חמש טעויות נפוצות בכתיבת עבודה אקדמית

לעמוד בסטנדרטים שהמרצה מציב לכם
ספרים
צילום: freepik

כתיבת עבודות אקדמיות, בייחוד בכתיבה של עבודה סמינריונית, הן אתגר גדול מאוד לסטודנטים, ולכן אין מן הנמנע שיהיו להם טעויות. הדרישה בעבודות הללו היא תמיד גבוהה ונוקשה, ויש לעמוד בסטנדרטים שלה ובסטנדרטים שהמרצה שלכם מציב לכם.

יש חמש טעויות נפוצות בכתיבת עבודה אקדמית, שחוזרות על עצמן מן העבודה האקדמית הפשוטה ביותר ועד לכתיבת עבודה סמינריונית.

חשוב להבין, כי ברגע שעולים על חמש הטעויות הללו, ניתן יהיה להסתדר בעתיד בכל סוג של תהליך כתיבת עבודות אקדמיות.

בסופו של דבר, עבודה אקדמית איננה עבודה כמו עבודות הגשה שאתם קיבלתם לביצוע עת הייתם תלמידים בתיכון ותלמידים ביסודי. זו עבודה שמצריכה ממכם שימוש במקורות אקדמיים ושימוש בשפה תקנית מוגבהת, רצוי שתהיה שפה מדעית וגם שפה אקדמית.

קודם כל, לפני שנגיש לדבר על חמש הטעויות, צריך לזכור כמה כללי בסיס בכתיבה. קודם כול, רצוי שהגופן יהיה דויד, ובגודל 12. אחידות היא שם המשחק בכל עבודה. אחידות פירושה סדר, אחידות פירושה ארגון. סדר וארגון באים לידי ביטוי גם בכתיבה בפסקאות וברווח וחצי שורה.

נוסף על כך, סטודנטים רבים פונים אלינו כי הם מרגישים אובדי עצות בנוגע להערכות השליליות שהם מקבלים מן המרצים בנוגע לעבודות שלהם. הם צמאים לדעת מהיכן זה נובע.

הטעות הראשונה בכתיבה של עבודה אקדמית היא טעות טכנית. חשוב מאוד להקפיד על אי שגיאות כתיב ואי שגיאות תחביריות, כי זה עלול להוריד נקודות בציון העבודה, וחבל! הכי טוב להקפיד על "סדר וניקיון" בעבודה, כדי שיהיה נוח לקרוא אותה.

הטעות השנייה היא שימוש שגוי במקורות. לעתים, יש שימוש במקורות שאינם בהכרח קשורים לעבודה. חשוב לשים לב לנושאים שמדוברים במקורות, ובלבד שתוכלו להרכיב מהם סקירת ספרות.

הטעות השלישית היא ציטוט לא נכון של מקורות. חשוב לצטט היטב מקורות, שכן המרצה רוצה לדעת מהיכן שאבתם מידע מסוים. כל מחקר אקדמי לא נולד סתם, אלא מתוך מקורות שקדמו לו.

הטעות הרביעית היא בכתיבת סקירת הספרות. יש ליצור תוכן מאוזן ובנוי לתלפיות. יש ליצור גם משפך, שיסדר את החומר התיאורטי לפי סדר הגיוני. רצוי לשלב בין מאמרים, ועוד יותר רצוי לשפוך כמה שיותר חומר חיוני, מכיוון שסקירת ספרות דורשת עמודים רבים.

הטעות החמישית היא שימוש לא נכון בממצאים. לעתים, עלולה להיות שגיאה בניתוח סטטיסטי או בקישור לא נכון שבין תוצאות המחקר למסקנות.

למידע נוסף, מוזמנים לפנות אלינו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של גדעון

הזהו ניצחון?

מתי שחרור חטופים על ידי תשלום כופר נחשב "ניצחון?"

תמונה שלניצה

חוקי או לא חוקי

ההתנחלויות ועזה בבית הדין הבין-לאומי לצדק בהאג

דילוג לתוכן