משקיעים באנרגיה חיובית

מגמת עלייה חסרת תקדים
צילום: freepik

מוצרי סקטור האנרגיה עוברים בשנה האחרונה מגמת עלייה חסרת תקדים, עד שלא ניתן לחשוב על תיק השקעות פוטנציאלי שלא כולל השקעה בסקטור האנרגיה.

בצמוד לתהליכים הגלובליים בעולם והטמעת נושא הקיימות הנמצאים במגמת התפתחות וייעול מתמדת, כך באופן ישיר נהנה מעלייה גם סקטור האנרגיה. השקעה בסקטור האנרגיה תופסת תאוצה וניתן לראות זינוק בכל הקשור למניות של אנרגיה מתחדשת ואנרגיה ירוקה.

אם בעבר מרבית ההשקעות התמקדו במוצרי השקעה מסורתיים בסקטור האנרגיה כמו מניות בחברות דלק, פחם ונפט, אז היום ולנוכח הירידה בתשואות שהם הניבו בשנה האחרונה, משקיעים רבים מבינים כי ההשקעות האלטרנטיביות במוצרי סקטור האנרגיה תופסים את מקומם. ההבנה שהעולם עובר יותר ויותר לייצור אנרגיה ממשאבים טבעיים, הרצון לשמור על איכות הסביבה ולהפחית את נזקי האקלים הנגרמים בייצור המסורתי, מוביל לגידול בהשקעה בסקטור האנרגיה, גידול שנמשיך לראות את צמיחתו בשנים הבאות.

לא זאת ועוד, ניתן לראות שמשבר הקורונה שפקד את העולם פגע בביקוש למוצרי אנרגיה מסורתיים, מחירי הנפט ירדו ומשקיעים הבינו שלנזילות המשאבים המתכלים יש סיכון גבוה וחיפשו אפיקים אחרים בסקטור האנרגיה. מניות בסקטור האנרגיה המסורתית ספגו פגיעה בעקבות המגיפה, בעוד מניות האנרגיה הירוקה נהנו מעלייה.

מספר תהליכים שקורים בעולם במקביל כמו פיתוח טכנולוגיות והוזלה משמעותית בייצור אנרגיה ממקורות טבעיים, לצד עידוד ממשלתי במדינות רבות למעבר ייצור אנרגיה ירוקה, המודעות הגוברת לנזקי התעשייה המזהמת לצד הגידול המאסיבי בסין בייצור אנרגיה ירוקה ואף התכנית של נשיא ארצות הברית הנבחר, ביידן, להגדלת ההשקעות באנרגיה ירוקה, כל אלו חלק מהגורמים שהביאו להצלחה בסקטור האנרגיה המתחדשת והעלו את פוטנציאל ההשקעה בסקטור האנרגיה.

תיק השקעות מפוזר ומניב חייב לכלול השקעה בסקטור האנרגיה. השקעה בסקטור האנרגיה היא השקעה בעלת פוטנציאל גבוה במיוחד לתשואות עתידיות. יחד עם זאת יש לזכור שסקטור האנרגיה המסורתית כבר מתאושש וצפוי להמשיך לעלות, והשקעה בסקטור האנרגיה המתחדשת לא חפה מסיכונים.

העולם צועד לעבר עתיד ירוק, על זה אין ויכוח, ברור לכולם שהתעשייה המזהמת תפנה אט אט את מקומה לתעשייה ירוקה והשקעה בסקטור האנרגיה היא צעד חכם לשנים הבאות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן