אדמה הופכת לחברת האגרוכימיה הגלובלית-סינית היחידה

שווי פרופורמה של הפעילות המשולבת 5 מיליארד דולר
חן ליכטנשטיין נשיא ומנכ"ל אדמה

אדמה מממשת את החזון האסטרטגי שלה ומגיעה למיצוב ייחודי: מתמזגת עם סנונדה ובכך יוצרת את חברת האגרוכימיה האחודה הגלובלית-סינית היחידה בעולם וחברת האגרוכימיה הגדולה בסין

החברה המשולבת תהפוך לחברת הגנת הצומח הגלובלית הראשונה שתסחר בבורסה בסין; תגייס 2.5 מיליארד יואן, כ-380 מיליון דולר, בהון מניות כדי להאיץ את צמיחתה

העיסקה וגיוס ההון יביאו את החברה המשולבת לשווי פעילות פרופורמה של 5.0 מיליארד דולר ושווי שוק פרופורמה של 4.0 מיליארד דולר

 

תל אביב, ישראל ובייג'ינג, סין, 14 בספטמבר, 2016- חברת אדמה פתרונות לחקלאות הודיעה היום שמתווה עסקת החיבור שלה עם סנונדה, יצרנית סינית מובילה של מוצרי אגרוכימיה, הוגש לבורסת שנזן. עסקה זו תיצור, במהלך מתואם אחד, את חברת האגרוכימיה האחודה הגלובלית-סינית  היחידה בעולם, אשר תהיה כבר מראשיתה החברה הגדולה ביותר בסקטור זה בסין, וכן את חברת האגרוכימיה הגלובלית הראשונה שתסחר בבורסה בסין. מניות החברה המשולבת ייסחרו בבורסת שנזן, עם גישה לשווקי הון במטבעות היואן של סין והדולר של הונג-קונג. במסגרת העסקה החברה המשולבת צפויה לגייס כ-2.5 מיליארד יואן, או כ-380 מיליון דולר, אשר ישמשו להאצת צמיחתה.

במהלך חמש השנים מאז תחילת השותפות של אדמה עם כמצ'יינה, החברה קידמה משמעותית את מימוש החזון האסטרטגי שלה להפוך לחברת אגרוכימיה האחודה הגלובלית-סינית היחידה בעולם:

תנופה חזקה בשוק הסיני: בניית הפעילות המסחרית של אדמה בסין, שוק האגרוכימיה השלישי בגודלו, עם קצב צמיחה מהמהירים בעולם, נמצאת בעיצומה. יותר מ-100 אנשי מכירות חדשים גויסו, המבססים בימים אלה נוכחות ישירה של החברה ב-19 מחוזות בסין ומשווקים במדינה את סל המוצרים הממותגים של אדמה. במחצית הראשונה של השנה אדמה הכפילה את מכירות מוצריה בסין ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, עשרות אנשי מכירות מחברות האגרוכימיה של כמצ'יינה, שהגדולה בהן היא סנונדה, הצטרפו למערך המכירות של אדמה, וכעת אדמה מוכרת את המוצרים המפורמלים של אותן חברות בשוק הסיני, בהקפים אשר עברו במחצית הראשונה של השנה את המכירות של שנה שעברה. לאחר השלמת העסקה יחוברו הפעילויות המסחריות של שתי החברות בסין לפלטפורמת מכירות אחודה עם מותג חזק וגישה ישירה לשוק המקומי ולסל מוצרים מתקדמים ומבודלים המתבסס על המו"פ הגלובלי של אדמה והמובילות הטכנולוגית הישראלית.

ביסוס מובילות בשווקים גלובליים: מתחילת השנה הפלטפורמה המסחרית של אדמה בעולם שילשה את המכירות הישירות מחוץ לסין של מספר מוצרים מרכזיים של סנונדה וחברות אחרות מקבוצת כמצ'יינה, וכעת היא מוכרת מוצרים אלה במספר שווקים גדולים, כולל ארצות הברית, הודו ואוסטרליה, עם מכירות שצפויות להגיע לכ-70 מיליון דולר עד סוף השנה. אדמה פועלת לקבלת רישויים נוספים למוצרים אלה בעולם, אשר צפויים להאיץ את הצמיחה של המכירות ולבסס את אדמה כחברה מובילה המציעה מוצרים אלה.

מרכז החדשנות והתפעול בסין מתחיל לפעול: מרכז המו"פ של אדמה בעיר ננג'ינג החל לפעול ולקדם השקה של מוצרים מתקדמים בסל המוצרים הגלובלי של החברה. מרכז הפורמולציה והאריזה החדשני בעיר הואי'אן נמצא בשלבי בניה סופיים וצפוי להתחיל בעבודתו במחצית הראשונה של השנה הבאה. אדמה נמצאת בשלבי הסיום של תכנון מפעל סינתזה רב-תכליתי שימוקם באותו פארק תעשייתי. פעילות התפעול של החברה בסין, לצד מרכז התפעול שלה בישראל, יהוו את הבסיס להשקת סל המוצרים המבודל של אדמה הן בשוק הסיני והן בשווקים הגלובליים.

יאנג שינגצ'יאנג, יו"ר אדמה ונשיא כמצ'יינה, אמר: "אנו שמחים להגיע לשלב השיא של האינטגרציה של אדמה עם סנונדה. אנו בטוחים שתחת הנהגתה החזקה של אדמה, שבאה לידי ביטוי בביצועים מובילי סקטור בשנים האחרונות, החיבור של אדמה וסנונדה יהיה מוצלח עבור כל בעלי העניין. החברה המשולבת תהיה ממוצבת היטב לנצל את היתרונות הייחודיים שלה, החל מטכנולוגיה חקלאית חדשנית מישראל וגישה לשווקים גלובליים וכלה בנוכחות מסחרית ותפעולית בסין".

חן ליכטנשטיין, נשיא ומנכ"ל אדמה, אמר: "מתחילת השותפות שלנו עם כמצ'יינה לפני חמש שנים, כולנו השקענו מאמצים רבים כדי לתכנן ולהוציא לפועל את החזון האסטרטגי המשותף שלנו, ליצור חברה גלובלית-סינית אחודה. אדמה מתכננת להשקיע את ההון שיגויס בהאצת הצמיחה שלה, הן בעולם והן בסין".

יאן לירו, יו"ר סנונדה, אמר: "סנונדה שמחה להצטרף לאדמה וביחד להפוך לחברה מובילה בסקטור הגנת הצומח הן בסין והן בעולם. חיבור זה יאפשר לנו לשווק את מוצרינו בשווקים הגלובליים ולהנות מטכנולוגיה חדשנית וסל מוצרים מתקדם".

העסקה משקפת לחברה המשולבת שווי שוק פרופורמה של כ-4.0 מיליארד דולר ושווי פעילות פרופורמה של כ-5.0 מיליארד דולר. העסקה תושלם באמצעות הנפקה של כ-1.82 מיליארד מניות חדשות על ידי סנונדה לפי מחיר מניה של 10.20 יואן (כ-1.54 דולר), ל-CNAC, בתמורה לכל מניותיה באדמה, אשר שוויה מוערך לצורך העסקה ב-2.8 מיליארד דולר. ההון צפוי להיות מגויס במלואו מ- China Cinda Asset Management Co. Ltd, קבוצת ניהול נכסים מהונג-קונג בעלת נכסים בהקף כולל של כ-110 מיליארד דולר. לאחר השלמת העסקה וגיוס ההון, 75% ממניות החברה המשולבת יהיו בבעלות CNAC, ואילו 25% הנותרים יהיו בבעלות משקיעים מהציבור.

עם קבלת האישורים הרלבנטיים, תפעל החברה המשולבת תחת השם והמותג אדמה ותנוהל על ידי ההנהלה הגלובלית של אדמה, אליה יצטרפו עמיתים מסין שינהלו את פעילות החברה בסין. הפונקציות המרכזיות של החברה ימשיכו להיות מנוהלות מישראל, כולל המו"פ, הרישוי הייצור והתפעול. אדמה תמשיך להיות מחויבת לתרבות העסקית הגלובלית והישראלית שלה וכן להמשך הפיתוח של פעילות התפעול בישראל, לצד בניית פעילותה בסין. אגרות החוב של אדמה ימשיכו להיסחר בבורסה של תל אביב.

טיוטת מתווה עסקת החיבור של אדמה עם סנונדה וגיוס ההון במסגרת העסקה הוגשו לבורסת שנזן. העסקה צפויה להסגר במחצית הראשונה של 2017, בכפוף לביצוע הסכמים וקבלת האישורים הרגולטוריים והתאגידיים, ולאחר השלמת עסקת הרכישה של מניות כור באדמה על ידי CNAC שפורסמה לאחרונה. המסחר במניות סנונדה, אשר הושהה מאז ההודעה על עסקת החיבור עם אדמה באוגוסט 2015, צפוי להתחדש בימים הקרובים.

Goldman Sachs Gao Hua Securities  ו- Guotai Junan Securities משמשים כיועצים הפיננסיים של העסקה, ו-Global Law Office משמש כמשרד עורכי הדין.

רן רהב, דובר אדמה

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

צילום של גדעון

דילמת "המחיר"

הלכידות החברתית היא המפתח להישרדותנו בארץ הזאת

תמונה של משה

כצפוי, שונה!

על "טעות אנוש – רומן מתח" מאת שולמית לפיד

דילוג לתוכן