לעבור את המשוכה האיסלנדית

לקראת חצי גמר אליפות אירופה בכדורגל
כדורגל
תמונה: Pumbaa80 wikimedia.org

ביום חמישי 21 במרץ 2024, בשעה 21:45 בהונגריה תשחק נבחרת הכדורגל של ישראל את אחד ממשחקיה החשובים ביותר בעת האחרונה. המשחק בחצי גמר אליפות אירופה נגד איסלנד, הוא הסיכוי האחרון של הנבחרת להעפיל ליורו 2024. איסלנד היא מדינה קטנה עם כדורגל איכותי, והנבחרת שלה מהווה ״מוקש״ לא פשוט לנבחרת שלנו. נבחרת ישראל נפגשה פעמיים עם נבחרת איסלנד (ביוני 2022) ובשני המקרים התוצאה הייתה זהה 2:2. הרי לפניכם מאזן שוויוני תרתי משמע בין שתי הנבחרות. 

נכון לעכשיו המצב לא השתפר לטובת הנבחרת שלנו, אף שביום חמישי ניהנה, כביכול, מיתרון ״הביתיות", כזו שהמצב הביטחוני כופה עלינו – לארח את איסלנד בהונגריה. יש להניח שכמה אלפי ישראלים יגיעו להונגריה לעודד את הנבחרת שלנו, אולם זה אינו יתרון ביתיות אמיתי.

הכדורגל הישראלי חזר לשגרה שנעצרה באחת בשבעה באוקטובר. משחקי הליגה מתקיימים, ההתעניינות גדולה, הקהל גודש את היציעים, ונראה שמשחק הכדורגל הוא בבחינת משב רוח רענן בתוך המלחמה והמשבר  שעם ישראל ומדינת ישראל חווים ביום יום.

נבחרת ישראל של יוסי בניון ואלון חזן חייבת להיות במיטבה כדי לדלג מעל המשוכה האיסלנדית ולהמשיך לשאוף ליורו. אם נתייחס לתוצאות של מכבי תל אביב ומכבי חיפה בתקופה האחרונה בזירה האירופית, הרי שאפשר לשאוב אופטימיות ולהאמין בכוחנו. זה לא פשוט אבל אפשרי.

נבחרת ישראל מצויה בכושר טוב. הצוות המקצועי מאמין בשחקנים וההתאחדות לכדורגל מספקת את התנאים הטובים ביותר להיות דרוכים ומוכנים למשימה. אפשר להגיד בצורה חד-משמעית שאין לנו דרך אחרת. ניצחון – והכדורגל שלנו חי ונושם, חס וחלילה הפסד – והניגון הצורם חוזר!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרסום תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר.
התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך.

עשוי לעניין אותך

תמונה של בורוכוב

הפתעה צרפתית

הבחירות בצרפת: ניצחון מפלגות השמאל וכישלון הימין

דילוג לתוכן