סיפור עצוב

מצבה הנוכחי העגום של הפועל תל אביב בכדורסל
שאול אייזנברג
שאול אייזנברג

היו ימים שהפועל תל אביב בכדורסל, עם חמש אליפויות מדינה וארבעה גביעי מדינה, הייתה קבוצה אהודה מדן ועד אילת. המציאות העכשווית של הקבוצה, הנשלטת על ידי קומץ אוהדים חוליגנים, מביאה אותי לכתיבת המאמר הבלתי נמנע על הסיפור העצוב של הפועל תל אביב.

מי שמכיר את ההיסטוריה של הפועל תל אביב בכדורסל מאז שנות השישים של המאה הקודמת – ארבע אליפויות בניצוחו של שמעון שלח, המאמן האגדי שחגג השבוע יום הולדת 92 – יודע שכנראה אין אדם המזוהה יותר עם הקבוצה מעבדכם הנאמן. כמי שגדל במגרש הפתוח באוסישקין, היה שותף להקמת האולם על גדות הירקון ואינו נרגע עד היום מהריסתו בגלל החלטות, פסולות בעיניי, של ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, אני חש שמבחינה ציבורית הקבוצה הידרדרה לשפל המדרגה, ולאו דווקא מבחינה מקצועית. בעידן עמותת אוסישקין היא מייצרת כותרות מההתפרעויות החוזרות ונשנות של קומץ אוהדיה, התפרעויות שהגיעו לשיא חדש לאחר ההפסד להפועל חיפה.

גילוי נאות: לדעת יועציי המשפטיים, אני עדיין אוחז בזכויות על המותג "הפועל תל אביב בכדורסל", והעברתי את הזכויות לשימוש בשם "הפועל תל אביב" על תנאי, ללא תמורה ועל פי הסכם ברור. אני מתבייש בתופעה זו של קבוצת אוהדים הנשלטת על ידי טיפוסים שאני מכנה חוליגנים, ובדיעבד מרגיש שהזכויות נלקחו ממני בין היתר בדרך לא הוגנת. מעולם לא הסכמתי ולא הייתי מעלה על הדעת להעביר את הזכויות להפעלת הקבוצה למי שמפעיל אנשים שמתפרעים ומשתוללים ונותן גושפנקא למעשיהם. התנהלות זו גורמת לזילות המותג הפועל תל אביב בכדורסל. הצורך לשינוי כיוון זועק לשמים, אך זה לא יקרה כל עוד הנהגת עמותת אוסישקין הינה חלק מהקבוצה. לעניות דעתי יושב הראש רמי כהן הוא האשם העיקרי בתופעות הקשות. יושב ראש שנבחר על ידי אוהדים שכאלה הופך שפוט שלהם, כחומר ביד היוצר.

המשטרה סגרה את אולם שלמה לחודש ימים, וזוהי פגיעה ישירה בקבוצה שאינה הולמת ואינה צודקת, ולכן חובה לבטל את רוע הגזרה המשטרתית בפנייה לבית משפט. אבל בה בעת חובה לנקות את הקבוצה מאותם אלמנטים שליליים על מנת להחזיר עטרה ליושנה. וחשוב מכול, יש להשיב להפועל תל אביב את האהדה הציבורית שהייתה לה, כפי שכבר הזכרתי בפתח הכתבה, מדן ועד אילת.

בימים האחרונים איני יכול לעמוד בקצב הפניות אליי מאת אנשים רבים וטובים שהכירו את הפועל תל אביב עשרות בשנים ושואלים כיצד פותרים את הבעיה העצומה. אוהדי ואוהבי הפועל תל אביב רוצים שינוי, רוצים קבוצה ספורטיבית ולא קבוצה שמעורבת באווירה והתנהגות חריגה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

13 תגובות

 1. פעם אהבנו את הפועל ותעבנו את מכבי,נשאר לנו רק הענין עם הצהובים.
  שאול אינו מבין כנראה שהעולם השתנה ואת המוסר והאמת החליפו הכוח והשקר.
  כמו שאול גם אני מתגעגע ל"פעם" לימים שחרף התלבושת האחידה צעדנו לבית הספר לבושים אדום,לימים שאהבנו .
  לצערי כנראה שרמי כהן ואפילו עופר ינאי לא יצליחו להחזיר אותנו לימים שהיו מנהיגים ואוהבי הפועל כמו עופר אליהו זכרו לברכה ושאול יבדל"א.

 2. סגירת האולם זה עונש מינימאלי …. צריך להוריד את הקבוצה ליגה ולתת לה עונה שלמה לשחק ללא קהל.
  רוב אנשי התקשורת אוהדי הפועל ולכן הסיקור של הואנדליזם והעברינות של האוהדים הוא מינימאלי
  שת״פ של אנשי הבטחון והשמירה במיגרש עם העברינים ועוד ועודהכל זה נושא לועדת חקירה אבל התקשורת שומרת על הפועל ולכן הם קיבלו עונש מינימאלי
  תוסיף לזה בעלים שלא מבין את החומר ובנוסף לכך המשבר הזה והמשברון המקצועי מפטר מאמן בלי שיש לו תחת היד מאמן ואק מתחיל לחפש מאמנים עכדיוהשמגיעים לקו הסיום של העונה
  קבוצה תבוסתנית עם ד נ א של לוזרים

 3. גם לי כואבת ההתדרדרות של הפועל תלאביב בכדורסל בגלל חלק מאוהדיה.שלא כמו שאול אייזנברג אינני אוהד מושבע של הפועל תלאביב כאיש ירושלים אני נאמן לבירה.אבל בכל השנים שירושלים לא היתה מרכיב חשוב בליגה אהדתי את הפועל תלאביב.אייזנברג היה הרבה יותר מאוהד והוא מזוהה עם המותג שנים.
  דווקא השנה הפועל תלאביב בכדורסל היא טובה מאד.כשלונותיה באו רק לאחרונה.פעם עשרות אלפי אוהדים בארץ היו מבכים את כשלונה עכשיו החוליגניות של האוהדים פוגעת במותג.אני כאיש ירושלים ראיתי את הפועל תלאביב מימי שלח והייבלום קופפר ולובושיץ לובצקי ולוסטיג עד היום מקווה שתדע לבער את הרע מקרבה ותחזור להיות קבוצה מובילה וגם אהודה

 4. שאול כמה שאתה צודק וכמה כואב המצב…
  נותר רק לקוות שיהיו ימים טןבים יותר ולא רק בכדורסל אלא במדינה כולה ישראל כן יהיא רצון

 5. המדינה במלחמה
  הכל קשה ומסוכן
  ואתם עדיין בבעיה של הפועל תל אביב בכדורסל?

 6. לא נראה לי שמישהו מהמובילים בענף ובקבוצה מתכוון לפעול ברצינות לפתרון הבעיות

 7. אם המופליטיקה נכבשה בגדול על ידי ההמון הצעקני והדוד, אין אפשרות שזה לא יקרה בספורט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של אורית

שינון ולא יותר

הערכת הלמידה בישיבות על פי הטקסונומיה של בלום

תמונה של יגאל

חרקירי מודרני

הדרגים הפוליטי והביטחוני חייבים לקחת אחריות אמיתית

דילוג לתוכן