תיאטרון "פסיפסו" בן 6 שנים

תיאטרון נשים לקהל נשים בירושלים ובבני ברק

סוניה סודרי היא המייסדת שלו ומנהלת בית ספר למשחק ותיאטרון לנשים חרדיות. סוניה סודרי הקימה בשנת 2008 בית ספר לתאטרון לנשים חרדיות ודתיות. שנים רבות הבנות והנשים עסקו בתיאטרון בלי להכיר את כללי המקצוע . סוניה סודרי היתה שחקנית בתיאטרון הלאומי בצרפת. היא חזרה בתשובה וכשעלתה לארץ בשנת 1980 היא חשבה שמקצוע התיאטרון לא מתאים לחיים החדשים שבחרה בהם.

כמה שנים אחר כך, היא חזרה למקצוע ולימדה בבתי ספר תיכוניים. כמו כן היא ארגנה קבוצות של נשים. היא הפיקה הצגות תאטרון וסרטים שהיא כתבה וביימה בעצמה.

כל חייה חלמה סוניה סודרי להיות שחקנית. אבל כשהגשימה את החלום במלואו, על במת התיאטרון הלאומי הצרפתי – היא גילתה את אלוהים ונאלצה לבחור. "בעלי אמר: זה לא מקובל אצלנו. תשכחי מזה. לשחקן גם אין מעמד מכובד", היא מספרת – אבל סודרי החליטה להביא את התיאטרון לנשים החרדיות. עכשיו הן עושות מולייר – לנשים בלבד.

בכל שנה מעלה הצגה חדשה מתוכם: הילד פוטון –הצגה לילדים ,העיר דנגבול-הצגה לנשים בערים שונות  ,מאחורי המסכה –הצגה לנשים, וכן "מסע העיוורים" של מטרלינק-  ,"חתונה בשוק"-אדפטציה של "גם הוא מהאצילים" של מולייר. שהוצגו בפסטיבל 360 מעלות ובתיאטרון מזיא.

סגנון התיאטרון –פרינז עכשווי המשלב תיאטרון גוף אמנות קול ותנועה הבאים לידי ביטוי בהופעות השונות. השפה התיאטרלית הינה פריצת דרך בציבור החרדי היוצר תרבות וקהל חדש ומודע יותר. השחקניות והמפיקות הינם בוגרות בי"ס פסיפס, התיאטרון מופיע בפני נשים בלבד.

התיאטרון כבר מוכר במנהל התרבות במדור המקצועי ושאיפתו המרכזית להיות מרכז מפגש נשים ממגזרים שונים.

https://www.facebook.com/pg/תאטרון-נשים-פסיפסו-של-סוניה-סודרי-169014660420419/reviews/?ref=notif
פרטים ויצירת קשר עם סוניה:

sonia10@neto.net.il

https://www.facebook.com/%D7%AA%D7%90%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%9

תאריכי המופעים:

21.5, 24.5 עיוורים בשעה 20:30

20.6  חתונה בשוק בשעה 30 20.

תיאטרון מזיא מסילת ישרים 18  ים

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של עמירם

השלכות

על תכונותיו של אדם בוגר

דילוג לתוכן