חי ובועט

מועדון הג'אז "שבלול"
הלהקה על הבמה
קאט פיש בלוז באנד במועדון "שבלול" צילום: יונתן קורפל

בשנים האחרונות נהגנו לבלות לעיתים מזומנות יחסית, במועדון הג'אז "שבלול" ששכן מעל ל-15 שנים בנמל תל-אביב. והנה, לפני קצת יותר משנתיים המועדון חווה טלטלה. בין היתר השתנה מיקומו והוא הועבר לרחוב קרליבך בעיר. אלא שבטרם התארגנות והתבססות במקום החדש פרצה לה מגפת הקורונה ומופעי התרבות הושבתו. בשבועות האחרונים, כמו מקומות בילוי אחרים, פתח גם מועדון הג'אז את שעריו, ואנו מיהרנו לפקוד אותו.

המועדון נכנס לפעילות בהילוך גבוה ויש בו הופעות בדרך כלל במרבית ימות השבוע. בכל יום מתקיימת הופעה אחרת. הכול תלוי בשיבוץ שהצליחו להוציא אל הפועל. לוח ההופעות הולך ומתמלא בפעילויות מוזיקליות ובמופעים של מגוון אומנים והרכבים. לעיתים מדובר באומנים מן השורה הראשונה, לעיתים באומנים פחות מוכרים. בשל נסיבות המגפה העולמית ומצב ענף התרבות, ההופעות רובן ככולן מבוססות על אומנים מקומיים. פרטים על ההופעות ניתן למצוא באתר האינטרנט של המועדון (הטעון כשלעצמו שיפור), והואיל וההושבה במועדון מוגבלת ל-60 אנשים, מומלץ להזמין מקומות מראש.

שטחה של הבמה, התאורה ומערכות השמע טובים ותורמים ליצירת אווירה של מועדון ג'אז. גם הרכב הקהל מוסיף מאוד לאווירה – חובבי ג'אז, חיוביים, המגיבים למתרחש על הבמה.

מבחינה קולינארית יש במועדון במיקומו החדש מבחר, שבעיניי, עולה על מה שהוצע בגלגול הקודם, אבל לא להתבלבל, אין מדובר במעוז קולינארי, אלא במועדון ג'אז. התפריט בסיסי למדי: מנות פתיחה, פיצות, סלטים, קינוחים ובעיקר המבורגרים. המבחר האלכוהולי כולל כשבעה סוגי יין, ומספר כפול של סוגי אלכוהול אחרים, בעיקר וודקה וליקרים. הכול ברמה סבירה, על פי אמות המידה של מועדון ג'אז.

השירות סביר אך לא מלוטש, וההושבה סבירה בהחלט בקריטריונים של מועדון ג'אז. גם המחירים במועדון סבירים. חנייה ניתן למצוא בסביבה.

ביום שבו התממש ביקור הבכורה שלנו במשכן הקבע החדש של "שבלול", הופיעה במקום להקת קאט פיש בלוז באנד. מדובר בהרכב חדש, רביעיית נגנים מנוסים שמתמחה בבלוז. לפתיחה הם בחרו ביצירות רועמות שהותירו את הקהל בעמדת התגוננות, ולאחר מכן עברו למוזיקה מעט יותר רגועה שהשרתה אווירה טובה. אחרי שנתיים של סגר, כשסוף סוף יוצאים למועדון ג'אז, מי שם לב לקטנות. היה ערב מהנה, ואין לי אפילו כוונה לרדת לפרטים קטנוניים של ציון וכדומה.

כתובת: קרליבך 23, תל-אביב

טלפון: 03-546-1891

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

8 תגובות

  1. כל מוסדות התרבות משוועים ללקוחות ומנויים. בואו נעזור להם.

  2. ג'אז זה די סוער
    ובטח לא בקצב שבלול
    איך הגיעו דוקא לשם הזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן