MOBIKE ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופנים שיתופים

תפעיל מערך שיתוף אופניים ברחבי אוניברסיטת ת"א
תמונה של נציגי הסטודנטים
בתמונה מימין לשמאל: רום טנא יו"ר אגודת הסטודנטים ולירן גלבוע מנהל פעילות מובייק

MOBIKE (מובייק) ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופנים שיתופים חכמים, הפועלת באמצעות חברת הרכב השיתופי CAR2GO תפעיל מערך שיתוף אופניים ברחבי אוניברסיטת ת"א לרווחת הסטודנטים. החברה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם "נכס", החברה הכלכלית של אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א, במסגרתו יוצבו ברחבי הקמפוסים מאות זוגות אופנים. השירות יינתן בחינם למשך תקופת ההרצה!

 לירן גלבוע מנהל פעילות MOBIKE: "מערך האופניים השיתופים של MOBIKE מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת המופעל ע"י אפליקציה ייעודית וידידותית, המאפשרת שימוש מהיר ויעיל בשירות, המיזם יספק פתרון יעיל ונוח לסטודנטים לנוע ברחבי הקמפוס הגדול, ינגיש אותם לסידורים ברחבי העיר ויהווה אלטרנטיבה להגעה לאמצעי תחבורה ציבורית (רכבת ואוטובוס) וכן הגעה ישירה הביתה ולעבודה. מדובר בפתרון שכבש את בירות העולם, כהמשך ישיר למהפכת התחבורה החכמה והשיתופית. אנו גאים להיות חלק מהמהפכה ולהביאה לישראל בכלל ולקהל הסטודנטים הצעיר שמחבק ומוקיר את השיתופי".

רום טנא, יו"ר אגודת הסטודנטים תל אביב: "הבעיה החמורה בתחבורה הציבורית בישראל ובפרט בתל אביב הצפופה, היא לא סוד. בהתאם לכך אנחנו מנסים כל העת לספק לסטודנטים שלנו פתרונות תחבורה יצירתיים וחסכוניים, והשירות ש-Mobike מספקת בחינם לסטודנטים שלנו הוא האלטרנטיבה האידיאלית. אני בטוח שעם כניסת המיזם לקמפוס, נוכל להקל על הסטודנטים בדרכם אל הקמפוס ובתוכו, ונשפר באופן משמעותי את התנהלותם היומיומית באוניברסיטה".

MOBIKE (מובייק) ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופנים שיתופים, הפועלת באמצעות חברת הרכב השיתופי CAR2GO מקבוצת שגריר, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם "נכס", החברה הכלכלית של אגודת הסטודנטים והסטודנטיות באוניברסיטת ת"א, במסגרתו יוצבו ברחבי הקמפוסים מאות זוגות אופניים שיתופים, שיספקו מענה ידידותי ונוח לסטודנטים לנוע ברחבי הקמפוס הגדול, יאפשרו להם לצאת לסידורים, להגיע הביתה ולמקום העבודה ולאמצעי תחבורה ציבורית, כגון תחנת רכבת ואוטובוס בנוחות וביעילות. השירות יינתן בחינם במהלך תקופת ההרצה!

מערך האופנים השיתופיים של MOBIKE, מבוסס על טכנולוגיה חכמה ומתקדמת. האופנים זמינים לרכיבה באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, הסורקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בסוף השימוש. כמו כן, האופנים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופנים במטרה לשלוט בצי האופנים ועל מנת למנוע מקרי גניבה.

השירות יאפשר לסטודנטים לנוע בחופשיות במרחב האוניברסיטה ומחוצה לה, ללא צורך בהגעה לתחנת עגינה ייעודית בסיום השימוש (non docking), להבדיל ממערך שיתוף אופניים שקיים היום, המחייב את הרוכב להתחיל ולסיים את הרכיבה במקומות מסוימים שאינם בהכרח תואמים לצרכיו.

מערך שירות האופנים השיתופים של מובייק, החל במספר רשויות ובמהלך החודשים הקרובים המיזם יושק ברשויות נוספות. החברה ייבאה לישראל עד כה 2500 זוגות אופניים (שאושרו ע"י מכון התקנים), עם צפי שתוך שנה, יהיו פזורים במרחב העירוני בפריסה ארצית אלפי זוגות אופנים.

כמו כן, מעבר לפעילות העירונית הקבועה, החברה תפעל באופן אקטיבי לשלב מערכי אופניים מעת לעת בהתאם לצרכים נקודתיים "באזורים חמים" כגון, כנסים, פסטיבלים, אירועים תרבותיים גדולים, פיקים בתקופת תיירות ועוד, כמענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה.

כמה זה יעלה?

התשלום בעבור השירות יהיה חינם במהלך תקופת ההרצה, ולאחר מכן כפי הנראה ינוע בין 2-4 ₪ בעבור חצי שעה.

 אודות MOBIKE:

MOBIKE, החברה הראשונה והגדולה בעולם לאופנים שיתופים חכמים, הוקמה בשנת 2015 על ידי היזמית הסינית חו וואיוואי והפכה במהרה למיזם האופנים השיתופים המוביל בסין עם שווי המוערך בכ- שלושה מיליארד דולר. החברה אשר גייסה מעל ל-900 מיליון דולר, פעילה כיום בארה"ב, אוסטרליה, גרמניה, אנגליה, איטליה  ובסה"כ ב- 200 ערים ברחבי העולם כולל סין.

MOBIKE מפעילה כיום מעל 9 מיליון זוגות אופנים, למעלה מ- 200 מיליון לקוחות ומעל ל-30 מיליון נסיעות יומיות.

אודות CAR2GO:

CAR2GO הוקמה ב- 2008 במטרה לתת מענה לכל עולמות התחבורה השיתופית. החברה מפעילה כיום שירות שיתוף רכבים שיתופים בערים ברחבי הארץ, בת"א, גבעתיים, רמת גן, רעננה והרצליה וכעת מתרחבת גם לתחום האופניים השיתופיים.

לאחרונה החלה להפעיל את מערך שיתוף הרכבים העירוני "אוטותל" של עיריית תל אביב. ואת מיזם הרכב החשמלי השיתופי, CAR2GO ELECTRIC בעיר חיפה.

 

בברכה,

רן רהב

דובר CAR2GO מקבוצת שגריר

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

דילוג לתוכן