז סמלים מקבלים "ארגז כלים" שימושי ליצירת תקשורת אחרת, תקשורת לא מילולית ברמה גבוהה המאפשרת להעביר ליחיד ו/או לרבים את המסרים והמטרות שברצונם להשיג והכל בזכות היתרון של לימוד שפת הגוף, פיענוח תווי פנים ו/או בידיעת והבנת משמעות הסמלים המהווים חלק חשוב בשיח האנושי.

יצירת קשר בין אישי וחיבור נכון ומותאם לאדם שמולנו, הוא המבדיל בין תוצאה חיובית לתוצאה שלילית וכל זאת באמצעות התקשרת שמתבצעת בכל דרך שאינה המילה הוורבאלית.

צוות המורים במרכז:

ד"ר רפאל רוזנר – מנהל המרכז בעל תואר שני בהוראה, תואר שלישי בהיסטוריה ומומחה בתורת הסמלים [סמיולוגיה] . את כל השכלתו רכש באוניברסיטת סורבון היוקרתית.

מריו כהנא – מנכ"ל ויועץ לתקשורת לא מילולית – חבר ועמית באיגוד הצרפתי למורפופסיכולוגיה בפריז ובוגר לימודי מורפו-פסיכולוגיה במכללת ברצלונה.

אוסי יפה – סא"ל במיל' בחיל האוויר. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה, התמחתה בהתאמת אנשים לתפקידים, כמו גם בהערכת והתאמת מקצועות למעוניינים בקריירה שנייה.

הצוות המנהלי:

חמדה ילוב – מנהלת ומרכזת קשרי לקוחות, בעלת ותק וניסיון מוכח של 36 שנים בניהול רב מערכתי בתעשייה ובניהול לשכת מנכ"ל.

זאב קולר – מרכז פדגוגי בעל תואר ראשון במדע המדינה וסוציולוגיה ותואר שני במדע המדינה באונ' בר-אילן. כיהן בתפקידים בכירים בשרות הציבורי.

מרכז סמלים: www.semalim.co.il , מייל:    chemda@semalim.co.il נייד: 050-5842121

כתובת:      פנחס רוזן 43, תל-אביב

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של ניצה

חיזבאללה בע"מ

על הקשרים הפיננסיים של חיזבאללה

דילוג לתוכן