רומן שהצליח

ההצלחה של רובי קין בעונה הראשונה במכבי תל אביב
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

רובי קין, כוכב כדורגל אירי, החל את קריירת האימון שלו בקול תרועה גדולה במכבי תל אביב שזכתה באליפות. אחרי שלושה תארים רצופים של מכבי חיפה הירוקה, ולאחר עונה מטלטלת, חזרה ההגמוניה של הכדורגל הישראלי לצהובים של מכבי תל אביב.

רבים הטילו ספק ביכולתו של האירי להנהיג את מכבי תל אביב ולהוביל אותה להצלחה, אולם הוא הצליח במשימה ללא ספק, בייחוד לאור העובדה שהקבוצה לא הייתה פייבוריטית לזכייה בכתר. מכבי תל אביב זכתה באליפות למרות הרכבה חסר הכוכבים הנוצצים עם המאסטרו ערן זהבי שנמצא בשלהי הקריירה המפוארת שלו, ולמרות הרבה נקודות תורפה בעמדות מפתח. נוסף על כך, משימתו של רובי קין הייתה קשה פי כמה, שכן הוא מצא עצמו במציאות לא פשוטה עם פרוץ המלחמה, ללא משפחתו, ועם ביקורות קשות אנטי-ישראליות מצד אירים רבים.

המחמאות מגיעות לרובי קין לא רק במישור המקצועי, אלא גם על הדרך שבה הוביל את הקבוצה, שכן בעיצומו של הקרב הגדול בין מכבי תל אביב למכבי חיפה, כאשר קבוצתו איבדה יתרון של עשר נקודות, הוא הפגין קור רוח, יכולת שליטה ומנהיגות.

כפי שמכבי תל אביב יצאה נשכרת מהשידוך עם מי שהיה "קורע רשתות" עולמי, גם רובי קין יוצא מעונת הבכורה שלו כמאמן עם דיבידנד לא קטן שאינו מסתכם רק בתואר האליפות, אלא גם כמי שברשותו תעודת הצטיינות שתסלול את המשך דרכו לטופ של הכדורגל הבינלאומי. נכון לעכשיו קשה לדעת בוודאות אם רובי קין ומכבי תל אביב ימשיכו יחדיו לפחות לעונה נוספת. המורכבות ברורה לנוכח המצב הביטחוני-מדיני בישראל, וההשלכות שיש לכך על אזרח זר, שהיה רוצה לשהות בישראל עם משפחתו. כך או כך, הרומן בין מכבי תל אביב לרובי קין הוכתר בהצלחה, וייתכן שאף יהיה לו המשך. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

ציור מבט מאחור

צ'אקרות

תרגול תודעה, גוף ונפש

תמונה של צחי

הגדול מכולם

על דינוזאורים, לווייתנים ופטריות ענק

תמונה של איתן

הותר לפרסום…

יש מי שמצטמרר ממילים אלה ויש מי שרותם אותן לצרכיו

מבנה ירוק

בנייה ירוקה

הטרנד שכבש את עולם הבנייה

דילוג לתוכן