הצגות חדשות שכדאי לראות בקיץ הקרוב

הצגות ומחזמר, למבוגרים ולילדים
תמונה: שי הנסב

בתי התיאטרון המובילים בישראל לצד הפקות תיאטרון פרטיות מציגים השנה מגוון של הצגות חדשות ומחזות זמר מצוינים ומושקעים עם כוכבי תיאטרון גדולים וידועים. תוכלו למצוא השנה הפקות מקור ישראליות חדשות לצד תרגומים מעולים של הצגות בינלאומיות ידועות מודרניות ומיתולוגיות.

הצגות תיאטרון חדשות ומומלצות שכדאי להכיר

בעזרת אתר Theater-Israel מצאנו לכם כמה מההצגות התיאטרון הטובות ביותר השנה. להלן:

המחזמר אהבה ממבט ראשון – ההצגה "אהבה ממבט ראשון" היא מחזמר חדש המבוסס על שיריו של אריק איינשטיין, אחד מגדולי הזמר העברי. המחזמר הוא פרי שיתוף פעולה בין התיאטרון הארצי לבין היכל התיאטרון בקריית מוצקין.

העלילה מתרחשת בקיץ 1973 בישראל ועוקבת אחר סיפור אהבה בין עודד, בוהמיין תל אביבי, לבין רחל, בורגנית מסביון. רונה, פזמונאית לשעבר וחברתו לשעבר של עודד, מנסה לחבל ביחסים ביניהם. ההורים השמרנים של רחל וחבריו הססגוניים של עודד מוסיפים מימד של התנגשות תרבותית וחברתית.

המחזמר משלב בתוכו 25 משירי איינשטיין האהובים והמוכרים, אשר הפכו לפסקול של החיים הישראליים. הוא מציג שאלות על הקיום הישראלי ומציע מבט נוסטלגי אל ימים של חלומות ואמונה.

בימוי המחזמר הוא בידי צדי צרפתי, את המחזה כתב שלומי מוסקוביץ', והמוזיקה בניהולו של גיורא ליננברג. צוות השחקנים כולל שמות מוכרים כמו דפנה דקל, דיאנה גולבי, שי המבר ורבים נוספים.

המחזמר משלב אלמנטים של תיאטרון, מוזיקה וריקוד, עם ליווי של תזמורת חיה. העיצוב, הכולל תפאורה, תלבושות, תאורה ועוד, תורם ליצירת חוויה במתית עשירה ומרגשת. זהו מחזמר ישראלי מקורי ומבטיח.

אדיפוס בתיאטרון הקאמרי – ההצגה "אדיפוס" היא עיבוד מודרני למחזה הקלאסי "אדיפוס המלך" מאת סופוקלס. המחזה עובד לעברית על ידי אלי ביז'אווי, בבימויו של עירד רובינשטיין, והוא מועלה בשיתוף פעולה בין תיאטרון חיפה, תיאטרון הקאמרי ותיאטרון חולון.

העלילה מתרחשת בערב בחירות, כאשר המועמד אדיפוס עומד על סף ניצחון היסטורי שצפוי להביא לחילופי שלטון. המדינה סובלת ממגפה הגובה קורבנות רבים, והעם משווע לשינוי. אדיפוס, בניסיון להביא "פוליטיקה חדשה", מכריז על הקמת ועדה לחקירת פרשיות מהעבר, החל מעברו שלו. אך הוא עושה טעות גורלית בכך.

ההצגה היא מותחן מודרני ומלא תהפוכות, המשלב את הסיפור הקלאסי של אדיפוס עם סוגיות פוליטיות ומוסריות עכשוויות. המחזה מבוים כדרמה קצבית ומורטת עצבים.

צוות המשתתפים כולל שחקנים מוכרים כמו עמוס תמם, קרן מור, מרים זוהר ורבים נוספים. לצד המשחק, ההצגה כוללת מוזיקה מקורית, כוריאוגרפיה, עיצוב תפאורה ותלבושות ייחודיים, ושילוב של וידאו, אשר יוצרים יחד חוויה תיאטרלית עשירה ומרשימה.

יש לשים לב כי ההצגה כוללת אלמנטים כמו עישון, עירום חלקי וקולות נפץ, ולא תותר כניסה למאחרים. ההצגה נמשכת כשעה ו-40 דקות.

ברוכים הבאים לגיהנום בתיאטרון בית ליסין – ההצגה "ברוכים הבאים לגיהנום" היא קומדיה ישראלית חדשה מאת המחזאי רמי ורד, בבימויה של דפנה זילברג, המועלית בתיאטרון בית ליסין.

גיבור המחזה, אבי בן חיים, נמצא בשפל המדרגה בחייו. הוא ממלא טופס לוטו, מגלה שזכה ב-120 מיליון שקלים, אך מת מהתקף לב מרוב התרגשות. אבי מוצא את עצמו ב"קדם גיהינום", מקום בו הוא פוגש דמויות שונות המחכות לשיבוצן הסופי בעולם הבא. כישראלי אופייני, אבי מסרב לקבל את דינו ומנסה לשכנע את השטן להחזירו לחיים, אך לשטן יש תוכניות אחרות עבורו, והוא מאלץ את אבי להתמודד עם עברו. הקומדיה, אשר נכתבה על ידי מחבר הלהיט "עבדאללה שוורץ", היא סאטירה נוקבת ומצחיקה על הדרכים המפותלות בהן אנו נדרשים לקחת אחריות על מעשינו.

בהצגה משתתפים שחקנים מוכרים כמו אבי קושניר, יורם טולדנו, יעל וקשטיין ורבים נוספים. לצד המשחק, ההצגה כוללת מוזיקה מקורית, תפאורה ותלבושות ייחודיות, עיצוב תאורה ותנועה, היוצרים יחד חוויה קומית ועוצמתית. ההצגה נמשכת כשעה וחצי ללא הפסקה, ולא תותר כניסה למאחרים.

הצגות ילדים חדשות ומומלצות שכדאי להכיר

גם אם אתם מחפשים תעסוקה לילדים, מספר גדול של הצגות ילדים חדשות ומעולות הושקו לאחרונה ותוכלו לראות אותם כבר בקיץ הקרוב. הנה כמה מהבולטות:

המסע אל הכוכב יובל המבולבל – ההצגה "המסע אל הכוכב" היא הצגת ילדים חדשה המבוססת על הקלטת והספר באותו שם, שהפכו לקלאסיקה אהובה בקרב ילדים. ההצגה מומלצת לגילאי 2 עד 7, ומשכה כשעה וחצי כולל הפסקה. חשוב לציין כי כל ילד, ללא קשר לגילו, חייב בכרטיס כניסה.

כוכב ההצגה הוא יובל המבולבל, דמות מוכרת ואהובה על ילדים רבים. ההצגה משלבת את מיטב שיריו של יובל מכל הזמנים, לצד העברת מסרים חינוכיים וערכיים החשובים לכולנו.

ההצגה נכתבה ובוימה על ידי יובל שם טוב, עם כוריאוגרפיה של איתי מלכה. ההפקה המוזיקלית היא מאת אסי טל. התפאורה והתלבושות הייחודיות עוצבו על ידי טליה אוטלנגי ואלה קולסניק בהתאמה, והן תורמות לאווירה הקסומה והצבעונית של ההצגה.

ההפקה היא של חברת "שוברי קופות ישראל", מהחברות המובילות בתחום הפקת הצגות ילדים בארץ. מדובר בחוויה תיאטרלית מהנה, מרגשת ומלאת צבע לילדים ולכל המשפחה, המשלבת בין בידור, ערכים חינוכיים וקסם הבמה.

הצגת הילדים חנן הגנן – ההצגה "חנן הגנן" היא עיבוד במתי לספר האהוב מאת הסופרת והמשוררת רינת הופר. ההצגה מיועדת לילדים בגילאי 2 עד 6, ומשכה כשעה וחצי כולל הפסקה. יש לרכוש כרטיס כניסה לכל ילד, ללא קשר לגילו.

הסיפור עוקב אחר חנן הגנן הצבעוני והצחקני, שיוצא למסע מרתק בעקבות מטמון מסתורי, תוך שהוא חושף את הפלא שבחיי היומיום. זהו סיפור מעורר השראה המותאם במיוחד לקהל הצעיר.

ההפקה החדשה והאיכותית של מעיין צלנר הפקות, בבימויו של רני מגר, מבטיחה חוויה עשירה ומלאת קסם, עם צוות שחקנים גדול ואפקטים מרשימים. הסיפור והאיורים הם מאת רינת הופר, מחברת ספרי ילדים מצליחים נוספים כמו "איילת מטיילת" ו"ענן על מקל".

מדובר בהצגה מקסימה, מצחיקה ומרגשת, שתיקח את הילדים והוריהם למסע קסום בעקבות דמויות אהובות מספר ילדים ישראלי קלאסי. זוהי הזדמנות נהדרת להנחיל לדור הצעיר את אהבת הספר והתיאטרון, ולהעשיר את עולמם הרגשי והחווייתי.

מעשה בחמישה בלונים ההצגה – ההצגה "מעשה בחמישה בלונים" היא עיבוד במתי חדש לספר הקלאסי והאהוב של מרים רות. ההצגה מיועדת לילדים בגילאי 2 עד 7, ומשכה כשעה ועשר דקות. כל ילד, ללא קשר לגילו, מחויב בכרטיס כניסה.

העלילה עוקבת אחר גיבורי הספר המוכרים – רותי, אורי, רון, סיגלית ואלון – ומגלה מה עלה בגורלם של חמשת הבלונים. ההצגה היא חגיגה צבעונית ושמחה, עם שירים אהובים וחוויית תיאטרון בלתי נשכחת לקהל הצעיר.

ההפקה החדשה והמרהיבה של "אשרוב הפקות", בעיבודו ובבימויו של שיראל חכשורי-אשרוב, מבטיחה עיבוד נאמן ויצירתי של הספר. צוות שחקנים מוכשר, הכולל את לירון איש האווירון, מורן מלכה או מור גנות ואחרים, מעניק חיים לדמויות האהובות.

ההצגה כוללת גם כוריאוגרפיה מרשימה מאת מיכל שי, שבוודאי תוסיף צבע וקצב לחוויה. עיצוב הפוסטר הוא מאת אוריה רון.

כל אלו מבטיחים הפקה קסומה ומהנה שתכניס את הילדים אל תוך עולמו הקסום של הספר, ותעניק להם חוויה תיאטרלית מלאת שמחה, דמיון ואהבת הקריאה. זוהי הזדמנות מצוינת לחשוף את הילדים ליצירה ספרותית קלאסית בצורה חווייתית ובלתי נשכחת.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן