דוחות מצוינים לשלמה החזקות

זינוק של 110 מיליון ש"ח ברווח הנקי
תמונה של שמלצר
אסי שמלצר, יו"ר קבוצת שלמה החזקות צילום: ישראל הדרי

שלמה החזקות מפרסמת את הדוחות הכספיים של שנת 2019-מציגה המשך צמיחה ברווח בכלל פעילויות הקבוצה. בשנת 2019 הסתכם הרווח הנקי של הקבוצה ב-203 מיליון ש"ח, לעומת 93 מיליון ש"ח אשתקד – זינוק של 118%. הכנסות הקבוצה בשנת 2019 הסתכמו ב- 3.705 מיליארד ש"ח ו-895 מיליון ש"ח ברבעון האחרון של השנה. הקבוצה מעמיקה את פעילותה בתחום הליסינג הפרטי ומשקיעה משאבים רבים בהטמעת טכנולוגיות חדשות בממשקי השירות ללקוחות. הקבוצה שומרת על דירוג אגרות החוב S&P (מינוס AAׂׂ)  – הגבוה בענף.

לדברי אסי שמלצר, יו"ר קבוצת שלמה החזקות: "קבוצת 'שלמה החזקות' ממשיכה להציג המשך צמיחה משמעותי בכל הפרמטרים ובכל חטיבות הקבוצה. בזכות עבודה מאומצת מצד כל עובדי החברה, הצלחנו יותר מלהכפיל את הרווח הנקי של הקבוצה, שעומד בשנת 2019 על סך של 203 מיליון ₪, לעומת 93 מיליון בשנה שעברה.

בשנה החולפת, השקנו את שירות הליסינג הפרטי שזוכה לביקוש רב והוביל מגמת שינוי משמעותית בשיטת הצריכה של הלקוחות בשוק כולו. כמו כן, אנו משקיעים מאמצים וכספים רבים בהטמעת טכנולוגיות חדשות בכלל החברות בקבוצה, כשהמטרה היא לייצר חוויית לקוח נוחה ונגישה ולעמוד בקדמת הטכנולוגיה בשוק הרכב בישראל.

בדוחות שאנו מפרסמים ניתן לראות את הצמיחה המשמעותית בחברת הביטוח, שהביאה בעצמה להישג חסר תקדים של הכפלת הרווח הנקי בתוך שנה בלבד.

קבוצת שלמה, כמו המשק כולו, נקלעו למשבר הקורונה אשר משפיע על פעילות הקבוצה והמשק בכלל, ללא כל התראה מוקדמת. הקבוצה נכנסת לתקופה זו כשהיא עמידה ואיתנה, וכולי תקווה כי נצלח את המשבר העולמי הזה על הצד הטוב ביותר, לאחריו ממתינות לנו הזדמנויות רבות בכלל התחומים. בעת הזו, חשוב לנו בתור קבוצת הרכב הגדולה והמובילה בישראל, לעמוד לצד העובדים שלנו ולעשות ככל שביכולתנו על מנת לתמוך בהם ובמשפחותיהם בעת הזו."

שלמה החזקות מדווחת הבוקר (יום ד') על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2019. הכנסות חברת ההחזקות בשנת 2019 עמדו על כ- 3.705 מיליארד ש"ח, בהשוואה ל-3.598 מיליארד ש״ח אשתקד. הרווח הגולמי של חברת ההחזקות עומד על 724 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-617 מיליון ש"ח אשתקד. הרווח הנקי של חברת ההחזקות בשנת 2019 עמד על 203 מיליון ש"ח – גבוה ב-118% מזה שנרשם בשנת 2018, 93 מיליון ש״ח.

ברבעון האחרון של שנת 2019, רשמה חברת ההחזקות הכנסות של כ-895 מיליון ש"ח, כאשר הרווח הגולמי עמד על 204 מיליון ש"ח, לעומת 160 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי של חברת ההחזקות ברבעון זה עמד על 62 מיליון ש"ח, לעומת 5 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. חטיבות הרכב והאשראי של הקבוצה מציגות רווח נקי של 83 מיליון ש"ח בשנת 2019.

חברת שלמה ביטוח מכפילה את הרווח הנקי שלה שעומד על סך של 124 מיליון ש"ח  בשנת 2019, לעומת 62 מיליון ש"ח בשנה שעברה. כמו כן, הרווחים מהשקעות והכנסות המימון עומדים בשנת 2019 על 84 מיליון ש"ח, בהשוואה לסך של 11 מיליון ש"ח, בתקופה המקבילה אשתקד.

חברת הביטוח מראה גם שיפור בתוצאות החיתומיות בביטוח חובה. בשורה התחתונה, חברת הביטוח שומרת ומשפרת את הרווח הנקי משנה שעברה.

אודות שלמה החזקות:

קבוצת עסקים פרטית בשליטת משפחת שמלצר העוסקת בתחום ליסינג, השכרה בארץ ובחו"ל ומכירת כלי רכב, ביטוח ואשראי חוץ בנקאי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דו כיווני

לא לפחד מהפחד

היכרות עם מנגנון הדיסוננס הקוגניטיבי תוביל לצמיחה

דילוג לתוכן