עוברים דירה

כל מה שצריך לדעת ולקחת בחשבון
חבילות ארוזות בהעברה
תמונה: pixabay.com

מעבר דירה לא חייב להיות סיוט מתמשך כי בעזרת היערכות נכונה ניתן לחסוך בהוצאות, בזמן ובעצבים. אז איך עושים זאת? קבלו את המדריך המלא ואת הדגשים העיקריים.

מעבר דירה מתבצע בממוצע אחת למספר שנים ובכל פעם הוא מציב אתגר חדש. הבעיה היא שלרוב מדובר בסיוט מתמשך, בעיקר בשל הפגיעה באיכות החיים וכמובן בגלל ההוצאות הכבדות שכרוכות בתהליך. מצד שני, זה לא באמת חייב להיות כך ויש לפחות כמה דברים שאפשר לעשות על מנת לשפר את המצב בצורה דרמטית.

הכי חשוב לקחת בחשבון לפחות מספר ימים שמוקדשים רק למעבר. בימים האלה צריך לקחת חופש מהעבודה או מהלימודים, לדאוג לסידור לילדים ולא לקבוע שום דבר חשוב. הימים בהם עוברים דירה מוקדשים לאריזות ולתיאומים והם כוללים גם פריקת חפצים בבית החדש, תליית מדפים וסידור ארונות. אם תגיעו ליום המעבר רגועים ממשימות אחרות יהיה לכם הרבה יותר קל להתמודד עם כל מה שיגיע.

קחו בחשבון הוצאות בלתי צפויות

מבחינה פיננסית, צריך לדעת שיש פערים של עשרות אחוזים בין שירותי הובלות שניתנים על ידי חברות שונות ברחבי הארץ. בחירה נכונה של חברת הובלות מחייבת התייחסות לשנות הניסיון שיש מאחוריה, להמלצות שאפשר לקבל מחברים ובני משפחה וכמובן למחיר שהיא גובה. במקביל, רצוי לבדוק באתרי האינטרנט כמה אמורים לעלות שירותי הובלות מסוימים ולהשתמש בהם כאינדיקציה לאמינות. חברה אמינה לא תגבה מחיר גבוה מהמקובל בענף ותעשה הכל על מנת לשרת את צרכי הלקוחות על הצד הטוב ביותר.

חוץ מזה, קחו בחשבון הוצאות בלתי צפויות על ריהוט ורכישת ציוד לבית החדש. מעבר דירה יכול להיות אירוע משמח אם מנצלים אותו כדי להחליף את הארון, לשדרג את מסך הטלוויזיה ולקנות מערכת ישיבה חדשה. השאירו מקום בתקציב להוצאות מן הסוג הזה ולא תצטרכו להתמודד עם ההשלכות.

מי יכול לעזור לכם במעבר?

עוד דגש חשוב לקראת מעבר דירה הוא לקבל כמה שיותר עזרה. מלבד חברים ומשפחה, סביר להניח שגם החברות שנותנות לכם שירותים יציעו סיוע בתמורה לכך שתישארו לקוחות שלהן. שירות מעבר דירה של yes למשל מאפשר לכם לתאם את הטכנאי דרך אתר האינטרנט ובלי לבזבז זמן. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר הרשמי של YES, להזדהות באמצעות SMS או שם משתמש וסיסמא, להזין את פרטי הכתובת החדשה ולבחור את המועד המדויק.

לבסוף, זכרו שכל מי שכבר עבר דירה יודע בדיוק מול מה אתם מתמודדים ולכן אין סיבה להתבייש לבקש עזרה. אתם יכולים לעדכן את הבוס בעבודה מראש ולקחת כמה ימי חופש בלי לחשוש שזה יפגע בקידום שלכם. הכינו גם את שאר בני המשפחה למעבר, שוחחו עם הילדים וקחו נשימה עמוקה לפני שזה מתחיל.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אורית

שינון ולא יותר

הערכת הלמידה בישיבות על פי הטקסונומיה של בלום

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן