מכתבם של משה ולאון אדרי

אל חברי אקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה
צילום של רגב
שרת התחבורה מירי רגב צילום: נחום עסיס commons.wikimedia.org

לכבוד:

מר מוש דנון, יו"ר האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

חברי הוועד המנהל,

חברי אקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה,

 

מכובדי,

הנדון: ההחלטה המצערת שלא להזמין את שרת התרבות והספורט, הגב' מירי רגב לטקס פרסי אופיר

שלום רב,

טקס פרסי האקדמיה לקולנוע ע"ש שייקה אופיר, הינו האירוע השנתי המשמעותי ביותר לתעשיית הקולנוע בישראל, אירוע בו מוקירים את תעשיית הקולנוע, את יוצריו ושחקניו ואנו גאים לקחת בו חלק מדי שנה לצד ראשי הענף, מובילי התרבות הישראלית ונציגי הממסד אשר תורם רבות להצלחתנו כולנו בארץ ובחו"ל.

בימים אלו אנו מציינים 30 שנה למותו של שייקה אופיר אשר נפטר באוגוסט 1987 והיה מחלוצי הקולנוע הישראלי והאיש שעל שמו הוחלט בצדק לקרוא לטקס פרסי האקדמיה.

מאז היווסדו ועד היום מטרתו של הטקס היא לאחד את תעשיית הקולנוע ולייצר מפגן אחד גדול של עוצמה ישראלית המאגד בתוכו את התרבות הישראלית על שלל גווניה וסגנונותיה.

מסיבה זו, קיבלנו בתדהמה את ההחלטה המצערת שלא להזמין השנה את שרת התרבות והספורט, גב' מירי רגב לקחת חלק בטקס, כביכול באמתלה של הימנעות מהזמנת פוליטיקאים לטקס.

אנו סבורים כי מדובר בהחלטה שגויה לכל הפחות, שלא לומר בוטה ולא דמוקרטית, המבטאת רצון של קומץ בלתי מייצג של יוצרים שלא מוכן לקבל ולכבד את האחר ומעוניין בהטלת חרם והשתקה של שר בישראל רק משום שמחזיק בדעות שונות. החלטה שעלולה לגרום נזק רב לתעשיית הקולנוע הישראלי בעתיד.

שרת התרבות והספורט, תומכת ללא לאות בתעשיית הקולנוע בישראל, עושה מאמצים גדולים להגדלת תקציב הקולנוע ופועלת רבות להנגשת הקולנוע לקהל הרחב באמצעות תמיכות ביוזמות כגון 'יום הקולנוע הישראלי', המאפשר לציבור הרחב לצפות בסרטים במחיר של 10 ש"ח בלבד לכרטיס -יוזמה שאין דומה לה בעולם.

בתחילת החודש כיבדה השרה בנוכחותה את טקס ההשקה של 'יום הקולנוע הישראלי' בהשתתפות מאות יוצרים. האירוע זכה להצלחה גדולה ואפשר חשיפה חסרת תקדים לסרטים הישראלים החדשים עם שיא מכירות של למעלה מ-130 אלף כרטיסים ביום אחד!

לצערנו, בהחלטה פחדנית ושגויה, הוחלט השנה, להפוך את טקס פרסי אופיר לבמת התגוששות פוליטית אשר אינה מכבדת את מעמד הקולנוע הישראלי, ויוצריו.

כפי שיוצרים מבקשים לקבל חופש ביטוי, כך גם הם צריכים להיות קשובים לדעות שונות משלהם!

הקולנוע הישראלי יקר לליבנו מאוד, אנו משקיעים בו משאבים רבים, אך במצב זה איננו מתכוונים לתת יד להתנהגות זו ולקחת חלק באירוע מפלג הפועל בדרך של חרמות, אי סובלנות וסתימת פיות.

אנו קוראים ליו"ר האקדמיה והוועד המנהל להתעשת ולפעול מיידית לשינוי החלטה אומללה זו, על מנת שנוכל ליהנות גם השנה מאירוע מכובד המחזק את התעשייה כולה.

 

בברכה,

משה ולאון אדרי,

סרטי יונייטד קינג

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אריה

פסוקו של יום

שימוש באמירות מחץ כדי להסביר את המצב שנקלענו אליו

דילוג לתוכן