מתקדם בדרגות הניהול ורוצה להיות דירקטור?

הכתבה הזו עבורך
צילום איש בחליפה
https://pixabay.com/en/man-corporate-businessman-suit-tie-871960/

תפקיד הדירקטור נחשק וחשוב מאוד עבור סוגים שונים של חברות וארגונים, אבל לא כל אחד יכול להגיע אליו. אז מה הכישורים שדירקטורים צריכים ומה אפשר לעשות על מנת להמשיך להתקדם בדרגות הניהול? הנה המדריך שיעזור לך

קריירה של דירקטור בחברה מובילה מציעה שילוב יוקרתי בין שכר גבוה, תנאים מעולים והמון השפעה. במסגרת התפקיד מפתח הדירקטור קשרים עם בעלי משרות שמקבילים אליו ומטביע את חותמו באסטרטגיה הכללית של הארגון או החברה. נכון להיום זהו אחד התפקידים הנחשקים והחשובים ביותר עבור סוגים שונים של חברות וארגונים בארץ ובעולם, וכמובן שלא כל אחד יכול להגיע אליו.

איזה כישורים יש לך?

מי שמתקדם בדרגות הניהול ורוצה להיות דירקטור צריך לזכור שיש כישורים מולדים וכישורים נרכשים. הכישורים המולדים משותפים להמון סוגים של תפקידי ניהול והם כוללים בין היתר אמביציה, מוטיבציה גבוהה ויכולת להניע עובדים. דירקטורים הם גם בדרך כלל אנשים בעלי יכולת ניתוח מרשימה ולרוב יש להם קשרים והיכרות אישית עם בעלי השליטה.

דירקטור גם נדרש להיות אסרטיבי ובעל עמוד שדרה. למרות שעליו לגלות גמישות מחשבתית בכל הנוגע למציאת פתרונות מקוריים לבעיות בלתי צפויות, הוא חייב להיות בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה, שכל ישר ויכולת להרגיש את השטח. רצוי שהוא יהיה מספיק בטוח בעצמו על מנת לקבל החלטות מכריעות וכדאי שיסכים לקחת חלק גם בפוליטיקה הארגונית מאחורי הקלעים.

איזה כישורים תוכל לרכוש?

הכישורים הנרכשים הם חלק מהמאפיינים המיוחדים של תפקיד הדירקטור ואותם אפשר להשיג באמצעות קורס ייעודי. הקורס מיועד לבעלי תפקידים בכירים ולעיתים הוא ניתן על ידי החברות והארגונים בעצמם. הדגש בקורס הוא על פיתוח הכישורים המולדים של אנשים שכבר הגיעו לתפקידי הניהול, כמו גם על מתן כישורים חדשים. את הכישורים הנרכשים אפשר להשיג על בסיס סדנאות מעשיות, הוראה פרונטאלית ובמסגרת מפגשים מקצועיים.

מלבד הכישורים הנרכשים שקשורים לאופי העבודה של הדירקטור מול בעלי השליטה, מטרת הקורס היא גם להעניק לו כלים טכניים. במסגרת הקורס אפשר ללמוד כיצד לקרוא דוחות כספיים ואיך להכין תכנית עסקית מפורטת. הקורס מאפשר למנהלים להשיג כישורים חדשים ובסופו של דבר לצבור מיומנות שתקל עליהם להשתלב בדירקטוריון.

תנאי הסף להתמנות כדירקטור

ישנם תנאי סף מסוימים להתמנות כדירקטור. כאן ההבדל הוא בין התמנות לדירקטור בחברה פרטית לבין מינוי דומה בחברה ציבורית. בעוד בחברה פרטית הדגש הוא על קשרים אישיים עם בעלי החברה, בחברה ציבורית יש צורך להגיש מועמדות ובחברה ממשלתית גם אמור להיחקק בקרוב חוק מיוחד בנושא.

חשוב גם לשמור על מעמד אישי אחרי שמתמנים לתפקיד הדירקטור כדי להעלות את הסיכוי להארכת הקדנציה. הדרך לעשות זאת היא לגלות יוזמה, להיות מעורבים ולהשלים את החסכים בהשכלה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן